Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 13d. 20:59

Pagalbos šauksmas: Mažeikių rajone vaikų akyse sudegė jų namas, neliko nieko

Gaisras Sedos seniūnijoje
Gaisras Sedos seniūnijoje

Gegužės 10 d. skaudi nelaimė įvyko Mažeikių rajono Dumaičių kaime. Be namų liko trys mažamečiai vaikai ir jų tėvai. Sudegė visas namas, baldai, visi daiktai. Savaitgalį šeima praleido tiesiog palapinėse.

Vaikai bėgo iš degančio namo

Kaip pasakojo nelaimę patyrusios šeimos kaimynė Živilė, šeima, kurioje auga trys vaikai, 14 ir 12 metų mergaitės ir 10 metų berniukas, yra nepasiturinti, bet tvarkinga. Tėvai stengėsi remontuoti namą. Dabar jai reikalinga bet kokia materiali pagalba.

„Manoma, kad gaisras įsižiebė nuo elektros instaliacijos. Vaikai grįžo iš mokyklos, gal kokias 10 minučių pabuvo, ir namas užsidegė. Tėvai buvo darbuose, todėl vaikai atbėgo pas mus prašyti pagalbos. Viena laimė, kad jie greitai išbėgo.

Po to jie veržėsi atgal į degantį namą daiktų išnešti, bet mes juos sulaikėme. Jeigu jie būtų vieni, ko gera, būtų lindę, galėjo atsitikti dar didesnė nelaimė.

Gaisras Sedos seniūnijoje
Gaisras Sedos seniūnijoje

Mat vaikai puikiai supranta, kad tėvai atidavė paskutinius pinigus, kad jiems nupirktų telefoną, kompiuterį, televizorių, todėl jiems buvo didžiulis šokas matyti, kaip viskas dega ir kad dabar jie nieko nebeturės. Vidurinė mergaitė pro ašaras sakė, kad dabar jiems niekas nepadės. Buvo skaudu girdėti. Todėl labai norisi padėti“, – 15min GYVENIMAS teigė pašnekovė.

Pasak jos, savaitgalį šeima tiesiog gyveno palapinėse. Ūkinio pastato ten nėra, taigi nebuvo kur kitur glaustis. Iš namo nieko neliko – palietus sienos byra. Reikia viską nugriauti ir statyti iš naujo.

Iš daiktų liko vienintelis šaldiklis, kurį spėjo ištraukti ugniagesiai gelbėtojai, ir kriauklė.

„Šeima sakė, kad bandys išskalbti išlikusius drabužius, esą gal dar bus kažkas nešiojama, bet realiai nebėra ten ką skalbti, viskas persismelkę smalkėmis, drabužiai apdegę“, – teigė moteris.

Gaisras Sedos seniūnijoje
Gaisras Sedos seniūnijoje

Šeima gyvens gaisravietėje

Kaip sakė Sedos seniūnijos seniūnė Audronė Dipševičienė, finansiškai pati seniūnija šeimai padėti neįgali, jai bus skirta tik vienkartinė pašalpa.

„Mes kol kas juos palaikome tik morališkai. Planuojame padėti transportu ir fizine savo seniūnijos darbuotojų pagalba tvarkant gaisravietę, kad jie greičiau sutvarkytų degėsių krūvą. Mama pas mus dirbanti užimtumo programoje, taigi gaus šiek tiek pinigėlių.

Per seniūnijos „Facebook'ą“ paskelbėme akciją, kviečiame žmones aukoti pinigų namo atstatymui. Ir žinau, kad pinigėliai šeimai po truputį plaukia, žmonės atsišaukė.

Gaisras Sedos seniūnijoje
Gaisras Sedos seniūnijoje

Buvo atėjusios vaikų auklėtojos, atvežė jiems mokyklinių priemonių, žinau, kad bus drabužių. Dar šiandien laukiu mamos – pasikalbėsime, ko jiems šiuo metu labiausiai reikia, nes žmonės siūlo įvairios pagalbos daiktais.

Seneliai gyvena kitame kaime, jie kol kas priglaudė vaikus. O patys tėvai planuoja gyventi gaisravietėje ir tvarkytis. Girdėjau, kad artimas kaimynas padės jiems gauti vagonėlį ant ratų.

Mes padėsime, kiek galėsime, darbo jėga ir technika, dokumentacijos tvarkymu ir pan.“, – pasakojo seniūnė.

Galintys prisidėti finansiškai, kad šeima kuo greičiau įstengtų atstatyti namą, tai gali padaryti tokiu būdu:

Gavėjas: Jurgita Bružienė

A/s: LT71 5014 3000 1001 4096

Sedos kredito unijos bankas

Paskirtis: PARAMA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką