Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 11:41

Kaip jaučiasi dantų netekę žmonės? Laima: „Nedalyvavau net draugės vestuvėse“

Vieno danties atkūrimas
Vieno danties atkūrimas

Kaip jaustumėtės, netekę dantų? Vien mintį apie dantų praradimą norisi vyti kuo toliau, tačiau tokią situaciją realiai išgyvena daugiau žmonių, nei įsivaizdavote. Dantų implantą turi kas trečias lietuvis. Apie dantų netekimą ir šios situacijos sprendimo būdus kalbamės su gydytoju odontologu-burnos chirurgu Sauliumi Žukausku ir paciente Laima, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kas nutinka, netekus dantų?

Dantų praradimo patirtimi dalijasi pacientė Laima. Moteris tvirtina, kad dantų netekimas yra kur kas daugiau nei tik išvaizda.

„Žiniasklaidoje rašoma, kad dantų netekimas yra nemaloni patirtis. Nepavadinčiau to nemalonia patirtimi – pavadinčiau tai tiesiog tragedija. Kad ir kaip dramatiškai skambėtų šie žodžiai, žmonės, kurie yra atsidūrę tokioje situacijoje, mane puikiai supras.

Dantų praradimas pakeitė gyvenimą iš esmės. Atsisakiau dalyvauti net draugės vestuvėse, nes negalėjau ne tik šypsotis, bet ir rišliai šnekėti, be to, buvo labai sudėtinga valgyti.

Man būdavo gėda susitikti senus pažįstamus, jausdavau, kad į mane žvelgia su gailesčiu. Juk pasikeitė ne tik mano šypsena, bet ir visas veidas. Pradėjo tirpti žandikaulio kaulas, dėl to atrodžiau gerokai senesnė.“

Dantų atkūrimas su 4 implantais
Dantų atkūrimas su 4 implantais

Šypsenos ir emocijų sąsają patvirtina ir gydytojas odontologas-burnos chirurgas Saulius Žukauskas. Jo teigimu, ryšys tarp dantų netekimo ir padidėjusio nerimo bei depresijos lygio yra net įrodytas moksliniais tyrimais.

„Neigiami išvaizdos pokyčiai – ne vienintelė dantų netekimo pasekmė. Nekokybiškai sukramtomas maistas sukelia virškinimo problemas. Be to, maisto racionas tampa labai ribotas: suvartojama mažiau mėsos, vaisių ir daržovių, dėl to kenčia bendra organizmo būklė.

Liūdnų pasekmių padės išvengti dantų implantai. Implantams prigijus tinkamose pozicijose, kurios nustatomos naudojant skaitmenines technologijas, galima atlikti protezavimą ir džiaugtis nauja šypsena“, - teigia VIC klinikos specialistas.

Dantų atkūrimas

Pastebima, kad žmonės atidėlioja implantacijos procedūrą, nesusimąstydami apie pasekmes. Kai kuriuos stabdo baimė, kad implantai neprigis. Kai kuriems kelia baimę pati procedūra, tačiau jautriems pacientams yra galimybė taikyti intraveninę sedaciją. Medikamentų sukelto miego pagalba pacientai nejaučia nerimo, streso, ir dažnai nepamena operacijos eigos.

Odontologas S.Žukauskas pasakoja, kad didžiausią pacientų pasitenkinimą galutiniu gydymo rezultatu pastebi bedančius žandikaulius atstatant 6–8 implantais ir ant jų fiksuotu protezu: „Tokie protezai atrodo estetiškai, yra patogūs ir kramtymo krūvis paskirstomas tolygiai. Tai lemia protezo ir implantų ilgaamžiškumą. Taip pat, dantis atkurti gana kokybiškai galima panaudojus vos 4 implantus. Funkciškai toks dantų protezas beveik prilygsta protezui ant 6 implantų ir yra gerokai pigesnis.“

Asmeninio archyvo nuotrauka/Gyd. odontologas – burnos chirurgas Saulius Žukauskas
Asmeninio archyvo nuotrauka/Gyd. odontologas – burnos chirurgas Saulius Žukauskas

Dantų implantacija keičia gyvenimą

Pacientė Laima pasakoja, kad jai tenka susidurti su dantų netekusiais žmonėmis, kurie skaudžiai išgyvena šią situaciją, tačiau implantacijai nesiryžta.

„Jie baiminasi procedūros arba mano, kad tai ne jų kišenei, todėl su tokia situacija bando susitaikyti. Bet ar tikrai įmanoma susitaikyti, kad esi be dantų? Akivaizdu, kad žmonės neturi pakankamai informacijos ir pasidaro skubotas išvadas, net nepasitarę su gydytoju.

Nuoširdžiai rekomenduočiau pasikonsultuoti su kompetentingu odontologu, kuris pasiūlys individualią situaciją ir poreikius atitinkantį variantą. Dantų implantacija man sugrąžino gyvenimo džiaugsmą, todėl noriu padrąsinti ir kitus neatidėlioti atlikti šios procedūros. Nauja šypsena sugrąžino viską į savo vėžes – esu be galo patenkinta ir mėgaujuosi kiekviena diena.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

05:58
03:39
01:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką