15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 19:01

Į skubų iškvietimą atvykę medikai: supratome – gimdymą teks priimti namuose

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) medikams metai prasidėjo ne kasdieniu įvykiu. Tik prigulę pailsėti sulaukė skubaus iškvietimo – į gimdymą. Atvykę į vietą suprato, kad nebespės laiku nuvežti gimdyvės į ligoninę, tad gimdymą jiems teko priimti namuose.
Kauno rajono GMPS paramedikas Laimonas, gydytojas Laurynas ir praktikantas Saulius
Kauno rajono GMPS paramedikas Laimonas, gydytojas Laurynas ir praktikantas Saulius / Kauno rajono GMPS nuotr.

Kauno rajono GMPS gydytojui Laurynui su komanda – paramediku Laimonu ir būsimuoju paramediku Sauliumi – trečiadienio paryčiais neįprastomis sąlygomis teko priimti naują gyvybę. Gydytojo Lauryno įspūdžiais ir patirtimi Kauno rajono GMPS pasidalijo savo feisbuko puslapyje.

„Diena buvo darbinga. Paryčiais prigulę, bandome sumerkti akis ir tikimės bent kiek pailsėti, bet ir vėl suskamba kvietimo signalas. Kvietimas skubus su švyturėliais – gimdymas. Kylame ir skubame su mintimi, kad greičiausiai spėsime gimdyvę laiku nuvežti į gimdyklą. Papildomos informacijos iš dispečerinės apie besikeičiančią gimdyvės būklę nebuvo. Kelias netolimas, vos 3–4 km nuo mūsų posto.

Atvykus prie namo pamatau išėjusį mus pasitikti vyrą, įtariu, kad tai tėtis. Jo veidas jau iš tolo atrodo išbalęs, kupinas nerimo ar išgąsčio. Suprantu – čia gali būti visko. Praktikantui Sauliui liepiu paimti akušerinį rinkinį – jeigu ką, bet stengiuosi išlikti ramus, einame į vidų. Įėjus į namus, mamą randame sėdinčią ant grindų, ji pasakoja, kad neseniai nubėgę vandenys ir yra begalinis noras stangintis.

Pasigirdo garsus verksmas, visi lengviau atsidusome. Iš pirmo žvilgsnio – naujagimis sveikas, aktyvus, išnešiotas, aktyviai verkia.

Suskaičiuoju – sąrėmiai kartojasi kas 1–2 minutes. Šiaip ne taip tarp sąrėmių pavyksta patogiau gimdyvę paguldyti, kur daugiau erdvės. Jau supratau – gimdymą teks priimti namuose, kolegoms liepiu išpakuoti gimdymo rinkinį.

Sąrėmiai vis dažnėja, vertinu gimdyvės būklę. Pasiruošiame visas priemones gimdymui priimti, naujagimiui gaivinti (jei prireiktų), raminame mamą, skatiname giliai kvėpuoti tarp sąrėmių. Svarbiausia viską pasiruošti patogiai, kad viskas būtų po ranka, kai prireiks.

Na, ką, dar vienas sąrėmis – jau, jau netoli, dar vienas ir užgimė galvytė, kito sąrėmio metu užgimė petukai ir už akimirkos pasaulį išvydo gražus lėliukas. Pasigirdo garsus verksmas, visi lengviau atsidusome. Iš pirmo žvilgsnio – naujagimis sveikas, aktyvus, išnešiotas, aktyviai verkia.

Nušluostau ką tik gimusį berniuką, dedu jį mamai ant krūtinės. Metas kirpti virkštelę, dairausi, gal kur tėtis yra, klausiu mamos, sako: „Ne, ne, tėtis sakė nenori, jam silpna darosi.“ Nieko tokio – nukerpu pats.

Padedame mamai susiruošti ir keliaujame į Kauno ligoninės gimdymo skyrių. Ten pasitinka šaunus kolektyvas, padėkoja mums už puikiai priimtą gimdymą, sulaukiame ir jau kvapą atgavusios mamos padėkos, ji tikrai nesitikėjo, kad teks gimdyti namuose, o aš atsisveikindamas ir linkėdamas sėkmės prisipažįstu, kad tai ir mano pirmasis savarankiškai priimtas gimdymas.

Kauno rajono GMPS nuotr./Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties paramedikai gimdymą priėmė namuose
Kauno rajono GMPS nuotr./Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties paramedikai gimdymą priėmė namuose

Dabar, kai pagalvoju, gal šiokį tokį nerimą jaučiau tik važiuojant į kvietimą, o atvykus ir pamačius, kokią situaciją turime, aplankė toks užtikrintumo jausmas, juk labai svarbu spinduliuoti vidine ramybe tiek gimdyvei, tiek artimiesiems, tiek savo kolegoms, kurių bendru darbu ir komandiškumu labai džiaugiuosi, – savo įspūdžiais ir patirtimi dalijosi Kauno rajono GMPS gydytojas Laurynas ir pridūrė, kad mokymai ir išankstinis pasiruošimas įvairioms situacijoms atlieka svarbų vaidmenį.

– Džiaugiamės, kad viskas pavyko puikiai, visi sveiki ir einame dirbti toliau. Tai toks yra tas mūsų darbas. Gal ir neeilinė situacija, pasitaiko retai, bet dėl to turime nuolat atnaujinti žinias mokymų metu.

Neseniai turėti mokymai tiek mūsų įstaigoje, tiek Mažylio gimdymo namuose su doc. dr. T.Biržiečiu tikrai padėjo susikoncentruoti, nepasimesti ir žinoti, ką darau, todėl gal ir pasikartosiu, tik mokymai, nuolatinis kartojimasis ir pasiruošimas iš anksto kiekvienai situacijai užtikrins profesionalų GMP paslaugų teikimą.

Turbūt nieko ypatingo, bet taip prasideda NAUJAS GYVENIMAS.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką