Lietuvių pora vėl laimėjo Žmonų nešimo čempionatą Suomijoje

Lietuviai sutuoktiniai ir vėl laimėjo žmonų nešimo čempionų titulą Suomijoje. Šį titulą, dėl kurio varžosi vyriškiai su žmonomis ant pečių, jie nuskina jau antrus metus iš eilės.
Vytautas Kirkliauskas ir jo žmona Neringa Kirkliauskienė
Vytautas Kirkliauskas ir jo žmona Neringa Kirkliauskienė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo naujienų agentūra AP, Vytautas Kirkliauskas ir jo žmona Neringa Kirkliauskienė per 1 minutę 6,72 sekundes šeštadienį įveikė sunkų 253,5 metrų kliūčių ruožą.

Labai nedaug – vos sekundės dešimtąja dalimi – nuo jų atsiliko čempiono titulą net šešis kartus anksčiau iškovojęs suomis Taiisto Miettinen ir jo naujoji partnerė Katja Kovanen.

Poros iš dešimčių šalių kasmet dalyvauja šiose varžytuvėse, vykstančiose suomių Sonkajarvi mieste, esančiame 480 kilometrų į šiaurę nuo Helsinkio.

Nepaisant čempionato vardo, poros nebūtinai turi būti susituokusios. Organizatorių teigimu, čempionato dalyviai gali „pavogti kaimyno žmoną“, jei neturi savo poros jame dalyvauti.

Ši lietuvių pora nugalėjo ir praėjusiais metais. Pirmą kartą pora varžėsi Sonkjaravi miestelyje dar 2005-aisiais.