Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 5d. 18:59

Talentingi vaikai. 13-metė Neringa meilę tapybai derina su penkiakovės iššūkiais

13-metės Neringos talentas – įspūdingi piešiniai
Asmeninio archyvo nuotr. / 13-metės Neringos talentas – įspūdingi piešiniai

13-metė Neringa Gudelevičiūtė ne tik labai gražiai piešia, bet ir aktyviai sportuoja – penkiakovės varžybose ji yra užėmusi ne vieną prizinę vietą ir laimėjusi aukso medalius.

„Talentingų vaikų“ projekto anketą užpildė Neringos tėtis, architektas Kęstutis Gudelevčius. Paklausta, ar tai jai buvo staigmena, Neringa atsako, kad tikrai taip – ji to nesitikėjo ir nežinojo, kad tėtis ją užregistravo šiam projektui. „Iš pradžių buvo keista ir netikėta“, – sako ji.

Asmeninio archyvo nuotr. /Neringa Gudelevičiūtė
Asmeninio archyvo nuotr. /Neringa Gudelevičiūtė

Piešia nuo pirmų dienų

Neringa mokosi Kauno dailės gimnazijoje. Ji pasakoja, kad piešia nuo pat vaikystės, o pirmoji jos talentą pastebėjo mama.

„Ji pamatė, kad piešiu visai kitaip nei kiti tokio amžiaus vaikai, ir nuo to laiko mano kasdienybė buvo piešimas – piešiau tikrai labai daug. Vėliau, jau paaugusi, aš lankiau dailės būrelį mokykloje. Po kiek laiko mama pasiūlė pabandyti įstoti į dailės mokyklą – šiandien ten ir mokausi“, – pasakoja Neringa.

Jos tėtis Kęstutis priduria, kad ir pats yra šiek tiek susijęs su daile: „Mano pažintis su daile prasidėjo gana vėlai. Mokiausi dailės pas užsienyje gana žinomą dailininkę, lankiau paskaitas. Ir būtent pas ją nuvedžiau Neringą, kai jai buvo 4–5 metai, kad ji pajaustų dailės, menų atmosferą. Tada įvyko tas lūžis, kai dukra itin susidomėjo daile ir net pasirinko kryptį, stilių, kuris yra kitoks, išskirtinis“, – prisimena Neringos tėtis.

Anksčiau labiausiai Neringai patikdavo piešti gyvūnus, o dabar – žmones. „Man patinka stebėti žmones ir perteikti jų įdomius, išskirtinius bruožus – raukšles, paakius ir visa kita – nepiešiu vien tik tai, kas tobula.

Neskaičiuoju, ir kiek valandų praleidžiu piešdama, – kartais tai užtrunka ir keturias valandas, o kartais ir nusibosta piešti. Daug kas priklauso nuo paties piešinio ir kas jame vaizduojama“, – sako mergina dėl savo darbų sulaukianti komplimentų tiek namuose, tiek mokykloje.

Paklausta, koks žmogus ją labiausiai įkvepia, mergina sako, kad vienas iš jų – mokytoja, pas kurią nuvedė tėtis, tačiau ji žavisi ir visais menininkais, kurie turi savo stilių: „Man tai įdomiausia, nes ir mano siekis toks – turėti savo stilių.“

Ateities planuose – menai

Neringa sako, kad jai patinka ne tik piešimas – ją traukia meno kryptis, tad ateityje save įsivaizduotų įvairiame amplua. Ji domisi ir juvelyrika, vėlimu, drabužių dizainu, architektūra, be to, aktyviai sportuoja. Paklausta, kaip sekasi suderinti dvi skirtingas užsiėmimų kryptis, ar viskam užtenka laiko, Neringa atsako, jog tai pavyksta natūraliai.

Asmeninio archyvo nuotr. /Neringos Gudelevičiūtės darbai
Asmeninio archyvo nuotr. /Neringos Gudelevičiūtės darbai

„Sportuoju jau maždaug ketverius metus, man patinka ir įdomu, motyvuoja ir pasiekti rezultatai. Kuo geriau pavyksta įvykdyti vieną ar kitą rungtį, tuo jaučiuosi laimingesnė.

Kai ruošiausi penkiakovės čempionatui, vieną akimirką net nelabai norėjau jame dalyvauti, tačiau pasiryžau. Ir kai laimėjau, mane apėmė neapsakomas džiaugsmas. Aš to nesitikėjau“, – juokiasi Neringa ir priduria, kad kartais tingi nueiti į treniruotes, tačiau ją palaiko ir draugai, ir tėvai.

Asmeninio archyvo nuotr. /Neringos Gudelevičiūtės darbai
Asmeninio archyvo nuotr. /Neringos Gudelevičiūtės darbai

Kęstutis, paprašytas patarimų, kaip padėti vaikams puoselėti talentą, sako, jog svarbiausia jų neversti daryti to, ko jie nenori.

„Mano nuomone, vaikams reikia daryti pertraukas savo veikloje. Jeigu matote, kad tądien vaikas nenori dalyvauti užsiėmime, ir neverskite jo. Persisotins, ir tada bus dar blogesnė situacija. Aš neverčiu ir leidžiu pailsėti, kai matau, kad dukrai to reikia“, – pasakoja Neringos tėtis ir juokauja, kad ateityje tikėtųsi, kad dukra padėtų jo darbe – architektūroje.

Asmeninio archyvo nuotr. /Neringos Gudelevičiūtės darbai
Asmeninio archyvo nuotr. /Neringos Gudelevičiūtės darbai

Neringa priduria, kad jeigu tau patinka koks nors dalykas ir matai, kad nelabai sekasi, nereikia pasiduoti:

„Manau reikia įdėti kuo daugiau pastangų, treniruotis, kad ir kas tai bebūtų – sportas ar piešimas. Tik taip įgausite motyvacijos, tačiau jums turi patikti tai, ką darote, ir nereikia kreipti dėmesio į tuos, kurie jūsų nepalaiko.“


„Talentingi vaikai“15min projektas apie gabius, išskirtinių talentų turinčius vaikus.

Jei auginate talentus, praneškite apie juos 15min komandai, pildykite anketą, ir mes apie jų gebėjimus ir įkvepiančias istorijas pranešime visai Lietuvai. Anketą rasite čia.

15min ieško vaikų, kurie pasižymi išskirtiniais gabumais. Jeigu jūsų vaikas piešia, skaičiuoja, moka kelias kalbas, rašo, kuria, užsiima išskirtine veikla, turi įdomių pomėgių, kurie stebina tiek jus, tiek aplinkinius, kviečiame pasidalinti jo talentais ir pasiekimais bei papasakoti savo NUOSTABAUS VAIKO istoriją. Taip pat galite siūlyti giminaičių, kaimynų vaiką, tačiau nurodykite kontaktą, kuriuo galėtume susisiekti su šeima. Rašykite mums užpildydami šią formą.
Ačiū, kad dalyvaujate!
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką