Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Norite užauginti savarankišką ir laimingą asmenybę? Nedrauskite vaikams šių 10 dalykų

Visi tėvai savo vaikui linki visa, ko geriausia, tačiau dažnai, prispausti darbų ir laiko stokos, pamirštame, kaip turėtume bendrauti su savo atžalomis, kad jos užaugtų savarankiškos, nestokojančios socialinių įgūdžių, drąsios, savimi pasitikinčios ir galų gale – tiesiog laimingos.

6. Žaisti vaikų žaidimo aikštelėje

Vaikų žaidimo aikštelėje dažnai galima išgirsti: „Nukrisi“, „išsipurvinsi“, „nelipk“, „nebėk“, „nešokinėk“ ir pan. Bet juk žaidimo aikštelė tam ir yra skirta. Užuot draudę ir stabdę, išmokykite vaiką užlipti laipteliais ar nučiuožti nuo kalniuko.

Užuot draudę ir stabdę, išmokykite vaiką užlipti laipteliais ar nučiuožti nuo kalniuko.

Vaikai, skirtingai negu jų tėvai, yra kupini energijos ir nieko nebijo, jie tiesiog nori pažinti pasaulį. Patikėkite, anksčiau ar vėliau jūsų atžala užlips ten, kur jam visada buvo draudžiama. Ar ne geriau išmokti tai daryti teisingai ir tokiu būdu išvengti nemalonių pasekmių?

7. Žaisti su vandeniu

Tėvai dažniausiai nerimauja, kad vaikas gali sukelti tikrą potvynį. Žinoma, gali, todėl verčiau iš anksto paruoškite šluotą bei valymo priemones ir drąsiai paleiskite vandenį. Būtinai nustatykite ribą, kur vaikas gali pilti, perpilti ir taškytis. Tiesa, nesitikėkite, kad jis viską supras iš pirmo karto.

Kad būtų paprasčiau ir, žinoma, saugiau – būtinai patys prisijunkite prie žaidimo. Paimkite indų, samčių, kibirėlių – ir pirmyn. Pamatysite, kaip iš džiaugsmo švyti mažylio veidas. Žaidimai su vandeniu – neišsenkantis laimės ir pažinimo šaltinis.

8. Liesti daiktus, kurie gali sulūžti

Jeigu sulūžęs daiktas nekelia jokio pavojaus, neskubėkite barti vaiko. Vaikų protas tiesiog reikalauja pažinti, kaip veikia vienas ar kitas daiktas, kam jis yra skirtas. Jeigu daiktas gali būti pavojingas, pavyzdžiui, sudužęs puodelis, pirmiausia paaiškinkite vaikui, kodėl negalima žaisti su šukėmis, kodėl tai yra pavojinga.

Patikėkite, vaikas tikrai nenori visko išdaužyti ir sulaužyti. Jis nori paliesti bei pažinti. Leiskite jam tai padaryti ir pamatysite, kad jis pats padės puodelį atgal ant stalo. Vaikai daug sumanesni, negu mums atrodo.

9. Reikšti savo nuomonės

Atrodo, kad vieną akimirką tėvai supranta, kad vaikas – tai visavertė asmenybė, su savo mintimis, norais ir užgaidomis. Bet štai kitą akimirką, emocijų apimti, tėvai dažnai atkerta: „Ką tu supranti“, „aš geriau žinau, ko tau reikia“, „todėl, nes aš taip pasakiau“ ir t. t.

Taip pat skaitykite: Mažieji pikčiurnos: kaip suvaldyti vaikų pyktį?

Pirma, ne faktas, kad mes, tėvai, visada esame teisūs. Antra, vaikui tai (mūsų tariamas teisumas) nėra rimtas argumentas. Kalbėkite su vaikais kaip lygūs su lygiais, netingėkite paaiškinti, bendrauti, įsiklausyti į vaiko poreikius, ir pamatysite, kad galite rasti bendrą kalbą.

10. Žiūrėti animacinius filmukus

Žinoma, ne visi animaciniai filmukai, ypač šiuolaikiniai, yra tinkami mūsų vaikams. Bet vaikui, ypač lankančiam darželį, svarbu neatitrūkti nuo „aktualijų“ ir žinoti, apie ką kalba bendraamžiai. Vaikams paskutinės populiaraus animacinio filmuko serijos įvykiai yra tokie pat svarbūs, kaip mums naujausios vakaro žinios.

Simpsonų šeima poilsiauja
Simpsonų šeima poilsiauja

Draudimai gali išprovokuoti vaiko užsisklendimą savyje. Jeigu filmukai jums yra nepriimtini, pabandykite juos žiūrėti kartu su vaiku, diskutuokite, aiškinkite, kas ir kodėl yra gerai arba blogai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius