Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 9d. 19:00

Diana nesiryžo atsisakyti nė vieno iš 6 vaikų, o bažnyčios leidimo tuoktis laukė ketverius metus

Susimąsčiusi moteris
Vida Press nuotr. / Susimąsčiusi moteris

Sunkiai besiverčianti šeima augina šešis vaikus. Vyriausiajam – septyniolika, jauniausiems dvynukams – dar nėra dvejų. Diana prisipažįsta, kad tiek vaikų turėti neplanavo, tačiau nė vieno negalėjo atsisakyti. Su vyrais jai nesisekė, kol atsirado dabartinis vyras, paėmęs moterį su trimis vaikais. Deja, tiek pati Diana, tiek daugelis jos vaikų turi sveikatos problemų, su kuriomis pati šeima sunkiai susidoroja.

Vyriausio sūnaus svajonė

Šeimą ėmėsi globoti labdaros ir paramos fondas „Ištiesk gerumo ranką“. Pasak fondo vadovo Algimanto Patacko, Dianos vyriausias sūnus nuo vaikystės turi raidos ir emocinį sutrikimą, taip pat kalbos sutrikimą ir nežymų protinį atsilikimą, todėl mokosi pagal adaptuotą programą.

Visgi vaikinas nepasiduoda ir kartu su bendruoju išsilavinimu mokosi virėjo profesijos. Pasak mokyklos direktorės, mokinys stengiasi pagal išgales mokytis, šeima yra dora ir tvarkinga, be žalingų įpročių.

Mama tikina, kad gaminti septyniolikmečiui tikrai patinka, anksčiau dažnai gamindavo namuose, tačiau dabar dažniau gamina draugės namuose. „Anksčiau jis buvo labiau užsidaręs, tačiau dabar tikrai pakankamai savarankiškas, mažesnį broliuką nuveda į mokyklą, turi draugų, gerą mergaitę, o ir jos tėvai Virgilijų labai myli“, – džiaugėsi moteris.

Asmeninio archyvo nuotr./Virgilijus
Asmeninio archyvo nuotr./Virgilijus

Didžiausia Virgilijaus svajonė – rasti virėjo darbą. Kol mokosi, puiki išeitis būtų virėjo padėjėjo praktika su perspektyva ateityje dirbti.

Tiesa, yra dar viena bėda. Jam diagnozuota sunki miopija. Viena akimi vaikinas beveik visai nemato, o kita taip pat sparčiai silpsta.

„Jis man prisipažino, kad mokykloje jau nieko nemato, kas ant lentos parašyta, turi arti prieiti, tačiau akinių nenešioja. Niekaip jo nepriverčiame, nors ir gydytoja jį kalbino, ir mes, ir mano mama. Paaugliui neįrodysi. Vienos akies jau neišgydysime, bet kitą reikia kažkaip gelbėti, nes jis gali visiškai apakti“, – atviravo pašnekovė.

Šeima svarsto apie regėjimo operaciją lazeriu. Tačiau keletą metų gali tekti palaukti, kol vaikino akis visiškai nustos augti, be to, operacija labai brangi.

Dvyniai gimė per anksti

Virgilijus turi 9 metų sesutę ir 7 metų broliuką sesutę, dar viena sesutė – 5 metukų, o dvyniams – sesutei ir broliukui – 1,3 metukų.

„Septynmečiui diagnozuota bronchinė astma, dėl kurios jam ne sykį teko gulėti ligoninėje, važiuoti į sanatoriją, jis vartoja mokamus vaistus. Dvyniai gimė pirma laiko, dvi savaites gulėjo reanimacijoje ir kovojo už savo gyvybę. Sesutė išbrido iš šios krizės be didelių pasekmių, o berniukui nusilpęs raumenų tonusas, todėl jis nevaikšto.

Asmeninio archyvo nuotr./Dianos dukrytė
Asmeninio archyvo nuotr./Dianos dukrytė

Nesenai gulėdamas sanatorijoje ir medikų padedamas jis išmoko tik stovėti ir ropoti. Šiuo metu vyksta intensyvūs tyrimai, vaikui įtariamas neįgalumas, taip pat žymiai atsilikusi raida. Berniukas sirgo vandene, dėl kurios liko pasekmės. Vaikas taip pat vartoja mokamus vaistus“, – teigė fondo atstovai.

Diana pridūrė, mažylis paeina tik laikomas už pažasčių, o pastaruoju metu pasidarė labai irzlus, daug verkia, todėl mama planuoja jį vesti pas neurologą.

Jos devynmetei dukrai reikalinga ortodontinė plokštelė, spalio mėnesį už ją reikės sumokėti 180 eurų. Mergaitė neturi ir mobilaus telefono, todėl negali paskambinti mamai, kada ją paimti iš ugdymo įstaigos.

Aštuonių asmenų šeima gyvena už 1200 eurų

„Diana yra dora, mylinti vaikus, nuoširdi moteris, tačiau jos gyvenimas labai pasikeitė gimus neįgaliam pirmajam sūnui. 23 metų merginai šis stresas sukėlė sunkių emocinių ligų, Diana nuo to laiko serga depresija, nuolat vartoja brangius vaistus, ją kankina panikos priepuoliai, nerimo, miego sutrikimai, įvairios fobijos, kurios išryškėja naktimis.

Moteris nuo gimimo serga epilepsija, taip pat lėtiniu obstrukciniu bronchitu. Jos sveikata ypač pablogėjo po dvynių gimdymo, kurio metu ji vos išgyveno. Nors tai buvo penktas jos gimdymas, tačiau labai sunkus, sudėtingas, komplikuotas.

Asmeninio archyvo nuotr./Diana
Asmeninio archyvo nuotr./Diana

Graži, tikinti ir pareiginga aštuonių asmenų šeima gyvena socialiniame bute, deja, terminuotai, ir savo būsto jie neturi. Bendros jų visų pajamos per mėnesį sudaro 1200 eurų. Šeimos vyras dirbantis, sukasi kaip išgali.

Neseniai jie už paskolą nusipirko automobilį, nes mažasis nevaikšto, o pas gydytojus būtina vežti, tad kas mėnesį apie 100 eurų tenka susimokėti už jį. Viską suskaičiavus, asmeniui nelieka ir 90 eurų per mėnesį, t. y. maistui, drabužiams, mokymo priemonėms, higienos priemonėms ir pan.“, – vardija fondo atstovai.

Diana prisipažino, kad esamų pinigų šeimai iki mėnesio galo neužtenka – tenka skolintis, vėliau skolas atiduoti. Ir taip kiekvieną mėnesį.

Su vyru norėjo tuoktis bažnyčioje

Paklausta, ar planavo turėti daug vaikų, moteris patikino, kad ne. „Tačiau toks likimas – kas ten gali žinoti, kas bus rytoj. Apie abortą svarsčiau tik per paskutinį nėštumą, visgi pagailo man tų dvynukų. Jau šešios nėštumo savaitės buvo. Nusprendžiau, jei Dievas davė, Dievas ir padės.

Deja, pirmas vyras gėrė, o su antru taip pat gyvenimas nesusiklostė. Dabartinis vyras mane paėmė su trim vaikais. Gyvename kartu apie penkerius metus, prieš nepilnus metus susituokėme. Kadangi mano vyras norėjo bažnytinės santuokos, o aš – taip pat, reikėjo prašyti, kad bažnyčia mus išskirtų su pirmu vyru.

Taigi teko laukti – procesas užtruko ketverius metus. Nebuvo lengva išsiskirti, teko pasakoti savo gyvenimą, kviesti liudininkais savo mamą ir brolį. Tačiau kunigas buvo geras, aš iš jo dar pirmą komuniją kadaise priėmiau“, – atviravo Diana.

Jos vyro darbas prasideda trečią valandą nakties. Jis dirba vairuotoju, po mokyklas vežioja bandeles, duoną ir kitus užsakytus produktus. Namo grįžta vyras tarp 11 ir 13 val., bet miegoti jam nėra kada – stengiasi padėti ligotai žmonai su mažyliais ir kitais vaikais. Mat pastaruoju metu Dianai yra problemų ir su stuburu, išrašyti leidžiami vaistai.

„Nori mane guldyti į ligoninę, bet negaliu – vaikai dar labai maži“, – guodėsi pašnekovė.

123RF.com nuotr./Ausinės ir nešiojamas kompiuteris
123RF.com nuotr./Ausinės ir nešiojamas kompiuteris

Vaikai turi tik vieną stalą ir nė vieno kompiuterio

Paklausta, kokių daiktų šeimai dabar labiausiai reikia, pirmiausiai Diana pradėjo vardinti vaikų poreikius – trūksta dar vieno mokyklinio stalo. Mat prie vieno namuose esančio stalo visi vaikai netelpa, jame neužtenka stalčių sąsiuviniams susidėti.

Trečiokės mokslams reikės kompiuterio, kuriame reikės atlikti testus namų darbams. Senas šeimos kompiuteris jau sugedo. Taip pat mergaitei reikia šiltos antklodės, šeimai labai trūksta patalynės.

„Aš pati labai džiaugčiausi indaplove. Tai taupytų ir laiką, ir vandenį. Mūsų šeima didelė, daug indų susirenka, o aš pati iš visų pusių puolama ligų, nors man tik 41-eri“, – sakė moteris.

Jei turite galimybę palengvinti Dianos šeimos buitį, daugiau informacijos, kaip tai padaryti, rasite fondo „Ištiesk gerumo ranką“ „Facebook“ paskyroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Aktualu

Ir lietuviams aktualūs „Brexit“ scenarijai: mūsų diplomatų uraganas Londone nestebina

24sek

Kevino Pangoso sugrįžimas: „Žalgiris“ – „Barcelona“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Liubomiras Laucevičius

Gyvenimas

Būdavo dienų, kai Kristina net nebijodavo mirti: žmonėms tai atrodo paprastas galvos skausmas

Aktualu

Nemunas Lietuvos gyvenime: upei iš biudžeto buvo skiriama įspūdinga suma

Verslas

Nauji autobusai ir troleibusai į Vilnių vėluoja – gamintojams gresia baudos

„Eurolygos dienos“ prognozė: „Žalgiris“ pasieks sunkią pergalę (4/4)

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Gazas

Į kelius vėl grįžta mirtis: renkasi pėsčiuosius be atšvaitų

Aktualu

Čekijos premjeras kaltinamas Kryme pagrobęs liudyti dėl korupcijos turėjusį sūnų

Vardai

Po skyrybų dramos Sigitas Martinavičius Balyje vedė Editą Rupeikaitę: nuotaka švenčia ne tik vestuves

Aktualu

Greitkelyje Vilnius–Kaunas susidūrė 5 automobiliai, sužeisti 2 žmonės, susidarė spūstis

Aktualu

„Bellingcat“: Rusija turi prieigą prie Britanijos vizų išdavimo sistemos

Verslas

2019-ųjų kainoraštis: gyventojams elektra brangs 15 proc., dujos – 20 procentų

Gyvenimas

S.Straukaitė – pirmoji dizainerė iš Lietuvos Lenkijos mados savaitėje: „Tai buvo bomba“

Vardai

Stanislavas Stavickis-Stano: „Aš sergu vėžiu, bet pasveiksiu“

Sportas

Nuteistas E.Petrauskas: „Jei toks Lietuvoje teisingumas, tai kam nešu šiai šaliai medalius?“

Aktualu

JAV translyčiai karo veteranai siekia nemokamų lyties keitimo operacijų

Vardai

Juvelyrikos parodoje garsūs svečiai grožėjosi pasaulyje išgarsėjusių lietuvių autorių darbais

Aktualu

Iš Vokietijos išspirtą benamį Lietuvos pareigūnai pasitiko išskėstomis rankomis

Naujienos

Deuce

Ties pralaimėjimu buvusi amerikietės ir australės pora – „US Open“ dvejetų čempionės

Verslas

Lietuvoje daugės krematoriumų – ar verta tikėtis mažesnių kainų?

Gazas

Greičiausias Elektrėnų ralio lietuvis Vaidotas Žala: gavome gerą spyrį į užpakalį

Vardai

Inga ir Arūnas Valinskai tapo seneliais: sūnaus Arūno šeima sulaukė pirmagimės

Aktualu

Airijos vicepremjeras: ryšys tarp airių ir lietuvių kaip niekad stiprus, esate laukiami

Aktualu

Praėjus 17-ai metų Niujorke vėl atidaryta per rugsėjo 11-osios atakas sugriauta metro stotis

Verslas

Mokslininkai „plastiko“ implantus siūlo keisti natūralesniais, bet gydytojai pritaikyti neskuba

Aktualu

TSPMI profesorius: R.Karbauskio atsisakymas kalbėtis – žmogiška problema, o ne politinis konfliktas

Sportas

Lietuvos rinktinė užsakomuoju reisu atvyko į Juodkalniją

Aktualu

Panevėžietis pasipiktino vaizdu autobuse – mėtėsi šiukšlės ir purvini skudurai

24sek

Arvydas Sabonis viešai padėkojo Jonui Kazlauskui

Vardai

V.Montvydienė su dukra dalyvavo maratono šeimos bėgime: „Adelė ruošėsi važinėdama dviračiu su tėčiu“

Vardai

Laidų vedėja Lavija Šurnaitė skiriasi su vyru Daumantu Kairiu

15min iš Podgoricos Sportas

Lietuvą priimančios Juodkalnijos strategas pripažįsta: „Tai kova dėl išlikimo“

Verslas

Vyras namelį ant ratų pavertė jaukiu būstu: vaizdai prieš ir po

Verslas

15min podkastas. Burės šaukia – žmonės, nusprendę savęs ieškoti jūroje ir vėjyje

24sek

JAV naujausios krepšinio lygos transliacijas režisavo alytiškis

Gyvenimas

Londono tarptautinėje madų savaitėje pirmąkart nebus kailių

Deuce

Ne pirmas kartas: sensacingos Serenos Williams pamokos teisėjams

Aktualu

P.Gražulis: „tvarkiečių“ tarybos posėdis įvyko, prezidentu bus siūloma kelti R.Paksą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką