Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas mamoms kelia didžiausią stresą?

Mama su vaiku
Shutterstock nuotr. / Mama su vaiku
Šaltinis: 15min
0
A A

Auginančios vaikus moterys žino – motinystės nepavadinsi atostogomis. Kasdien susiduriama su aibe iššūkių, o ką jau kalbėti apie tai, kuomet akimirksniu reikia rasti tinkamą sprendimą iš bet kokios keblios ir netikėtos situacijos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Greičiausiai kiekvienai mamai puikiai žinomas jausmas, kai apsiperkant su mažyliais tenka sulaukti įvairiausių ir dažniausiai ne visada malonių staigmenų arba pasitelkti visas jėgas, meilę, užuojautą, išmonę bandant juos paguosti, padrąsinti, pralinksminti ar sudominti, tarkime, jiems nuobodžiaujant automobilio gale... Dar nepamirškime vizitų pas gydytojus, niūrios ir lietingos dienos, kai nėra galimybės išeiti į lauką, ir krūvos rytinio pasiruošimo darbų, kai skubama į darbą, o vaikas lyg tyčia spyriojasi ir nė nemano rengtis. Štai jums ir aibė streso kupinų situacijų, kurios mamas varo iš proto.

Tyrėjai teigia, kad motinos jaučia įtampą bent tris kartus per dieną, bet yra ir tokių, kurios stresą patiria kone kiekvieną dienos minutę. „Būti tėvais nėra lengva. Pasitaiko momentų, kai su mažyliais papuolama į itin nepavydėtinas situacijas. Pavyzdžiui, kelionė su mažais vaikais dažniausiai yra sudėtinga, ypač jei nusimato ilgas kelias ar papuolama į automobilių spūstį“, – teigia šią apklausą inicijavusi Ford Retail kompanija.

Apklausus 2 000 mamų, turinčių mažus vaikus, paaiškėjo, kad didžiausių stresinių situacijų viršūnėje atsidūrė savaitinis apsipirkimas, miego laikas ir kelionės automobiliu, kai mažyliai daug laiko praleidžia saugos kėdutėse ir greitai nuvargsta. Sąrašo penketuką užbaigia skatinimas vaiką valgyti tam tikrą maistą ir svečiavimasis pas šeimas, neturinčias vaikų.

Taip pat tyrėjai paminėjo maudynes, daiktų pakavimąsi atostogoms, vaikų gimtadienius, dantų valymąsi, bandymą nupirkti naujų drabužių ar batų. Be to, jie pabrėžė, kad didžiausias stresas kyla jau nuo pat ankstyvo ryto. Du penktadaliai mamų teigia, jog šiokiadienių rytai būna lyg streso bombos, mat reikia laiku atsidurti vaikų darželyje, mokykloje ar darbe. Dar bent pusė apklaustųjų kaip itin svarbų stresą sukeliantį veiksnį paminėjo laiko stoką, kai per trumpą laiką reikia atlikti krūvą svarbių, neatidėliotinų darbų. Pavargę, alkani, netinkamai besielgiantys vaikai, antrosios pusės, ne itin padedančios prižiūrėti atžalas, dažniausiai dar labiau paaštrina susidariusią situaciją.

Tačiau tėvai pripažįsta, kad nors tam tikrais momentais būna sunku, iš stresinių situacijų kartais galima išspausti ir naudos. Mažylių šypsenos ir apkabinimai geriausiai malšina stresą ir padeda motyvuoti ne tik save, bet ir vaikus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Stresas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką