Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 05, 08:15

Mokslininkai: pagimdžiusios moters smegenys būna pakitusios mažiausiai dvejus metus

Remiantis nedidelės apimties Ispanijos mokslininkų studija, nėštumas moters smegenyse sukelia pozityvius pokyčius, dėl kurių pagimdžiusios dailiosios lyties atstovės geriau moka rūpintis savo vaikais, praneša portalas time.com.
Moteris svajoja apie kūdikį
Moteris svajoja apie kūdikį / 123rf.com nuotr.

Jau seniai buvo žinoma, kad nėštumas moters organizme lemia hormoninius ir cheminius pokyčius, tačiau tai pirmas tokio tipo tyrimas, įrodęs, kad nėštumas ir vaiko gimimas taip pat lemia ir ilgalaikius (mažiausiai dvejus metus trunkančius) moters smegenų struktūros pokyčius.

Mokslininkai 25-ioms pirmagimius nešiojančioms moterims prieš nėštumą ir jau pagimdžius atliko jų smegenų struktūros tyrimus, naudodami magnetinį rezonansą, bei davė joms užpildyti specialiai sudarytus kognityvinius testus. Tyrime taip pat dalyvavo ir 19 tiriamų moterų vyriškos lyties partnerių, bei kontrolinė grupė žmonių, kurie vaikų niekada neturėjo.

Kuomet mokslininkai palygino pirmagimių susilaukusių mamų smegenų tyrimus, jie pastebėjo pokyčius už socialinį pažinimą atsakingoje moterų smegenų struktūroje, kuri lemia mūsų gebėjimą vertinti, ką apie mus galvoja kiti. Tokių pokyčių nebuvo vyrų smegenyse ir kontrolinės grupės narių smegenyse.

Tyrimo bendraautorius, Barselonos universitete (Universitat Autònoma de Barcelona) dirbantis neuromokslininkas Oscaras Vilarroya tikina, kad jų aptikti pokyčiai pirmagimių susilaukusių moterų smegenyse įrodo, jog nėštumo metu moterims įvyksta adaptacinis procesas, kuris leidžia vėliau geriau suprasti savo vaiko poreikius bei jo emocinę būseną. Ir šie pokyčiai išliko net ir praėjus dvejiems metams po gimdymo!

Tyrimo, kuris buvo publikuotas žurnale „Nature Neuroscience“, metu tokie patys smegenų struktūros pokyčiai buvo pastebėti tiek toms moterims, kurios pastojo natūraliai, tiek ir toms, kurios pastojo taikant dirbtinį apvaisinimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką