Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 16d. 16:53

Tyrimas: kas paauglių psichinei sveikatai kenkia labiau nei socialiniai tinklai?

Paauglė naršo internete
Vida Press nuotr. / Paauglė naršo internete

Miego trūkumas ir patyčios internetinėje erdvėje turi didesnės įtakos paauglių mentalinei sveikatai nei socialinių tinklų naudojimas, atskleidžia naujausias tyrimas.

Kaip skelbia portalas independent.co.uk, Jungtinės Karalystės mokslininkai atrado reikšmingą ryšį tarp paauglių, savo socialinių tinklų paskyras tikrinančių daugiau nei tris kartus per dieną, ir psichologinio išsekimo jausmo.

Vis dėlto jie mano, kad ši negatyvi reakcija nėra tiesioginis socialinių tinklų naudojimo rezultatas.

Mokslininkai iš Londono imperatoriškojo koledžo teigia, kad psichinės sveikatos klausimai tarp paauglių galėtų būti siejami su patyčiomis internete, ir tuo, kad socialiniai tinklai gali pakeisti kitas veiklas, tokias kaip miegas ir sportas.

Tyrimas apima išanalizuotus duomenis iš 10 tūkst. moksleivių, dalyvavusių vyriausybiniame tyrime „Mūsų ateitis“. Tyrime dalyvavo 13-amečiai, jie tirti iki tol, kol jiems sukako 16-ka.

Tyrimas atskleidė, kad tie, kurie socialinius tinklus tikrino socialinius tinklus tris kartus per dieną, turėjo 31 proc. didesnę tikimybę kitąmet patirti psichologinį išsekimą.

Dėl nuolatinio socialinių tinklų naudojimo pirmaisiais tyrimo metais trečiaisiais metais tiriamos mergaitės jautėsi prasčiau nei berniukai.

Vis dėlto tyrimo autoriai mano, kad socialiniai tinklai savaime nėra žalingi – greičiau tai nutinka dėl suvartojamo turinio arba dėl to, kad jie pakeičia fizinę veiklą.

Nustatyta, kad mergaites ir jų psichinę būklę veikia tokie faktoriai kaip patyčios elektroninėje erdvėje, miegas ir fizinio aktyvumo trūkumas.

Kokie faktoriai lemia berniukų psichinę būklę, neišskirta.

Profesorius Russellas Vineras, minėto koledžo Pediatrijos ir vaikų sveikatos skyriaus vadovas, sakė manantis, kad tai, jog vieną lytį socialiniai tinklai veikia negatyviau, greičiausiai lemia biologinis faktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką