Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 09 09, 17:22

Vilniuje atidaryti „Mamų unijos“ Šeimos namai vėžiu sergantiems vaikams ir jų artimiesiems

Praėjus ketveriems metams nuo kapsulės įkasimo Vanaginės kaime (Vilniaus raj.), trečiadienį duris atvėrė paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ inicijuotas projektas – pagalbos centras sunkiai sergančių vaikų šeimoms – Šeimos namai.
„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas
„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

„Mamų unijos“ Šeimos namai yra netoli Santaros Vaikų ligoninės ir skirti sunkiai onkologine liga sergantiems vaikams bei jų artimiesiems.

Tai pirmas tokio pobūdžio centras Lietuvoje, kurio projektas ir koncepcija kurta, remiantis geriausiais pavyzdžiais bei praktika JAV, Didžiojoje Britanijoje, Turkijoje, Airijoje ir kitose šalyse.

Pasak vėžiu sergančių vaikų paramos fondo „Mamų unija“ prezidentės Eglės Mėlinauskienės, šis ambicingas projektas įgyvendintas tik gerų žmonių dėka.

„Net neužtektų žodžių apsakyti tam dėkingumui, kurį jaučiu kiekvienam, kuris prisidėjo, kad idėja padėti vėžiu sergantiems vaikams taip, kaip jiems yra padedama svetur – Šeimos namuose – taptų realybe. Daugybė žmonių išgirdę prieš daugelį metų, ką mes norime padaryti, suko pirštą prie smilkinio, sakydami, kad tai padaryti neįmanoma“, – susijaudinusi atidarymo metu apie gimusią idėją ir jos įgyvendinimą pasakojo E.Mėlinauskienė.

Pasak jos, statyti vėžiu sergančių vaikų šeimoms centrą įkvėpė šeimų ir vaikų išgyvenimai, su kuriais fondas susidūrė jau pirmosios savo darbo dienomis. Ypatingą postūmį projektui davė prieš daugelį metų sirgęs penkiametis Lukas ir jo šeima.

„Lukas labai sunkiai sirgo. Jo nėra tarp mūsų. Tačiau jis iškeliavo būdamas užsienyje, tokiuose namuose, kokius mes šiandien matome čia. Kai aš paklausiau šeimos, ką daryti su Luko gydymui surinktais pinigais, jo šeima paprašė surinktas lėšas skirti Šeimos namų statyboms Lietuvoje, kad vėžiu sergantys vaikai galėtų turėti galimybę, kuo daugiau laiko praleisti su šeima tokioje aplinkoje, kuri primintų namus“, – graudinosi fondo įkūrėja.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas

Šeimos namus pašventino kunigas Vytautas Rapalis, kuris prieš ketverius metus dalyvavo vilties kapsulės užkasimo ir statybų pradžios ceremonijoje. Pirmuosius svečius drauge su fondo prezidente E.Mėlinauskiene ir fondo vadove Justina Žukauskiene pasitiko LR Prezidento patarėja Regina Statkuvienė, kuri perdavė Pirmosios Lietuvos ponios Dianos Nausėdienės sveikinimo žodį, UAB „Conresta“ , kuri vykdė Šeimos namų statybas, atstovas Tomas Grėbliauskas ir Vilniaus rajono vicemeras Robertas Kamarovskis.

Šeimos namų statybas „Mamų unija“ pradėjo 2016-aisiais. 1 ha sklype pastatytas 2000 kv. m centras, o jame įkurti 11 apartamentų, baseinas, reabilitacijos ir sporto centras, meno terapijos, žaidimų bei skaitymo erdvės, informacijos centras, virtuvė, skalbykla, kitos komfortabiliam ir bendruomeniškam gyvenimui skirtos patalpos.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas

Kaip teigia „Mamų unijos“ atstovai, šie nauji namai nesiekia pakeisti vaikų ligoninėje teikiamų paslaugų ar gydytojų funkcijų. Tai socialinė alternatyva, suteikianti šeimoms galimybę turėti daugiau laiko kartu.

„Simboliška, kad Šeimos namų atidarymas įvyko lygiai po ketverių metų, kuomet viltingai Vanaginės kaime, netoli Santariškių, buvo įkasta kapsulė sklype, kurį specialiai Šeimos namams įsigijo mūsų fondas, – sakė labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė. – Mums džiugu, kad šis ambicingas projektas, kuriuo mes labai tikime, pagaliau atvėrė duris, ir šeimos sulauks pagalbos, kurios laukė visus šiuos metus.“

„Mamų unijos“ Šeimos namuose tėvai galės sužinoti apie vaiko ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje. Apartamentuose vaikas jo ligos tyrimų ir gydymo metu galės gyventi drauge su savo šeima. Šeimai skiriamas 42 kv. m ploto kambarys – palata su atskiru įėjimu ir terasa. Kambaryje – virtuvėlė, miegamasis, tualetas ir dušo kambarys, drabužinė.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas

Šeimos namuose gyvenančiomis šeimomis rūpinsis savanoriai ir padedančias sveikti paslaugas teikiantys specialistai. Visa tai šeimoms nieko nekainuos.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Mamų unijos“ Šeimos namų atidarymas

Projektui reikalingas lėšas – 2,5 mln. eurų – per šiuos ketverius metus suaukojo Lietuvos žmonės, įmonės, užsienyje veikiantys fondai. Šeimos namų projektas remiamas išskirtinai privačiomis lėšomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką