Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 28d. 21:35

Kalėdų naktį kilus gaisrui be namų liko penkiolikos asmenų šeima – Dūkšto seniūnija ir šeima prašo žmonių pagalbos

Gaisras kilo Konstantino ir Tatjanos Deriuginų namuose. Be pastogės liko 15 asmenų šeima.
Antano Šakalio nuotr. / Gaisras kilo Konstantino ir Tatjanos Deryuginų namuose. Be pastogės liko 15 asmenų šeima.

Kalėdų naktį sudegė Dūkšto seniūnijoje (Ignalinos r.) gyvenančios šeimos namai – visiškai sudegė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas. Laimei, spėjo išsigelbėti tuo metu namuose buvę septyni vaikai ir jų tėvas. Viso šeimoje auga 13 vaikų, jauniausiam – devyni mėnesiai, vyriausiam – 18 metų. Dūkšto seniūnas sako, kad šeima tvarkinga: „Jie gyvena ūkiškai. Man apie 30 žmonių skambino ir to klausė. Tai normali šeima, gražiai auginantys vaikus“, – sakė seniūnas Antanas Šakalys.

Gaisras Konstantino ir Tatjanos Deryuginų namuose kilo naktį iš gruodžio 25-osios į 26-ąją.

Pažadino vaikų šauksmas

Kaip 15min sakė K.Deryuginas, nelaimės metu namuose buvo septyni vaikai, mat jo žmona su kitais vaikais vieši Rusijoje ir grįš po naujųjų metų.

„Mes su vaikais šventėme Kalėdas, keitėmės dovanomis. Buvo jau vėlus vakaras, tad aš nuėjau miegoti, o vaikai dar liko, bendravo, valgė tortą. Mane pažadino jų šauksmas, kad gaisras“, – pasakojo vyras.

Vyras, iš degančio namo išvedęs vaikus, bandė išnešti ir kai kuriuos daiktus, asmens dokumentus, gesinti namą. Nuo ko kilo gaisras, aiškinasi ugniagesiai, tačiau, K.Deryugino teigimu, ugnies šaltinis buvo ne pačiame name, bet lauke.

Namas su ūkiniu pastatu sudegė iki pat pamatų.

Į Dūkštą atvyko iš Rusijos

Apie Tatjanos ir Konstantino šeimą pernai rašė ir laikraštis „Mūsų Ignalina“.

„Tatjanos ir Konstantino Deryuginų šeima Dūkšto seniūnijoje gyvena jau 5-erius metus. Jie atvyko iš Rusijos.

Pasak Dūkšto laisvalaikio organizatorės Jūratės Rudokienės, ši šeima – kultūros ir bažnyčios ramstis organizuojant renginius. Šeimoje visi be išimties dainuoja. 6 vaikai lanko Visagino Č.Sasnausko menų mokyklą ir groja keliais instrumentais kiekvienas. 5 mergaitės Visagino kūrybos namuose lanko meninio siuvimo mokymus, 3 vaikai dekupažo mokymus, o viena mergaitė jau pripažinta dailininkė“, – buvo rašoma „Mūsų Ignalinoje“.

Antano Šakalio nuotr. /Gaisras kilo Konstantino ir Tatjanos Deryuginų namuose. Be pastogės liko 15 asmenų šeima.
Antano Šakalio nuotr. /Gaisras kilo Konstantino ir Tatjanos Deryuginų namuose. Be pastogės liko 15 asmenų šeima.

Tiek pati šeima, tiek Dūkšto seniūnija dabar prašo pagalbos visų, galinčių pagelbėti daugiavaikei šeimai. Vos paskelbus apie nelaimę, žmonės paaukojo nemažai daiktų, drabužių vaikams.

Šiuo metu šeimai svarbiausia materialinė parama – jos reikės norint atstatyti namus. Dabar šeima laikinai gyvena dviejų kambarių bute, jiems bus skirtas ir socialinis dviejų kambarių būstas.

Šeima gyvena ūkiškai

Pasak seniūno, atstatyti namus šeimai svarbu visų pirma dėl to, jog ten – visas jų gyvenimas, o šeima ūkininkavo. Jie augina galvijus, turi paukščių, žemės sklypą. Be to, daugiavaikei šeimai nuolat gyventi dviejų kambarių bute nėra išeitis.

„Jiems padeda kelios mūsų krašto bendruomenės, visi, kas gali, dabar juos remia. Stebina, kiek gali žmonių susitelkimas ir gerumas. Daiktų, drabužių paaukota jau daug, o dabar jiems reikia finansinės paramos, nesvarbu, ar žmonės gali paaukoti eurą, kelis, ar daugiau.

Kalbėjau su Ignalinos rajono savivaldybės meru, aplankėme gaisro vietą, vyko neeilinis posėdis dėl paramos ir pašalpos skyrimo.

Kaip sako pats Konstantinas, jei pavyks atstatyti namą, jis bus laimingiausias žmogus pasaulyje. Jis yra labai dėkingas visiems už pagalbą, dėkojo visiems su ašaromis akyse“, – sakė seniūnas.

Galintys padėti daugiavaikei šeimai prašomi lėšas pervesti į asmeninę Konstantin Deryugin sąskaitą Nr. LT074010051001320634 („Luminor“ bankas).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką