Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 11 01, 15:10

Mokytojų žodis: ką turėtų daryti tėvai, kad jų vaikai pasiektų sėkmės?

Per akademinius metus vaikai mokykloje praleidžia pusę savo laiko. Tai reiškia, kad nemažai tobulėjimo ir mokymosi vyksta namuose. Kaip rašo uk.businessinsider.com, Šiaurės Karolinos valstybinio universiteto, Brighamo Youngo universiteto ir Kalifornijos universiteto Irvine atliktas tyrimas parodė, kad tėvų dalyvavimas šiame procese yra daug reikšmingesnis faktorius akademiniams vaikų pasiekimams, nei pačios mokyklos privalumai.
Mokykloje
Mokykloje / 123RF.com nuotr.

Norėdami sužinoti, kaip tėvai gali prisidėti prie savo vaikų sėkmės, minėto portalo žurnalistai paprašė mokytojų pasidalinti patarimais. Daugiau kaip 40 pedagogų pasidalino puikiomis idėjomis.

Kartu skaitykite

„Skaitykite jiems, skaitykite su jais, lai jie paskaito jums.“ – Katie Westfield, 9 ir 10 klasių istorijos mokytoja iš Bostono.

P. S. Gerų skaitymo įgūdžių skatinimas apklausoje buvo pats populiariausias mokytojų atsakymas.

Kartu vakarieniaukite

„Manau, kad valgymas kartu yra puikus metas pabendrauti. Kai tėvai gali pasikalbėti su vaikais apie tai, kaip praėjo diena, kas gero ir kas blogo nutiko, manau, kad būtent tada tėvai gali geriau suprasti, kas vyksta jų vaikų gyvenime. Pastovus bendravimas yra vienas iš sėkmės ateityje veiksnių.“ – 2 klasės mokytoja iš Niujorko.

Būkite geras pavyzdys

„Jeigu norite, kad vaikai skaitytų, pradėkite skaityti. Jei norite, kad jie tobulintų savo rašymo įgūdžius, pradėkite vaikams rašyti laiškus. Norite, kad jiems gerai sektųsi matematika? Nesakykite, kad nekenčiate matematikos!“ – 5 klasių mokytoja.

Leiskite vaikams patirti gyvenimą

„Gyvenimas – tai ne tik knygos.“ – Anonimas.

Turėkite didelių lūkesčių savo vaikams

„Dauguma tėvų sunkiai dirba, ir negaliu prašyti jų praleisti daugiau laiko su savo vaikais, nes kartais jie to tiesiog negali. Žinau, kad kai kurie negali padėti jiems ruošti namų darbus, nes jie arba neturi laiko, arba jie tų namų darbų taip pat nesupranta.

Geriausia, ką jie gali padaryti, tai iš savo vaiko tikėtis tobulumo, nes jei jis negaus dešimtuko, greičiausiai vaikas bus per plauką nuo jo. Jei tikėsitės, kad vaikas gaus šešetą, jis net nesistengs gauti didesnį pažymį. Svarbiausia nustatyti lūkesčius, kad jūsų vaikas būtų motyvuotas stengtis iš paskutiniųjų, net kai jūsų nėra šalia. Kai kuriems, šešetas yra geriausia, ką jie gali, ir tai taip pat yra gerai.“ – Jennifer, 5 klasių mokytoja iš Naujojo Džersio Valstijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Į Lietuvą gyventi persikėlęs australas dievina lietuvišką orą, žavisi lietuviais ir kuria naujovišką mokyklą

Priverskite vaikus išjungti kompiuterius ir telefonus

„Norėčiau, kad daugiau tėvų skaitytų savo vaikams ir skatintų juos skaityti. Taip pat manau, kad tėvai turėtų skatinti vaikus eiti pasivaikščioti, žiūrėti į debesis ir žaisti lauke. Šiandien paaugliai beveik 11+ valandų praleidžia prie kompiuterių ar telefonų ekranų. Tai mane gąsdina. Atrodo, kad jie nemoka būti vieni, ir mane neramina, kaip tai paveiks savarankišką mąstymą.“ -Privačios mokyklos anglų kalbos mokytoja iš Niujorko.

Neleiskite jiems tingėti

„Įsitikinkite, kad jie atliko namų darbus!“ – 7 klasių sociologijos mokytoja iš Niujorko.

Įsitraukite

„Neišvengiamai – tėvai, einantys į susirinkimus, yra gerai besimokančių vaikų tėvai. Kai kurie tėvai nesuvokia, kad jų vaikui nesiseka. Jie neatsako į balso pranešimus, jie netikrina elektroninio pašto, jie nelanko tėvų susirinkimų. Neužtenka tiesiog klausti vaiko, kaip jam sekasi mokykloje, nes jis sakys, kad viskas gerai ir kad namų darbų neuždavė. Klauskite mokytojo.“ – Rebecca Rosen, 9 klasių anglų kalbos mokytoja iš Niujorko.

123RF.com nuotr./Mama ir dukra
123RF.com nuotr./Mama ir dukra

Dirbkite su mokytojais, o ne prieš juos

„Pasirūpinkite, kad jūsų vaikas suvoktų, kad, kalbant apie discipliną, akademinius pasiekimus, socialinę ir emocinę sveikatą, su mokytoju esate išvien. Vaikas neturi galvoti, kad tėvai išgelbės jį nuo mokytojo, kai jis priims kvailą sprendimą.“ – Amanda Brooks, Niujorko miesto ikimokyklinės įstaigos švietimo direktorė.

Skatinkite įvairialypį bendravimą

„Leiskite vaikams žaisti su įvairiais vaikais, kad jie išmoktų žaisti ir tinkamai bendradarbiauti su kitais. Mažiau technologijų ir daugiau bendravimo.“ – Christina Canavan, buvusi 4 klasių specialaus ugdymo mokytoja iš Masačusetso.

Pasitikėkite vaiko mokytoju ir švietimo sistema

„Užduokite klausimus apie tai, kas glumina ir kas neaišku, o ne sakykite: „Tai kažkokia naujovė ir niekuo negaliu padėti.“ Išlikite pozityvūs ir neapleiskite mokyklinio gyvenimo.“ – 2 klasės mokytoja iš Naujojo Džersio valstijos.

Vertinkite švietimą

„Norėčiau, kad tėvai namuose ugdytų švietimo vertinimą ir prisiimtų savo, kaip mūsų partnerių, atsakomybę savo vaiko akademiniuose pasisekimuose. Dauguma tėvų jau tai daro, ir jų vaikas pralenkia savo bendraamžius.“ – Jenni Mayberry, 7 klasių specialaus ugdymo mokytoja iš Niujorko.

Linksminkitės

„Skirkite laiko žaidimams su vaikais.“ – Mokyklos instruktorius, mokantis anglų kalbos užsienyje.

Laiku atvežkite vaiką į mokyklą ir laiku jį pasiimkite

„Visko būna, ir nieko baisaus, jei pavėluojate kartą, kitą, tačiau jei į mokyklą vėluojate keturias dienas iš penkių arba laiku nepasiimate savo vaiko, tai pastebi ir jūsų vaikas, ir jo bendraamžiai. Jiems dėl to labai nejauku.“ - 4 klasės mokytoja.

Leiskite jiems susimauti

„...ir paslėpkite jų video žaidimus ir išmaniuosius žaisliukus.“ – Anonimas.

Rūpinkitės jų sveikata

„Mažiau cukraus ir riebalų, daugiau sporto.“ – Pradinės mokyklos mokytoja iš Londono.

Domėkitės, ko pamokose mokosi jūsų vaikai

„Kai viskas šiais laikais pasiekiama elektroninėje erdvėje, labai lengva pažiūrėti, ką mokykloje veikia jūsų atžala. Jei turite klausimų apie dalyką ar namų užduotis, parašykite mums elektroninį laišką. Susitikite su mokytojais prieš supykdami ar prieš kreipdamiesi į administraciją. Gali atrodyti, kad viskam vadovauja administracija, tačiau iš tiesų mokytojai vadovauja savo dalykui ir žino, kas vyksta jų metu. Mokytojai yra geriausias atsakymų apie jų dalyką ir jūsų mokinį šaltinis.“ – Rachel Marquez, 10 klasių anglų kalbos mokytoja iš Kalifornijos valstijos.

Atsitraukite

„Leiskite jiems klausti manęs, kai jie kažką pamiršta arba pameta. Arba padėkite jiems išspręsti problemą prieš kreipdamiesi į mane.“ – 5 klasių mokytoja iš Masačusetso valstijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką