Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Gripo epidemijai prasidėjus, laikykitės šių 8 taisyklių

​​​​​​​Vos pajutę pirmuosius gripo simptomus, daugelis pirmiausiai skuba ne pas gydytoją, bet į vaistinę. Kasdien bendraudami su daugybe šia užkrečiama liga sergančių žmonių, vaistininkai vis tiek sugeba atsilaikyti.
Gripas
Gripas / 123RF.com nuotr.

„Eurovaistinės“ atlikta vaistininkų apklausa parodė, kad net 80 proc. jų per pastaruosius metus nesirgo gripu. Vaistininkai sako, kad paslaptis paprasta – pakanka skirti kasdienio dėmesio sveikatai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pusė apklausoje dalyvavusių vaistininkų yra įsitikinę, kad tai, ar susirgsime, priklauso tik nuo mūsų pačių pastangų, todėl ypač svarbu skirti dėmesio apsaugai nuo virusų ir imuninei sistemai stiprinti.

Beveik 40 proc. vaistininkų akcentavo, kad ypač svarbu dažnai plauti rankas.

Vis dėlto apklausoje dalyvavę vaistininkai teigė, kad nuo gripo jie saugosi daugeliui puikiai žinomomis priemonėmis. Pagrindinė jų – tinkama higiena gripo epidemijos metu. Beveik 40 proc. vaistininkų akcentavo, kad ypač svarbu dažnai plauti rankas. Nors daugeliui įprasta veidą nusiplauti tik prieš miegą, vaistininkai rekomenduoja tai padaryti iškart grįžus namo ir nepamiršti persirengti drabužių, kuriuos dėvėjote lauke ir darbe.

Dalis respondentų taip pat tvirtino, kad derėtų nepamiršti skirti dėmesio savo imuninei sistemai ir tai daryti ištisus metus.

„Imunitetas stiprinamas ne prieš epidemijas, o visus metus, todėl svarbu gyvenimo būdas, mityba. Per gripo epidemiją patariu dažniau plauti rankas, vėdinti patalpas darbe ir namie, dezinfekuoti durų rankenas, vengti masinių žmonių susibūrimų“, – teigė vienas iš vaistininkų.

Imuninei sistemai stiprinti, pasak vaistininkų, naudinga vartoti vitaminą C ir D, ežiuolės prepartatus. Taip pat – skiepytis.

Gripo epidemijos metu didesnės rizikos susirgti grupėje atsiduriantys vaistininkai sako, kad nemažai įtakos savijautai turi fizinis aktyvumas. „Virusų sezonui reikia ruoštis iš anksto. Vasarą nevengti basomis pabraidyti po rasotą žolę, po darbo ar mokslų paskutinę stotelę įveikti pėsčiomis greitu žingsniu“, – pataria vaistininkas.

Atlikta apklausa parodė, kad ne tik vaistininkai, bet ir jų šeimos nariai žino, kaip priešintis gripui. Beveik 75 proc. respondentų patvirtino, kad jų šeimos nariams taip pat pavyko išvengti ligos per pastaruosius metus.

„Eurovaistinės“ vaistinių tinklas įgyvendina iniciatyvą „Drauge prieš gripą“, kuria siekia ugdyti gerus įpročius, padedančius išvengti ligos. Vaistinė pataria rūpintis savijauta, gerbti aplinkinius, o pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, elgtis bendruomeniškai ir drauge užtikrinti, kad virusas neplistų. Pasak vaistininkų, efektyviausia priemonė, neleidžianti virusui plisti – skiepai.

8 taisyklės prasidėjus gripo epidemijai:

1. Venkite masinių susibūrimo vietų.

2. Dažnai plaukite rankas. Grįžę namo ne tik nusiplaukite rankas, bet ir veidą, persirenkite.

3. Dažnai vėdinkite kambarius.

4. Pajutę pirmuosius simptomus likite namuose.

5. Čiaudėkite į sulenktos rankos linkį.

6. Venkite spausti ranką ar bučiuoti skruostą.

7. Valgykite daugiau žalių daržovių.

8. Būdami viešoje vietoje dėvėkite medicininę kaukę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius