Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 14d. 09:00

Ką daryti, kad vaikai noriai pasakotų apie savo dieną?

Mama ir dukra
Fotolia nuotr. / Mama ir dukra

Per amžių amžius vaikams užduodamas klausimas „Kaip praėjo tavo diena?“ ar „Ką šiandien nuveikei mokykloje?“ sulaukia to paties atsakymo – „Nieko ypatingo“.

Vis tik, mes – tėvai – norėtume išgirsti gerokai daugiau, kaip gi kitaip sužinosime, kaip klostosi mūsų vaikų gyvenimas.

Straipsnių tinklaraštininkė, mokytoja ir į pirmąją klasę šiais metais pradėjusios eiti mergaitės mama portalui washingtonpost.com atskleidžia savo pačios patirtį ir tikina, kad tokie tiesioginiai klausimai ir negali būti veiksmingi. Sara Ackerman atrado kur kas geresnį būdą.

„Dukrai pradėjus lankyti priešmokyklinę grupę, aš – pati būdama mokytoja – tiesiog mirdavau iš smalsumo norėdama sužinoti, ką įdomaus ji ten nuveikė, tačiau iš jos man vis nepavykdavo ištraukti jokios informacijos. Išbandžiau ir daugelį specialistų patarimų bei rekomendacijų, rastų internete, tačiau dukra man vis tiek nieko nepasakodavo.

Kai šiais metais ji pradėjo eiti į pirmąją klasę, vieną dieną sėdėdama kartu su ja prie pietų stalo, išbandžiau kitą strategiją. Savo dukros paklausiau: „Ar norėtum sužinoti, kaip praėjo mano diena?“. Tiek tą dieną, tiek ir kitomis iš jos nė karto neišgirdau neigiamo atsakymo.

Taigi kasdien jai pasakodavau, kaip praėjo mano susitikimai, kaip mokiau vaikus, kokių išdaigų jie iškrėtė šiandien ar kaip pamečiau ir radau savo raktus... Galiausiai vieną dieną ji nusprendė kur kas išsamiau su manimi pasidalyti ir savo dienos įspūdžiais. Taigi pagaliau sužinodavau, kaip iš tiesų jai sekėsi mokykloje, su kuriais vaikais jai labiausiai patikdavo žaisti, o su kuriais – ne ir panašių smulkmenų, kurių anksčiau ji man niekad nepasakodavo. Džiaugiausi atradusi tokį paprastą, bet veiksmingą būdą“, – pasakoja Sara Ackerman.

Anot jos, šis būdas puikiai tinka visiems tėvams ir nėra jokios reikšmės, kokį darbą jie dirba.

„Nemanykite, kad vaikams neįdomu išgirsti apie jūsų dieną vien dėl to, kad manote, jog jie nesupras jūsų profesijos specifikos. To suprasti jiems ir nereikia. Pasakokite savo vaikams savo pačių dienos įspūdžius, apie klaidas, kurias padarėte, juokelius, kurie jus prajuokino ar apie įdomius sutiktus žmones. Rodydami tokį pavyzdį savo vaikams ir iš jų sulauksite to paties“, – pataria Sara Ackerman.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką