Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 02, 19:07

Seksualumo ugdytoja Aurika Valan: baisiausias dalykas žmonėms – apnuoginti savo širdį

Seksualumo ugdytoja Aurika save vadina pasaulio piliete. Nuo 16-os metų keliaujanti po pasaulį šiandien ji gyvena Teksase, Jungtinėse Amerikos Valstijose, o iki to laiko gyvenimą kūrė Balyje, Indonezijoje. „Balio salos etapas jau praeityje“, – kalba ji ir priduria, kad dažnas klaidingai įsivaizduoja, kad šioje saloje – amžinos atostogos.
Aurika Valan
Aurika Valan / Jodie Louise nuotr.

„Mano beveik visas suaugęs gyvenimas vyko užsienyje, bet palaikau didelį ryšį su lietuvių kalba. Rašau lietuviškai, kiek save prisimenu, skaitau taip pat – tai man labai svarbu.

Iki kol atvykau į Balį keletą metų dirbau Lietuvoje, taip pat ir reklamos agentūrose. Man tai visai patiko: mane supo kūrybinga aplinka, tačiau tuo metu daug keliaudavau, susitikdavau su alternatyviomis bendruomenėmis – taip gyvenau tarsi du gyvenimus. Vieną – „normalų“ su ribota laisve, ir kitą – visai kitokį, kupiną įspūdžių. Tačiau visa tai – nemylimas darbas, ir dar kitiems, sudegino mane – pervargau ir perdegiau, supratau, kad daugiau taip nebegaliu.

Man buvo daugiau kaip 25 ir aš savęs paklausiau: ar tai viskas? Mano pasaulis dabar ir bus toks ribotas ir nuspėjamas? Šie klausimai mane nuvedė į Balį, kur viskas labai greitai pradėjo keistis. Taip, man buvo labai baisu viską keisti, bet dar baisiau būtų buvę likti ten, kur buvau“, – pasakoja seksualumo ugdytoja Aurika Valan.

– Kaip jums sekėsi Balyje?

– Žmonės labai idealizuoja Balį – jie atvažiuoja kelioms savaitėms į saulę, saldų gyvenimą ir tai būna toks didžiulis kontrastas su jų kasdieniu rutininiu gyvenimu! Jie mano, kad sala juos pakeis. Balis tikrai keičia, tačiau, kai gyveni ten nuolat, tai tampa rutiniška, visi dalykai – santykių peripetijos, kūrybiniai iššūkiai, bendruomenės kūrimas ar net transporto kamščiai – kurie vyksta normaliame gyvenime, vyksta ir Balyje.

Čia yra labai daug verslininkų, koučerių, žmonių, kurie dar tik ieško savęs, žmonių, kurie save jau atrado ir tuo džiaugiasi. Ten tvyro tokia verslumo ir kūrybos laisvė, kad atrodo, kokią viziją beturėsi, tą ir galėsi įgyvendinti. Tad kūrybine prasme Balis mane labai išlaisvino. Buvau apsupta profesionalių žmonių, kurie buvo žingsniu priekyje ir aš sėmiausi iš jų įkvėpimo.

Šiandien aš save vadinu seksualumo koučere. Man nepatinka apibrėžimas mokytoja, nes tai tarsi vadovavimas, pasakymas, ką žmogus turi daryti. Koučingas – tai ėjimas iš taško A į tašką B, ir tai orientuota į tai, kaip kuriame savo gyvenimą. Aš nesakau žmonėms, ką daryti ir kaip gyventi, bet sukuriu tokias patirtis ir erdves, kas padeda žmonėms rasti atsakymus.

Tada jie jaučiasi įgalinti ir motyvuoti keisti savo gyvenimą. Jeigu aš pasakyčiau žmogui – užsiimk sąmoningu savęs maloninimu mėnesį, nes tai įgalins/tau padės giliau save pamilti/pažinti, jis trenks durimis ir išeis. Bet jeigu aš sukursiu tokias erdves, kur moteris galės jaustis patogiai su savo giliausiomis emocijomis, natūraliai gali kilti patys gražiausi atradimai, meilė savo kūnui. Aš įgalinu žmones, užuot pavertusi juos savo kopija.

Jodie Louise nuotr./Aurika Valan
Jodie Louise nuotr./Aurika Valan

Seksualumas – tai nebūtinai reiškia seksą. Seksualumas – tai mūsų kūrybinė, gyvybinė energija, varomoji jėga, tas impulsas, kuris mus verčia keisti pasaulį, skatina pažinti savo tikrąją esybę, mus pačius augti ir siekti tikslų bei eiti į priekį. Tai yra mūsų gyvybingumas, vidinis spindesys, gebėjimas kurti ir tikėjimas savo kūrybine galia.

Seksas į tai įeina, bet yra tik dalis viso to, kas slypi seksualume. Turbūt kiekvienas esame sutikę žmogų, kuris patraukia savo charizma, magnetiška energija tiesiog spindinčia iš vidaus ir net sunku pasakyti, kas jame žavi, nes tai nėra susiję su išvaizda. Būtent tai ir yra seksualumas – vidinė liepsna gyvenimui, kuri traukte traukia.

Seksualumas – tai mūsų kūrybinė, gyvybinė energija, varomoji jėga, tas impulsas, kuris mus verčia keisti pasaulį, skatina pažinti savo tikrąją esybę.

– Kaip išlaisvinti seksualumą, jeigu žmonės to bijo? Kai kurie bijo net pasakyti žodį „seksas“?

– Pats pirmas žingsnis – pasidarykite inventorizaciją, atsakant sau, ką mes iš tiesų galvojame apie vyrus, moteris, santykius, seksą? Mintys, kurios vyrauja mūsų gyvenime apie tam tikrus reiškinius, tampa realybe. Pavyzdžiui, jeigu užrašyčiau žodį „vyrai“ ir leisčiau sau rašyti viską, kas eina iš pasąmonės, tai prieš 10 metų būčiau prirašiusi tikrai daug bjaurių dalykų – apgaudinėja, neištikimi, nori iš manęs tik sekso ir pan.

Beje, būtent tokio tipo vyrus ir pritraukdavau. Tai tik patvirtindavo mano limituojančius įsitikinimus. Tad patariu žiūrėti, kas yra iš tikrųjų tiesa, o kas ne – daugelis dalykų apie santykius, seksą, vyrus, moteris, kuriais žmonės tiki, dažniausiai nėra jų pačių pasirinktos tiesos.

Kitas dalykas – yra daug seksualumo ugdytojų, kurie kalba apie seksą vien tik per fizinio kūną perspektyvą, pardavinėjančių sekso žaislus, kurie, nors ir padeda pasiekti malonumą tam kartui, širdies vis tiek neužpildo ir nepatenkina mūsų ilgesio patirti tikrą intymumo jausmą su savimi ar partneriu.

Tam, kad galėtume žiūrėti į seksualumą kaip į gilesnės meilės sau išraišką, mes turime pasinerti į savo emocijas.

Aš į seksualumą žvelgiu visai kitaip. Taip, yra fizinis aspektas, bet ne ką mažiau svarbus ir dvasinis-emocinis aspektas. Tam, kad galėtume žiūrėti į seksualumą kaip į gilesnės meilės sau išraišką, mes turime pasinerti į savo emocijas. Yra lengva apsinuoginti fiziškai einant mylėtis su savo partneriu, visi tai galime padaryti, nors daugeliui ir tai sunku. Bet baisiausias dalykas žmonėms yra apnuoginti savo širdį – tiek vyrams, tiek moterims.

Aš pati kankinausi kamuojama nemigos daugiau kaip pusantrų metų. Negalėjau verkti – turėdavau ieškoti filmų, kurie išspaudžia ašarą. Išbandžiau daug būdų ir terapijų, kurios man turėjo padėti, bet tai neveikė.

Pradėjusi eiti tantros ir sakralaus seksualumo keliu, pradėjau paleisti pačias sunkiausias ir giliausias emocijas, mano gyvenimas pradėjo
keistis. Aš supratau, kad niekam – nei sau, nei kitam negalėjau pripažinti, kad noriu gilių, sąmoningų santykių, ką dabar vadinu sakralia sąjunga. Aš keliavau po pasaulį, dariau karjerą, tačiau mano širdis buvo tuščia. Šiandien aš noriu meilės ir ištirpti toje meilėje. Kai tai pripažinau, mano širdyje buvo tiek sielvarto, tačiau aš nebebijojau jausti ir pradėjau į gyvenimą pritraukti visai kitokius partnerius ir galimybes.

Jodie Louise nuotr./Aurika Valan
Jodie Louise nuotr./Aurika Valan

Kai mes įsipareigojame pilnai išjausti visas savo emocijas, nesitaikstyti su vidutine realybe, „nes visi taip gyvena“, priimti visas savo puses – net ir pačias nepatogiausias, gyvenimas pradeda tekėti pilniau –
mes išties pamilstame savo kūną, kyla mūsų savivertė, nebebijome sakyti savo tiesos, nebestringame galvoje ir istorijose, prabunda mūsų seksualinė energija. Priešingai nei vibratorių naudojimas,
toks malonumas, giluminis spindesys ir sielą pakylėjanti ekstazė ir yra mūsų natūrali prigimtis.

Norite būti seksualūs? Reikia mokytis gyvenime patirti mažus malonumus, kad jaustume, jog esame vertos poilsio, prisilietimo, masažo ar paties geriausio patiekalo. Mes esame nusipelniusios malonumo ir tam nereikia nieko daryti. Treniruokite, kaip aš vadinu, „malonumo raumenį“ tais mažais malonumais, kurie mus veda į priekį seksualinėje kelionėje.

Kitas patarimas – mokykitės pažinti savo kūnus – tai galioja tiek vyrui, tiek moteriai. Labai dažnai iš partnerio reikalaujame daug, tačiau patys savo kūnų nepažįstame, netyrinėjame, nežinome, kas mums teikia malonumą, bet tikimės, kad mūsų kūnų mįslę įspės partneris. Patarčiau tyrinėti savo kūną be tikslo – nesistengiant patirti orgazmo. Kai moteris pradeda save liesti sąmoningai, iš pradžių būna labai daug nejautros ir po tuo dažnai slypi labai daug liūdesio. Kai išjaučiame tas emocijas, atsiveriame ir naujiems malonumo klodams.

– Ar žmonės dar stebina, kad esate seksualumo ugdytoja? Kaip tai priima jūsų aplinka?

– Mano pačios aplinkoje – tikrai nieko nestebina, bet svetimų kartais lieku nesuprasta. Bet man tai nėra svarbu. Mano lietuviškoje feisbuko grupėje „Magnetiškos Moterys“ yra beveik 8000 moterų, tad matau, kad tai, ką darau, yra reikalinga. Žmonės, kurie yra pasiruošę širdies atsivėrimui per šią sritį, mane randa, supranta bei mato, kad tai veikia ir tai veikia greitai.

Norite būti seksualūs? Reikia mokytis gyvenime patirti mažus malonumus.

Mes grūdame į save tiek daug informacijos, tačiau vien žinios nepakeičia mūsų pasąmonės, o mūsų kūnai ir emocijos yra vartai būtent į ten. Mes dirbame su emocijomis ir seksualine energija ir pakeičiame tai, kaip reaguojame į situacijas, sukuriame naujus įspaudus nervų sistemoje. Ir kai iškyla situacija, kai protu negalime sugalvoti atsakymo, mūsų kūnai žino, ką daryti.

– Pasidalinkite mintimis – kodėl brandaus amžiaus žmonės tam tikra prasme nurašomi kalbat apie seksualumą? Kodėl mąstoma stereotipiškai?

– Deja, mes suprantame moteriškumą linijiniu būdu ir jį vertiname tik per jaunesnės moters savybes. Moteris yra cikliška būtybė ir kiekvienas jos gyvenimo ciklas – įskaitant ir po menopauzės – turi savo dovanas. Pati menopauzė yra dvasinė iniciacija, perėjimo ritualas į kitą moteriškumo etapą.

Mūsų mėnesinių ciklas mus perveda per visus vidinius metų laikus kiekvieną mėnesį. Per menopauzę ir po jos mes pereiname per vidinius rudens ir žiemos ciklus. Tai yra metas, kai mums mažiau rūpi išorinis įvertinimas, nes esame save pažinusios ir sukaupusios pakankamai vidinės išminties. Tai yra pokytis mūsų sąmonėje ir, jei stengsimės būti tokios pat, kaip 20-metės, tada, žinoma, bus kone neįmanoma priimti šio etapo dovanų. Mano išmintis yra mano vidinis autoritetas – tą ir reikia išgirsti brandžioms moterims. Jos turi tai, ko neturi jaunesnės – patirtį ir įkūnytą išmintį.

Vienas fiziologinis dalykas, kurį noriu, kad brandesnės moterys žinotų, yra tai, kad po menopauzės būna sunkiau sudrėkti seksualiai, ir tai yra normalu. Dėl informacijos stygiaus, daugelis to nežino ir galvoja, kad „tik joms vienoms taip“. Tada prireikus galima naudoti daugiau natūralaus lubrikanto, bet tai nėra priežastis galvoti, kad „su manimi – kažkas negerai ir turėčiau atsisakyti sekso“. Seksualinio pabudimo kelionė tęsiasi toliau nepaisant amžiaus!

Jodie Louise nuotr./Aurika Valan
Jodie Louise nuotr./Aurika Valan

– Kaip seksualumą ir intymumą palaikyti sukūrus šeimą ir susilaukus vaikų? Juk tai kardinaliai pakeičia tiek vyrą, tiek moterį!

– Mums labai daug primeluota apie tai, kas yra seksualumas, tačiau ne ką mažiau mitais ir stereotipais apipinta motinystė, nėštumas, gimdymas... Man gimdymas besielėje, akinančių lempų pripildytoje palatoje atrodo trauminė patirtis, tai labai stipriai nutolę nuo mūsų moteriškos natūros. Galbūt nuskambės provokuojančiai, tačiau gimdymas gali būti ir ekstatinė, orgazmiška patirtis, tačiau tam reikia labai daug – jau įkūnyto ryšio su savo seksualumu bei yoni (sanksrito kalba „šventa vieta“ – moters lytiniai organai).

Be galo svarbu, kiek moteris jaučiasi emociškai saugiai. Kad ir kokia orgazmiška būčiau, kažin ar galėčiau patirti orgazmą ligoninės palatoj, po mėlynom lempom ir su beveik nepažįstamu gydytoju, liečiančiu mano yoni… Todėl reikia tokios saugios ir jaukios aplinkos, kad moteris galėtų taip pilnai atsipalaiduoti net ir jausdama skausmą, kad tas skausmas galimai transformuotųsi ir į malonumą. Būtinas ir jausmingas ryšis su mylimuoju bei besąlyginės meilės kupini prisilietimai.

Po gimdymo pasikeičia viskas, o apie tai kalbama mažai – ką daryti, kaip susidoroti su užklupusiomis emocijomis ir pokyčiais kūne? Gimdymas – tai viena didžiausių moteriškų iniciacijų, tarsi perėjimo ritualas į kitą gyvenimo etapą. O daugelis moterų neduoda sau laiko to išjausti, ir dėl to gali kilti daugybė sudėtingų potyrių, pavyzdžiui, depresija, nerimas. Tam reikia laiko, pradėkite nuo to!

Iš savo aplinkos ir matytų patirčių galiu pasakyti, kad jei tėvai nėra emociškai atsiskyrę nuo savo kūnų, yra natūraliame santykyje su savimi, tas seksualumas neturi pradingti, kai atsiranda vaikai. Tada moteris jaučiasi, kad gali būti atsidavusi mama, ir seksuali moteris. Dažniausiai atsiranda prieštara tarp šių dalykų ir manoma, kad įmanomas tik vienas vaidmuo. Tikrai ne! Mes galime turėti viską ir būti seksualios bet kuriame savo gyvenimo etape. Bet ir puoselėti seksualumą reikia visada – iki, per ir po nėštumo.

Mes galime turėti viską ir būti seksualios bet kuriame savo gyvenimo etape.

– Papasakokite, kokių svajonių turite savo darbo srityje?

– Šiuo metu aš rašau knygą, kuri išeis Lietuvoje, tad pirmiausia ir norėčiau ją užbaigti. Tai bus tarsi mano spalvingos gyvenimo istorijos ir mano veiklos miksas. Ir, beje, tai bus labai atvira, nes kas mane seka, žino, kad aš nevynioju į vatą.

Esu atvira visame kame – todėl savo knygoje dalinuosi savo gyvenimu, santykiais, savo kūno potyriais lyg kalbėdama su drauge.

Knygoje bus daug praktikų, įžvalgų moterims pabudinti savo seksualumą ir tai visoms atrodys skirtingai. Vesiu moteris per daug skirtingų gyvenimo kampų, todėl kiekviena galės susikurti savo kelionę į seksualumo išlaisvinimą.

Nuolat plečiu savo komandą, kuri rūpinasi dalykais, kurie mane mažiau įkvepia. Mano tikslas yra daryti tik mane pakylėjančius dalykus – kurti naują viziją, rašyti, mokytis ir vesti moteris per gilias transformacines keliones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką