Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 1d. 12:42

Be šlaunikaulio gimusio Jokūbo istorija sujaudino visą Lietuvą: berniuko tėvai jau ima tikėti svajonės išsipildymu

Rimvydas ir Milda Melkūnai su sūnumi Jokūbu
Laidos „Sveikatos medis“ stopkadras / Rimvydas ir Milda Melkūnai su sūnumi Jokūbu

Linksmas, aktyvus, visuomet besišypsantis ir žingeidus berniukas – toks yra prieš daugiau nei metus gimęs Jokūbas.

Deja, tačiau jam dar būnant įsčiose, jo vystymąsi sutrikdė retas genetinis pakitimas, todėl berniukas gimė be šlaunikaulio, rašoma pranešime spaudai. Jo istorija bus pasakojama jau šį sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“.

Ši žinia kardinaliai apvertė Jokūbo tėvelių Rimvydo ir Mildos Melkūnų bei jų dviejų vyresnių vaikų gyvenimus. Kreipiantis į medikus, šeima sužinojo, jog Jokūbo likimą galima pakeisti, tačiau tai įmanoma tik atliekant itin sudėtingą ir brangią operaciją.

„Jokūbas turi problemų su klubu ir neturi šlaunikaulio. Todėl jam reikalinga sudėtinga operacija, kurios metu apsukama koja ir iš čiurnos sąnario yra suformuojamas kelio sąnarys. Tai leidžia su protezu ir tūpti, ir bėgioti, ir važiuoti dviračiu – gyventi pilnavertį gyvenimą, kurį gyvena kiekvienas iš mūsų“, – laidoje pasakos tėtis R.Melkūnas.

Laidos „Sveikatos medis“ stopkadras/Jokūbėlis
Laidos „Sveikatos medis“ stopkadras/Jokūbėlis

Šeimos pagalbos šauksmo žinia plačiai nukeliavo per Lietuvą bei pasiekė „Išsipildymo akcijos“ organizatorius ir mažojo Jokūbėlio gydymui skirta sąskaita jau pildosi. Jokūbo tėveliai be galo dėkingi ne tik geros valios ir pagalbos ranką ištiesusiems žmonėms, bet ir šalia jų visuomet esantiems gydytojams, kurie ne tik atlieka savo darbą, bet ir tapo šeimos draugais, psichologais ir patarėjais.

„Mes nesitikėjome, kad Jokūbas sulauks tiek daug dėmesio, tiek gerų žmonių pagalbos iš viso pasaulio. Žmonės padeda ne tik savo aukomis, bet ir patarimais, geru žodžiu. Aš puikiai atsimenu pirmus kartus pas Kauno klinikų Vaikų ortopedijos traumatologijos skyriaus vadovą, prof. Emilį Čekanauską, kuomet dar buvo daug nežinomybės ir streso, jis mus ramino ir tikino, kad Jokūbas ne tik vaikščios, bet ir bėgios“, – tvirtins tėtis Rimvydas.

Anot Jokūbo tėvelių, pradžioje visai šeimai buvo sunku patikėti gydytojo žodžiais, tačiau šiandien, vis daugiau kalbantis apie būsimą operaciją su gydytojais Amerikoje ir matydami suaukotas aukas, jie ima tikėti svajonės išsipildymu.

„Ne per seniausiai, kai surinkome didžiąją dalį operacijai skirtos sumos, tada supratau, kad kažkiek to rūpesčio yra mažiau, ramiau ir jau visai netoli tas tikslas. Metus pradedame su didele viltimi ir tikėjimu, jog viskas yra gerai, bus gerai ir pasibaigs gerai“, – laidoje tikins mama M.Melkūnienė.

Prisidėti prie Jokūbo operacijos galite ir jūs.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką