Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 21d. 20:57

Imunologė I.Bajoriūnienė apie COVID-19 ir imunitetą: „Jei po skiepų nepraėjusios 4–5 savaitės, asmuo užsikrėsti ir susirgti gali“

Skiepijimas nuo COVID-19 Izraelyje
„Scanpix"/Xinhua/ZUMA Press nuotr. / Skiepijimas nuo COVID-19 Izraelyje

Koronavirusas Lietuvoje palietė ne vieną – vieni susiduria su besimptome ar lengva forma, kiti kovoja su COVID-19 sukeltomis komplikacijomis. Šiuo metu, kai prasidėjęs skiepijimas, kyla klausimų ir apie imunitetą, ar reikės skiepytis kasmet, ar reikalingas skiepas tiems, kurie jau persirgo?

LSMUL Kauno klinikų gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Ieva Bajoriūnienė sako, kad imuninė sistema, reaguodama į SARS-CoV-2 virusą, suformuoja specifinį humoralinį ir ląstelinį imuninį atsaką.

Patirtis rodo, kad šis imuninis atsakas mus saugo, nors vis dar nėra žinoma, ar visiems SARS-CoV-2 užsikrėtusiems ir sirgusiems COVID-19 liga asmenims susidarė pakankama apsauga ir kiek toji apsauga truks.

Kauno klinikų nuotr./Imunologė dr. Ieva Bajoriūnienė
Kauno klinikų nuotr./Imunologė dr. Ieva Bajoriūnienė

„SARS-CoV-2 viruso paviršiuje yra tokia struktūra – glikoproteinas – S baltymas, svarbus viruso išgyvenimui ir plitimui, nulemiantis koronaviruso patekimą į ląstelę. Organizmo imuninė sistema gamina šį antigeną neutralizuojančius antikūnus.

Antikūnų susiformavimas priklauso nuo COVID-19 ligos tėkmės ir sunkumo: lengvai sirgusiems asmenims gali susidaryti nedidelis ar laboratoriniais tyrimas nenustatomas specifinių neutralizuojančių antikūnų kiekis.

SARS-CoV-2 infekcijos metu susidaro imunoglobulino (IgM), o vėliau (po 10–14 d.), IgG klasės antikūnai. Būtent IgG klasės antikūnai yra svarbiausias humoralinio imuninio atsako į infekciją rodiklis. Jų sukurta apsauga gali išlikti organizme 5–7 mėnesius. Antikūnų tyrimai nėra skirti ūmiai infekcijai diagnozuoti, tačiau tinka identifikuoti jau persirgusius asmenis.

Antikūnų susiformavimas priklauso nuo COVID-19 ligos tėkmės ir sunkumo.

Tyrimai rodo, kad SARS-CoV-2 viruso infekcija arba skiepijimas sukelia specifinį T ląstelių (T ląstelių pagalbininkių ir slopintojų) imuninį atsaką, kuris, atrodo, turėtų būti ilgalaikis. Todėl svarbu paminėti, kad imunitetas, kuris formuojasi prieš virusą, yra dvejopas“, – sako imunologė I.Bajoriūnienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką