Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 18d. 21:10

Seksualumo ugdytoja: kodėl mums gėda kalbėti apie masturbaciją ir kaip ją paversti meilės sau išraiška?

Balyje gyvenanti seksualumo ugdytoja Aurika Valan ir toliau bando nutraukti „susigėdusių“ lietuvių tylą ir drąsiai kalba intymaus gyvenimo temomis. Šįkart jos laidoje dėmesys krypsta į masturbaciją. Jokia paslaptis, kad toli gražu ne kiekvienas drįsta ne tik apie tai kalbėti ir dalintis su patikimais žmonėmis, bet kartais net drovisi šį žodį garsiai ištarti.

„Paklausiau tantros mokytojų, koks yra pats svarbiausias elementas norint seksualiai išsilaisvinti ir pabusti, jie visi sakė: mylėjimasis su savimi ir savo kūno pažinimas. Tai liaudiškai žinoma kaip masturbacija“, – sako Aurika.

Ji spėja, kad daugeliui terminas „mylėjimasis su savimi“ turėtų būti naujas. Tai panašu į masturbaciją, tačiau turi ir skirtumų.

„Veiksmas gali atrodyti panašiai, bet jo intencija ir pajutimas yra visiškai kitoks“, – pasakoja Aurika.

Konsultuodama moteris, Aurika dažnai susiduria su klienčių įsitikinimu, kad masturbacija skirta tik vyrams, pasigirsta manančių, kad šis veiksmas yra purvinas. Tačiau, anot jos, tai yra visiška netiesa. Apskritai, mylėjimasis su savimi visiems yra būtinas.

„Daugeliui masturbacija yra streso ir įtampos paleidimas arba susikaupusios seksualinės energijos nuleidimas. O sąmoningas mylėjimasis su savimi reiškia gilesnį savęs pajutimą, tai yra savęs pažinimas.

Masturbacijoje dažniausiai liečiame vieną vietą, einame tiesiai prie genitalijų ir pamirštame visą likusį kūną. O per savęs maloninimą mes gerbiame, švenčiame visą savo kūną vienodai, neidami tiesiai į vieną vietą. Mūsų tikslas nėra orgazmas“, – kalba ji.

Seksualumo ugdytoja su 15min skaitytojais dalijasi patarimais, kuo skiriasi nesąmoninga masturbacija nuo sakralaus mylėjimosi su savimi bei kaip paįvairinti šį veiksmą, kad jis taptų meilės sau išraiška.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką