Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žalingi įpročiai, trukdantys būti laimingiems

Būti laimingais ar ne, pasirenkame patys
Fotolia nuotr. / Būti laimingais ar ne, pasirenkame patys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savo laimę kuriame patys ir kiekvieną dieną patys pasirenkame, ką jausti – pilnatvę ar nerimą. Čia reikėtų atsakyti sau į klausimą, kodėl esame būtent tokie, kokie esame, ir kas mums trukdo pasikeisti. Atsakymo belieka ieškoti savyje, kadangi pasikeitimo procesas skausmingas, tačiau jo suteikiamos galios gydo sielą...

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Psichologai įvardija net septynis įpročius, kurie nuodija gyvenimą. Pasidomėkime, kokie jie. 

  • Siekiate tobulybės. Sakysite, koks gi čia pražūtingas požiūris? Tačiau atkreipkite dėmesį: buvimas tobulu visose įmanomose srityse labai vargina, kadangi jūs lenktyniaujate ir esate įsitempęs. O jeigu jus kažkas aplenks, aploš ir staiga atsidursite antroje vietoje? Daugumai tobulybės maniakų vien šios mintys gali sukelti širdies priepuolį. Žinoma, noras būti geriausiu ir to įgyvendinimas jums dovanoja pasitenkinimą, tačiau perdėta reakcija ir maniakiškas siekis „aš galiu geriau“ neleidžia jums patirti begalės kitų teigiamų emocijų.
  • Bendravimas su negatyviai nusiteikusiais žmonėmis, energetiniais vampyrais. Jūsų prašo išklausyti? Žinoma, kad visada pasakysite TAIP. Tačiau jeigu tai kartojasi nuolatos, o ant jūsų pečių užgula sunki kitų žmonių našta, verta pagalvoti. Viena, kai gyvenime vyksta kažkas rimto ir sudėtingo, ir visai kas kita, kai žmogus skundžiasi tik tam, kad skųstųsi: oras blogas, draugė nepaskambino, darbas neįdomus, gyvenimas tragiškas... Ir taip kiekvieną dieną zyzia be jokio susidomėjimo, o kas gi vyksta jūsų gyvenime. Ilgainiui tai pradeda slėgti, pasijuntame išsunkti ir patys perimame nelaimingo žmogaus rolę.
  • Gyvenate praeityje ir ateityje, tik ne šioje dienoje. Kiek daug prarandame, kai įsikimbame praeities įvykių, žmonių arba tik kuriame tobulos ateities viziją. Šiandien ir dabar jūs gyvenate, rytojaus gali nebebūti, o praeities nesugrąžinsite. Kasdien pajuskite bent dalelę savo gyvenimo džiaugsmo, kuris priklauso tik nuo jūsų požiūrio.
  • Pavydas ir nuolatinis savęs lyginimas su kitais. Jau vaikystėje tėvai savo mažyliams, sako, kad „štai, Jonukas taip gražiai susitvarkė savo žaisliukus, o tavo visuomet netvarkingi“. Vėliau prisideda rungtyniavimas mokykloje, universitete ir asmeniniame gyvenime. Viską apgaubia pavydo jausmas, ir ... Liekate pažaliavę bei nelaimingi. Verta suvokti, kad visuomet atsiras geresnių už mus. Tačiau tai tik kitų žmonių nuomonė, tad tegu jie ir galvoja taip, kaip mano esant teisinga. Jūs turite tikėti ir pasitikėti savo jėgomis ir verčiau išguikite iš savęs pavydo jausmą, kuris neleidžia jums tobulėti ir dovanoja žemą savivertę.
  • Susitelkiate tik į negatyvius savo gyvenimo momentus. Taip jau būna – kai sekasi, atrodo, taip ir turi būti. Tačiau jeigu išnyra nesėkmės šešėlis, iškart savo dėmesį perkeliame į kitą lygį,  t. y. pasaulis sugriuvo. Esmė ta, kad turime išmokti džiaugtis laimingais savo gyvenimo momentais ir nepriimti jų kaip savaime suprantamo dalyko. Na, o nesėkmės – tai gyvenimo druska, padėsianti pajusti visus jo skonius. Pridėkime ir tai, kad kasdien mes gauname tonas informacijos iš viso pasaulio, mirkstame interneto portaluose ir net persisunkiame negatyvumu. Patys pasirenkate, ką matyti, juk visur yra dvi pusės ir nebūtinai blogos.
  • Klausote aplinkinių nuomonės. Neleiskite savęs stumdyti – aplinkinių kalbos gali priversti jus pasijuti žemės kirmėle. Tačiau faktas kaip blynas – pozityvūs, protingi ir išminties kupini, energetiškai stiprūs žmonės visuomet bendrauja subtiliai ir jokiu būdu nežemina. Na, o tie, kurių savivertė menka, dažniausiai išsilieja pavydu, apkalba ir maišo aplinkinius su purvais. Negalvokite, ką žmonės pasakys, kadangi taip toli nenueisite. Neleiskite kišti pagalio į ratus tiems, kurie neverti jūsų dėmesio ir laiko.
  • Kodėl patys sau apsunkinate gyvenimą? Taip, mes mėgstame taip daryti. Tik kodėl klausiame savęs, kas dėl to kaltas, jeigu aiškiai žinome atsakymą? Atsipalaiduokite, mielieji ir pažvelkite į pasaulį atviromis akimis: skirkite daugiau laiko sau ir artimiesiems, mažiau – virtualiam gyvenimui, pamirškite konfliktus, ir mėgaukitės tuo, ką turite. Su pozityviomis mintimis reikia daug dirbti, kol jos tampa kūnu, tačiau rankų nenuleiskite ir nepasiduokite. Geros dienos ir nori keistis! Jeigu norite būti laimingas, būkite!
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką