2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kaip per šventes nepriaugti svorio?

Kaip mėgaujantis visais švenčių malonumais nepriaugti nė kilogramo? Daugeliui mūsų tai – didžiulis iššūkis ir „misija neįmanoma“. Tad ką daryti?
Šeima prie Kalėdų stalo
Šeima prie Kalėdų stalo / „Fotolia“ nuotr.

Nevenkite vaišių

Nenorėdami priaugti svorio, nusprendžiate nedalyvauti Kalėdų pusryčiuose, giminaičių susiėjimuose. Puikiai žinote, kad per juos paprastai nepakylama nuo stalo. Ar verta tapti atsiskyrėliu ir laikytis kuo toliau nuo visų pagundų? Juk šventės tam ir yra, kad aplankytumėte tėvus, susitiktumėte su draugais. Kaip elgtis, juk vaišės būna tiesiog neišvengiamos?

Patarimai jums

  • Leiskite sau mėgautis šventėmis. Jos skirtos tikrai ne tam, kad atsiskyrę nuo visų marintumėte save badu.
  • Dar kartą peržiūrėkite savo lieknėjimo planą. Neplanuokite per šventes atsikratyti kelių kilogramų, nes, kai aplinkui tiek daug skanaus maisto, būsite priversti nuolat apie jį galvoti. Nelaikykite maisto priešu. Ragaukite – o ne prisirykite – visokių skanėstų.
  • Pabandykite suprasti, ko iš tikrųjų vengiate: su maistu susijusių pagundų ar triukšmingos kompanijos, prie kurios sunku pritapti. Jeigu vengiate bendravimo, greičiausiai jaučiatės vieniši. Tokie žmonės, specialistų manymu, linkę ieškoti nusiraminimo be saiko kimšdami, kai jų niekas nemato.
  • Įsidėmėkite – maistas viso labo tėra organizmui būtinos energijos šaltinis.
  • Į svečius eikite tuščiu skrandžiu. Valgykite, kad numalšintumėte alkį. Mėgaudamasi gardžiais kąsneliais be kaltės jausmo (juk iš tiesų išalkote!), nesijausite atsiskyrėliu, nes ir kiti darys tą patį.

Neapgaudinėkite savęs

Visada pasižadate, kad per šventes maitinsitės protingai. Ir kas iš to išeina? Iš pradžių įsidedate į burną nedidelį kepsnio gabalėlį, paskui kitą („juk labai skanu!“). Pasiderėję su savimi („verčiau nevalgysiu saldumynų“), atsipjaunate dar truputį. Paskui ateina eilė saldumynams, o juos ragaudama savo ketinimus į burną neimti saldėsių būnate pamiršę.

Kodėl daugelis mūsų, vos pamatę gėrybėmis nukrautą stalą, nutildo sąžinės balsą ir ima valgyti viską iš eilės? Kaip nepamiršti vaišintis protingai?

Patarimai jums

  • Neužtenka pasižadėti, kad vakarėlyje valgysite su saiku. Tie pažadai turėtų būti konkretesni, nes tokių lengviau laikytis. Pavyzdžiui, ruošdamiesi į svečius, tvirtai nuspręskite, kad ragausite (būtent ragausite!) tik penkių patiekalų.
  • Išmokite skirti tikrą alkį nuo pagundos valgyti todėl, kad akys mato. Stenkitės ilgai neužsibūti prie vaišių stalo: bendraukite su tais, kurie tuo metu nevalgo.
  • Būkite itin apdairūs gerdami alkoholinius gėrimus! Alkoholis žadina apetitą ir yra labai kaloringas, nė nekalbame apie jo žalą sveikatai. Net vienos taurės vyno užtenka, kad pamirštumėte visus sau duotus pažadus nepersivalgyti.
  • Nepamirškite, kad skaniausias – pirmasis gabaliukas. Penkto pyragaičio skonio galite visai nebejausti. Turėkite tai galvoje sėsdami prie vaišių stalo.
  • Mandagumas – geras dalykas, bet ne visada. Blogai, jei sutinkate suvalgyti gabalėlį pyrago tik todėl, kad neįžeistumėte jį kepusios mamos ar anytos. Vertėtų išmokti maloniai, nieko neįžeidžiant atsisakyti.

Neatsipalaiduokite per daug

Kai kurie iš mūsų stengiamės gyventi sveikai: saikingai valgyti, daugiau judėti, bet ateina šventės, ir visa tai akimirksniu pasimiršta… Juk ne kasdien pasitaiko proga paragauti tiek įvairiausių patiekalų! Todėl net nebandome atsispirti pagundoms. „Po švenčių reikės susiimti“, – iki skausmo pažįstama frazė? O per šventes priaugti kelis kilogramus jau tapo tradicija.

Viena draugė „sveikuolė“ prisipažįsta vaišių dieną nevalganti nei pusryčių, nei pietų, bet jau kai sėda prie stalo, nebepasikelia. Kita atvirauja švenčių laikotarpiu kasdien einanti į sporto klubą, nors įprastai ten lankosi du tris kartus per savaitę. Tačiau ateina šventės, ir štai joms praūžus svarstyklės rodo +2 kg!

Patarimai jums

Nepamirškite, kad maistas – tik vienas iš švenčių malonumų. O kur galimybė pabendrauti su ne kasdien sutinkamais giminaičiais, pasilinksminti ir pašokti.

Būkite išrankesni. Nuspręskite, kad per šventinius pietus ar vakarienes ragausite tik ypatingų patiekalų. Pavyzdžiui, keptą žąsį su obuoliais, mamos firminį tortą ar pan.

Švenčių dienomis laikykitės įprasto mitybos režimo. Atsisakę pusryčių ar pietų, kalorijų nesutaupysite – tiesiog daugiau suvalgysite per šventinę vakarienę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką