Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 20d. 03:35

Būdas išvengti masinio darbuotojų sergamumo

Darbas namie
123rf.com / Darbas namie

Jei nesate gamybinės įmonės darbuotojas, nedirbate aptarnavimo srityje, nesate mokytojas, gydytojas policininkas ar gaisrininkas, tikėtina, kad kartas nuo karto pasinaudojate galimybe dirbti „iš namų“. Lietuvos miestuose siaučiant gripo epidemijai ji vėl tampa itin aktuali. Ar darbuotojai linkę naudotis šia galimybe? Atsakymai šiame tekste.

Darbas nuotoliniu būdu – įprasta praktika

Keturis darbuotojos turinčios UAB „Realister Media“ direktorė Aistė Dzikaitė

teigia, kad per visą įmonės veiklos istoriją vienu metu nedarbingumo pažymėjimą turėjo du įmonės darbuotojai. Didesnei įmonei tai nebūtų didelė problema, tačiau „Realister Media“ atveju tai reiškia, kad nuo darbų teko atsitraukti net 50 proc. darbuotojų. Todėl šiai įmonei darbo „iš namų“ sąvoka puikiai pažįstama.

„Tai labai priklauso nuo ligos ir paties darbuotojo. Mes visi kartu sėdime atviroje erdvėje, vadinamame "open office", tad jeigu tik pradeda negaluoti koks kolega – siunčiame namo, kad neužkrėstų kitų. Nors gal tai tik ir pati ligos pradžia. Tokiu atveju žmogus dirba iš namų. Jeigu turi temperatūros ir blogai jaučiasi, tuomet primygtinai rekomenduojame kreiptis į gydytoją ir imtų biuletenį, ilsėtis ir nebedirbti. Kaip tik šios savaitės pradžioje viena kolegė slogavo, čiaudėjo, tad greitai ją išsiuntėme darbo pratęsti nuotoliniu būdu“, – įmonės patirtimi dalijasi A.Dzikaitė.

Martynas Keršanskas, SEB banko Personalo departamento direktorius, sako, kad nuotolinio darbo galimybė puikiai pažįstama ir šio banko darbuotojams. „Tiesiogiai su išoriniais ir vidiniais klientais nedirbantys SEB banko darbuotojai turi galimybę dirbti nuotoliniu būdų – jų darbo kompiuteriai yra tam pritaikyti. Tokią galimybę turi daugiau nei pusė visų organizacijos darbuotojų ir neretai tuo naudojasi lengvais sveikatos sutrikimo atvejais“, – teigia M.Keršanskas.

Sunegalavę „Teo“ ir „Omnitel“ darbuotojai, anot žmogiškųjų išteklių vadovo Ramūno Bagdono, taip turi visas technines galimybes dirbti „iš namų“. „Todėl pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, rekomenduojame likti namie“, – teigia jis.

Sveikata – pirmiausia

123rf.com nuotr. /Gripas
123rf.com nuotr. /Gripas

Specialistai primena, kad galimybę dirbti nuotoliniu būdu sergant reikėtų vertinti atsakingai. Visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova teigia, kad sergant labai svarbu yra lovos režimas ir ramybė, todėl sergant gripu nerekomenduojama dirbti net ir namų sąlygomis.

O apie ėjimą į darbą galvoti netgi draudžiama! „Gripo virusas nuo žmogaus žmogui gali būti perduotas oro-lašeliniu, tiesioginio bei netiesioginio kontakto būdu. Epidemiologiniais tyrimais nustatyta, kad žmonių kolektyvuose dažniausiai užkratas plinta oro-lašeliniu būdu. Didesnė rizika užsikrėsti atsiranda tada, kai žmogus būna uždaroje erdvėje, pavyzdžiui, autobuse, troleibuse, lifte ir t.t. Tad sergantys gripu gali užkrėsti aplinkinius jau važiuojant į darbą“, – sako A.Chlopova.

Visuomenės sveikatos specialistės teigimu, ant rankų gripo virusas išlieka apie 30 min., jei jis pateko čiaudint užsidengus ranka, todėl per pusvalandį perduoti virusą kitam tikimybė yra didelė. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Kol sergate, stenkitės kuo mažiau kontaktuoti su kitais asmenimis. Kiek žmonių gali apkrėsti vienas sergantysis aplink save? Visgi tikslaus skaičiaus pasakyti neįmanoma ir kiekvienas žmonių sambūris yra unikalus. „Gali apkrėsti ir visus kolegas, ypač dirbančius viename kabinete. Gali neapkrėsti nė vieno. Tai priklauso nuo aplinkinių žmonių imlumo užkratui. Sergantys suaugę gali užkrėsti kitus asmenis maždaug 5 dienas nuo pirmųjų simptomų“, – informuoja Visuomenės sveikatos centro atstovė.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai taip pat primena, kad jeigu jau susirgote, neikite į darbą: namų aplinkoje greičiau pasveiksite, mažiau išleisite vaistams gydymui ir išvengsite galimų komplikacijų. „Pasitarkite su savo šeimos gydytoju ir likite namuose. Bet kokiu atveju sveikata yra svarbesnė nei jūsų tą mėnesį sumažėjęs atlygis“, – sako A.Chlopova.

Padidėjus sergamumui gripu nuotolinis darbas būtų viena iš išeičių, galinčių padėti išvengti susirgimo gripu, nes dirbant namų sąlygomis sumažėja rizika kontaktuoti su sergančiais žmonėmis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką