Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 24d. 21:01

Geros žinios nuo Teodoro: vėžys atsitraukė

Teodoras su tėčiu
Asmeninio albumo nuotr. / Teodoras su tėčiu

Prieš dvejus metus visą Lietuvą sujaudino mažo berniuko Teodoro, kuriam buvo diagnozuotas labai retas smegenų auglys, istorija. Šeimai dėl sūnaus gydymo teko kardinaliai pakeisti savo gyvenimą ir emigruoti į Prancūziją, kad visada būtų šalia gydytojų, kurie padarė tai, kas Lietuvoje buvo neįmanoma, t. y. ištraukė berniuką iš mirties gniaužtų.

Paskutinės žinios

„Skubame dalintis geromis naujienomis iš mūsų kovotojo fronto. Praeita savaitė buvo gausi įvykių – teko apsilankyti pas keletą gydytojų. Žinios iš visų medicininių vizitų yra geros. MRI nuotraukose recidyvo nesimato, o ir didelė tuštuma, atsiradusi iš pailgųjų smegenų pašalinus auglį, po truputėlį mąžta, kas, anot profesorės Puget, yra puikios naujienos. Kitas MRI tyrimas yra numatytas gegužę ir tada, jei viskas gerai, toliau tyrimai bus daromi kas 6 mėnesius.

Kitas susitikimas buvo su ortopedu, profesoriumi Wicart. Jis įvertino Teodoro kaklo būklę, ir čia, atrodo, naujienos taip pat neblogos. Jo skoliozė yra suvarkyta, ar beveik sutvarkyta (mažas galvos pakrypimas į kairį šoną kartais yra stebimas, bet anot prof. Wicart, idealiai tiesus stuburas neegzistuoja ir klausimas, kur yra norma, o kur prasideda defektas, – filosofinis).

Trečias susitikimas buvo su Teodoro reabilitaciją atliekančiais ir prižiūrinčiais specialistais – daktare Rombauts ir jos kolegomis: kineziterapeute, psichomotorikos specialiste, ergoterapeute, psichologu.

Asmeninio albumo nuotr./Teodoras
Asmeninio albumo nuotr./Teodoras

Anot jų, Teodoro pažanga yra puiki, koordinacijos ir smulkiųjų judesių problemos, kurios prieš pusmetį dar buvo gana ryškios, šiuo metu yra smarkiai sumažėjusios ir toliau mažėja. Ties tuo dar bus dirbama, bet jau dabar pasiekti rezultatai yra labai geri“, – tokiomis žiniomis savo feisbuko paskyroje pasidalino berniuko tėtis Laurynas Sadauskas.

Pasak jo, ketvirtas susitikimas buvo su Teodoro mokytoja, kuri informavo, kad vaiko pasiekimai taip pat yra puikūs. Teodoras jau moka skaityti, skaičiuoti, puikiai dėsto mintis bent dviejomis kalbomis, labai gerai dainuoja, tikrai neblogai piešia ir rašo didžiosiomis raidėmis.

„Ačiū visiems už linkėjimus, sveikinimus ir nepaliaujantį palaikymą, kuris mums yra labai svarbus“, – rašė vyras.

Gydymo kaina buvo kosminė

Kaip15min GYVENIMAS jau rašė, prieš dvejus metus Teodorui, kai jam dar nebuvo nė dvejų, smegenyse buvo aptiktas didelis auglys. Toks didelis, kad gydytojai stebėjosi, kaip vaikas gali judėti, kalbėti, žaisti ir atrodyti, kaip kiti vaikai.

Asmeninio albumo nuotr./Teodoras
Asmeninio albumo nuotr./Teodoras

Lietuvoje toks atvejis tik trečias. Deja, auglys buvo „įsikūręs“ šalia gyvybiškai svarbių centrų ir tokioje vietoje, iš kurios jo radikaliai pašalinti, kaip teigė Lietuvos medikai, neįmanoma. Gydytojai buvo pasiruošę bandyti gydyti, tačiau negalėjo duoti jokių apčiuopiamų prognozių.

Tėvai pradėjo ieškoti gydymo galimybių svetur ir atrado, kad pasaulyje tokie augliai gali būti sėkmingai gydomi – Gustave'o Roussy vėžio institute Paryžiuje.

Tiesa, gydymo kaina buvo tokia, kad net pardavusi visą savo užgyventą turtą, šeima gydymo neįkąstų – apie 150 tūkst. eurų. Tai paskatino Lauryną kreiptis pagalbos į žmones. Jis tai darė taip nuoširdžiai, emocingai ir atkakliai, kad neįmanoma tapo realybe. Tėvai įsitikinę, kad tik prancūzų medikai išplėšė jų vaiką iš mirties.

Paryžiuje berniukui buvo atliktos dvi sudėtingos operacijos, taikytas kitas gydymas. Tyrimų rezultatai šeimą mėtė kaip amerikietiški kalneliai – tai aukštyn, tai žemyn, tačiau šiuo metu šeima, laukianti ketvirto Teodoro gimtadienio, jaučiasi stabiliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką