Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 23d. 10:23

Nepasiturinti šeima džiaugiasi pakeistais socialinio būsto langais – namuose tapo žymiai šilčiau ir šviesiau

Pakeisti socialinio būsto langai Buvau geras
„SOS vaikų kaimo“ nuotr. / Pakeisti socialinio būsto langai

Oksanos Martynenko (44 m.) šeima gyvena sename 3 kambarių socialiniame būste-name, kuriame nėra jokių patogumų. Atkreipęs dėmesį į sunkią buitį išgyvenančią, bet labai darbščią šeimą, paramos fondas „SOS vaikų kaimas“ inicijavo naujų langų įdėjimą. Tai tapo didžiuliu pokyčiu visos šeimos buityje, nes senieji langai buvo itin prastos būklės – kai kurie nebeturėjo dalies stiklo, pro juos pūtė vėjas, puvo mediniai rėmai.

Vieniša moteris dirba kone be išeiginių

Kaip pasakojo šeimai padedanti „SOS vaikų kaimo“ socialinė darbuotoja Rimtautė, trijų vaikų mama Oksana turi geležinę valią – moteris, likusi be vyro, dirba fermoje net 5–6 dienas per savaitę. Fizinis darbas, Oksanos teigimu, sunkus ir sekinantis, tačiau bent leidžia išgyventi.

Nors šeimos finansinė padėtis – sudėtinga, mamos ir vaikų santykiai draugiški, namuose nėra įtampos. Oksana pagal savo galimybes rūpinasi vaikų sveikata ir kitais poreikiais. Šeimą lankanti socialinė darbuotoja atkreipė dėmesį, kad vaikai, sekdami mamos pavyzdžiu, palaiko artimus ryšius su giminaičiais – bendrauja su šalia gyvenančiais seneliais, o šeimą laiko svarbiausiu gyvenimo vertybių pamatu.

„SOS vaikų kaimai“ nuotr./Socialinis būstas
„SOS vaikų kaimai“ nuotr./Socialinis būstas

Kadangi Oksanos darbo valandos – labai ilgos, vaikams patiems tenka kūrenti krosnį, palaikyti namuose tvarką ir pasigaminti valgyti. Kaip pasakojo socialinė darbuotoja, šeimos praeityje būta reikšmingų krizinių įvykių, tačiau, nepaisant to, motina noriai sprendžia iškilusias problemas, prašo ir priima pagalbą. Vienas iš pagalbos prašymų, kurį ir išgirdo Rimtautė, buvo seni, išlūžę namų langai, dėl kurių namuose būdavo šalta ir tamsu.

Nauji plastikiniai langai kardinaliai pakeitė šeimos gyvenimo kokybę

Talkinant socialinei darbuotojai, prašymas pakeisti penkis langus buvo įteiktas Varėnos rajono savivaldybei, skyrusiai finansavimą trims langams. Oksana prisidėjo savo santaupomis – 50 EUR, „SOS vaikų kaimo“ surinkta parama siekė 315 EUR, todėl galutinės sumos užteko patenkinti prašymą.

Kai buvo pakeisti langai, Oksana neslėpė susijaudinimo ir džiaugsmo: „Dabar gyventi – pasaka, nepalyginsi. Anksčiau jautėme didžiulį diskomfortą, kasdien nerimavau, kad vaikus vėjas perpūs, neduok Dieve, susirgs, peršals. Pakeitus senus, aplūžusius langus į plastikinius, net pasidarė gera į namus įeiti – iškart šviesiau, šilčiau, jaukiau. Esu be galo dėkinga savivaldybei ir kiekvienam prisidėjusiam prie fondo veiklos. Visiems žmonėms linkiu viso ko geriausio ir labai daug sveikatos.“

Dabar gyventi – pasaka, nepalyginsi.

Šeimoje auga ypač darbštūs ir empatiški vaikai

Šiuo metu šeimoje auga 2 nepilnamečiai vaikai, o vyresnėlė dukra dirba ir gyvena savarankiškai. Šešiolikmetis Ernestas, Oksanos teigimu, yra tikras ramstis kasdienybėje – prineša malkų, pakūrena krosnį, sutvarko namus. „Jis labai darbštus vaikinas, man po darbo jau nereikia niekuo rūpintis – mato, kad mama vargsta, tad labai padeda, pasirūpina namų šiluma. Ernestas, pakeitus langus, pats pjuvenas sušlavė, visus namus išvalė,“ – didžiuodamasi sūnaus savarankiškumu, pasakojo moteris.

Nors kitai Oksanos dukrai Viktorijai – vos vienuolika metų, ji taip pat kasdien kartu su broliu palaiko mamą tiek emociškai, tiek fiziškai, kiek gali, padeda, tvarkydama namus ar ruošdama valgį. Mergaitės mama atskleidė, kad Viktorija nuo pat mažumės jaučia stiprią meilę gyvūnams, ypač – žirgams, todėl užaugusi svajoja įsidarbinti žirgyne. „Jau dabar laukia nesulaukia vasaros, kai, lydima socialinės darbuotojos, po ilgos pertraukos vėl galės apsilankyti žirgyne, paglostyti mylimiausius gyvūnus ir galbūt net pajodinėti,“ – mažosios nekantriausiu noru pasidalijo Oksana.

Paramos fondas stengiasi padėti kuo daugiau visos Lietuvos šeimų

„SOS vaikų kaimo“ fondas nuoširdžiai dėkoja Varėnos rajono savivaldybei už prisidėjimą prie paramos akcijos, darbus organizavusiai UAB „Varėnos šiluma“ ir langus pagaminusiems bei įstačiusiems UAB „Atitvaros“ darbuotojams.

Fondo darbuotojai nuolat ieško galimybių padėti įvairiuose Lietuvos regionuose gyvenančioms skurstančioms šeimoms ir organizuoja paramos akcijas palengvinti jų kasdienybę. Norėdami prisidėti prie „SOS vaikų kaimo“ fondo veiklos, tai galite padaryti čia. Kiekviena, net ir maža, auka gali padėti sukurti mažą stebuklą – tokį, kokį geros valios žmonių dėka patyrė Oksanos šeima.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

00:47
29:13
27:05

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką