Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 20d. 08:11

Talentingi vaikai. 5 vaikų mama Brigita – apie tai, kas padeda ugdyti vaikų talentus. Išgirskite „The Roop“ dainą, atliekamą skrabalais!

Talentingasis Ginas Baladinskas
Asmeninio archyvo nuotr. / Talentingasis Ginas Baladinskas

Brigitos ir Romualdo Baladinskų šeimoje auga penki vaikai ir kiekvienas jų – išskirtinio charakterio ir talento. Mama Brigita sako, jog penkių vaikų auginimas tikrai reikalauja iššūkių, tačiau ir suteikia ne ką mažiau džiaugsmo. O kur dar atžalų pasiekimai, vedantys juos į priekį ir džiuginantys tėvus!..

Baladinskų šeimoje auga Ginas (17 m.), Areta (15 m.), Milgedas (11 m.), Sirvydas (7 m.), Juventa (5 m.). Būtent Ginas buvo pirmasis, kurio talentą 15min paskelbto projekto „Talentingi vaikai“ anketoje aprašė jo mama.

Asmeninio archyvo nuotr. /Talentingoji Baladinskų šeima
Asmeninio archyvo nuotr. /Talentingoji Baladinskų šeima

Vienas iš vyriausiojo sūnaus talentų – grojimas išskirtiniu instrumentu

„Sūnus Ginas nuo pat mažumės buvo nepaprastai landus, žingeidus, smalsus, užsispyręs, jautrus vaikas. Kai jis buvo mažas, tuo metu atrodė, kad auginame tikrą siaubą (juokiasi). Man reikėjo augti ir mokytis iš savo vaiko bei daug išmokti pačiai.

Dabar, kai jau turiu penkis vaikus, galiu pasakyti, kad talento išraiška gali pasireikšti eibių krėtimu, kai vaikas dar nemoka pasakyti, papasakoti, ką jaučia, ko jis nori.

Ginas buvo labai aktyvus ir sulaikyti jį galėjo tik prikaustymas prie veiklos. Pavyzdžiui, jeigu piešdavo, tai ir grindys, ir puodai būdavo išpaišyti (juokiasi). Jis labai savarankiškas, man padėdavo ir indus plauti, ir skalbinius džiauti, ir valgyti gaminti“, – sako mama.

Asmeninio archyvo nuotr. /Talentingoji Baladinskų šeima
Asmeninio archyvo nuotr. /Talentingoji Baladinskų šeima

Brigita priduria, kad skaitymas buvo tai, kas jį, aktyvuolį berniuką, priversdavo sustoti – Ginas galėdavo valandų valandas klausytis, kaip mama skaito ir vėliau net išmoko atmintinai įvairius eilėraščius, pasakas.

Būdamas ketverių metų jis galėdavo užbaigti mamos skaitomų eilėraščių eilutes, turėjo puikią klausą ir galėjo atkartoti išgirstas melodijas, o vėliau, kai pradėjo skaityti savarankiškai, tai darė nesustodamas – Brigita juokauja, kad dabar tėvai skundžiasi, kad vaikai neskaito, o štai Ginas atvirkščiai – tekdavo jį stabdyti, kad neskaitytų naktimis.

„Būdamas darželyje Ginas lenkė bendraamžius savo gebėjimais – kaip pasakojo auklėtojos, jis greit vaikus suburdavo į komandą ir net paskirstydavo veiklas“, – pasakoja Brigita.

Ji priduria, kad ketverių su puse Ginas jau žinojo visas mėnulio fazes, labai domėjosi visata ir užduodavo šimtus klausimų.

„Ne veltui šiandien vienas iš Gino norų yra studijuoti astrofiziką, – juokiasi Brigita ir toliau dalijasi mintimis apie tai, kad žingeidų sūnų norėjo motyvuoti ir toliau siekti savo tikslų. – Į mokyklą jį leidome visais metais anksčiau, nors aplinkiniai tikino, kad darome didelę klaidą. Visgi, mes tikėjome tuo, ką darome. Mokykloje jam sekėsi puikiai – sūnus ne tik gebėjo, prisitaikė, bet ir aplenkė bendraamžius.

Jau būdamas pirmokas išreiškė norą kankliuoti, prašė, kad pasikalbėčiau su mokytoja ir kad jis galėtų pradėti mokytis. Mokytoja, žinoma, labai susidomėjo ir įvertino, kad jis tikrai turi talentą, tad dar papasakojo apie Giną sako kolegei – skrabalų ir birbynės mokytojai. Pastaroji susipažinusi su mūsų sūnumi ir pamačiusi jo gebėjimus, mūsų, tėvų, paklausė, ką ji turinti padaryti, kad Ginas liktų groti? Jo net akys žibėjo, kaip tie skrabalai prilipo.

Ginas vis kopė aukštyn ir šiandien yra tarptautinių konkursų laureatas, Grand Prix nugalėtojas, dalyvavo įvairiuose festivaliuose užsienio šalyse, „Lietuvos talentuose“, laidose „Duokim garo“, „Gero vakaro šou“, – sako Gino mama.

Giną labiausiai motyvuoja pagalba kitiems

Ginui nesvetimi ir dar keli instrumentai: pianinas, marimba, būgnelis ir būgnai. Šiandien jis turi ir savo kanalą „Youtube“ – „JazzGinas“, į kurį deda skrabalais atliekamus populiarių dainų koverius.

VIDEO: Jazz Ginas | THE ROOP - Discoteque remake/cover on Skrabalai

Mama juokauja, kad mokslai Ginui yra šventas reikalas – jis mokosi Kauno Jėzuitų gimnazijoje tarptautinio paruošiamojo bakalaureato klasėje, kurioje puikiai jaučiasi, – yra gamtos mokslų, fizikos, chemijos olimpiadų nugalėtojas. „Jis nemoka nieko neveikti, nuolat sugalvoja, kaip pasotinti savo žinių alkį", – sako Brigita.

Pats Ginas sako, jog grojimas jį labiausiai atpalaiduoja, įkvepia mokslai ir knygos, o štai po dešimt metų save įsivaizduotų veiklose, susijusiose su astronomija ar oro inžinerija, nes jo didžiausia svajonė yra tapti astronautu.

„Labiausiai man patinka tokia muzika, kurią tinka groti skrabalais – tai gali būti rokenrolas, klasika. Štai neseniai skrabalais sugrojau „The Roop“ grupės dainą „Discoteque“, po kurios sulaukiau ir žurnalistų dėmesio. Buvo praėjusios vos kelios valandos po to, kai ši daina nuskambėjo „Youtube“.

Apskritai, sudėtingi kūriniai yra man mielesni, juos įdomiau sugroti“, – sako Ginas ir priduria, kad talentas nėra tik duotybė – darbo jam puoselėti reikia labai daug, tik tada įmanoma kažko pasiekti.

Nepasiduoti tinguliui, kuris kartais užklumpa, jam labiausiai padeda įdomūs mokslai, kūriniai, knygos, ir žinoma, valia, veiklos planavimas. Nors karantinas stabdo darbo efektyvumą, Ginas nepasiduoda – atrado savo būdą, kaip dirbti. Jam labai patinka įvairios knygos ir jų yra perskaitęs labai dau; šiuo metu jis pasinėręs į Soreno Kierkegaardo filosofiją.

Paklaustas apie tai, kas padėtų siekti savo talentų, Ginas sako, kad pirmiausia reikia turėti tikslus, taip pat jį įkvepia ir motyvuoja, kai gali padėti kitiems: „Pavyzdžiui, padedu mokytis kitiems. Taip ne tik pats mokausi, bet ir motyvuoju save“, – pasakoja Ginas.

Neatsilieka broliai ir sesės

Brigita sako, kad kiti vaikai – dukra Areta ir sūnus Milgedas – taip pat neatsilieka nuo brolio.

„Areta yra meniška, jautrios sielos žmogutis. Ji visai kitokia nei brolis Ginas – tylesnė, ramesnė, gal sakyčiau, stebėtoja, tačiau vėliau labai atsiskleidė. Kai priešmokyklinėje grupėje ji sakė eilėraštį, aš negalėjau patikėti, kad tai mūsų vaikas, – dėl intonacijos iki rankų mostų tas eilėraštis suskambėjo įspūdingai.

Asmeninio archyvo nuotr. /Brigita Baladinskienė su dukra Areta
Asmeninio archyvo nuotr. /Brigita Baladinskienė su dukra Areta

Manau, kad labai daug prisidėjo jos mokytoja, padėjusi jai atsiskleisti. Areta labai teatrališka, rami, brandi, moka taip išsakyti nuomonę, kad net man pačiai yra ko pasimokyti, mėgsta šokti, piešia, lipdo iš molio, groja kanklėmis, pianinu.

Areta nuostabiai piešia, ji net išeidama į lauką su savimi turi krepšį, kuriame nešiojasi bloknotą, pieštukus ir net vandeninius dažus... Pamačiusi, kas ją sudomina, ji tučtuojau bando tai atvaizduoti savo užrašuose.

Labiausiai jai patinka piešti fraktalus, o ateityje Areta svajoja apie meninę fotografiją – šiai veiklai labai ją skatinu. Noriu, kad vaikai darytų tai, kas jiems patinka, kas juos uždega, ir nepasiduotų“, – pasakoja Brigita.

Trečiasis sūnus Milgedas mėgsta konstruoti, verti, lipdyti iš modelino, molio, velti iš vilnos visokius niekučius, daryti puokštes iš sausų gėlyčių, verti sodus, drožinėti.

„Judrus, mėgstantis šokti Milgedas dar ir groja tautiniu instrumentu birbyne bei skambina pianinu. Mokytoja sakydavo, kad maži vaikai prieina ir dažniausiai daužo, o štai Milgedas jau nuo mažumės atsargiai, pamažu, paliesdavo piršteliu ir mėgindavo groti – elgėsi su instrumentu labai pagarbiai.

Asmeninio archyvo nuotr. /Talentingoji Baladinskų šeima
Asmeninio archyvo nuotr. /Talentingoji Baladinskų šeima

Mažesnieji vaikai dar nelabai drąsūs, bet pastebėjome kad puikiai atkartoja girdėtas melodijas, mėgsta konstruoti, lipdyti, mielai įsitraukia į vyresniųjų vaikų veiklas“, – apie vaikų pasiekimus pasakoja Brigita.

Moteris prideda, kad ryšys tarp brolių ir sesių labai stiprus, – nors ir pasipyksta, pasipeša, bet yra kaip muškietininkai, kur vienas už visus ir visi už vieną.

Kas padeda ugdyti vaikų talentus

Brigita, paklausta, kas jai labiausiai padeda motyvuoti vaikus, atskleisti jų talentus, pabrėžia, kad tik labai sunkus ir nuoseklus darbas prisideda prie vaikų talento puoselėjimo ir atskleidimo.

„Aš pati buvau labai žingeidi, labai domėjausi vaikų auklėjimu. Darome su vyru labai daug, kad užaugintume vaikus žmonėmis. Labai daug dėmesio skyrėme prenataliniam ugdymui (iki gimdymo – red.), nors nemažai kas manė, kad tai nesąmonės ir niekai. Mano nuomone, prenatalinis ugdymas tikrai yra veiksmingas, pavyzdžiui, aš klausiausi klasikinės muzikos, kai laukiausi, ir mano visi vaikai turi talentą muzikai, nors mes su vyru nesame baigę muzikos mokslų.

Tad darbas su vaikais turi būti nuo pat pradžių, kol dar jie yra įsčiose, savaime tikrai niekas nevyksta“, – sako Brigita.

Jos nuomone, darbas yra pagrindinis variklis, vedantis talentą į priekį, tad ji pataria tėvams padėti vaikams siekti savo tikslų ir suprasti, kad niekas nevyksta savaime – pastangų reikia daug.

15min ieško vaikų, kurie pasižymi išskirtiniais gabumais. Jeigu jūsų vaikas piešia, skaičiuoja, moka kelias kalbas, rašo, kuria, užsiima išskirtine veikla, turi įdomių pomėgių, kurie stebina tiek jus, tiek aplinkinius, kviečiame pasidalinti jo talentais ir pasiekimais bei papasakoti savo NUOSTABAUS VAIKO istoriją. Taip pat galite siūlyti giminaičių, kaimynų vaiką, tačiau nurodykite kontaktą, kuriuo galėtume susisiekti su šeima. Rašykite mums užpildydami šią formą.
Ačiū, kad dalyvaujate!
Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką