-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas vyksta su organizmu sėdint valandų valandas?

„Tyrėjų teigimu, jei sėdite 50 minučių, bent 10 minučių reikėtų pavaikščioti. Apskritai reikėtų stengtis sėdėti ne ilgiau nei 3 valandas per dieną. Štai kodėl visame pasaulyje populiarėja modernūs biurai su reguliuojamais stalais, kurie lengvai pritaikomi stovėjimui ar vaikščiojimui.
Biuras
Biuras / 123rf.com nuotr.

Pastebima, kad tokiose įmonėse padidėja darbo efektyvumas ir našumas“, – laidoje „Klauskite daktaro“ teigia gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis atskleidžia, kodėl ilgas sėdėjimas kenkia sveikatai.

Pasak mokslininkų, yra net 24 skirtingos lėtinės ligos, kurias nulemia ilgas sėdėjimas. Tai gali būti cukrinis diabetas, nutukimas, padidėjęs kraujospūdis, vėžys ir kitos ligos.

Anot gydytojo A.Unikausko, toks paprastas veiksmas kaip sėdėjimas gali turėti negrįžtamas pasekmes.

Ilgai sėdint didėja krešulių susidarymo smegenyse tikimybė. Taip pat didėja nutukimo, cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

„Riebalus skaidančių fermentų aktyvumas sėdint sumažėja 90 procentų. Sumažėja insulino efektyvumas ir gerojo cholesterolio kiekis, padidėja kraujospūdis. Dauguma žmonių sėdi „sudribę“ – netaisyklinga poza, todėl yra perkraunami kaklo ir pečių juostos raumenys, suspaudžiama krūtinė, o tai apsunkina kvėpavimą. Taip žmonės anksčiau ar vėliau pradeda skųstis galvos skausmais“, – sako gydytojas.

A.Unikauskas atkreipia dėmesį, kad ilgai sėdint didėja krešulių susidarymo smegenyse tikimybė. Taip pat didėja nutukimo, cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Storosios žarnos ir krūties vėžio rizikos padidėjimas taip pat yra tiesiogiai susijęs su per ilgu sėdėjimu.

Gydytojo teigimu, net tai, kad po darbo dienos valandą ar dvi praleidžiame sporto salėje, neatperka sėdėjimo padarytos žalos. Fizinį aktyvumą svarbu išlaikyti visą dieną.

„Tyrėjų teigimu, jei sėdite 50 minučių, bent 10 minučių reikėtų pavaikščioti. Apskritai reikėtų stengtis sėdėti ne ilgiau nei 3 valandas per dieną. Štai kodėl visame pasaulyje populiarėja modernūs biurai su reguliuojamais stalais, kurie lengvai pritaikomi stovėjimui ar vaikščiojimui. Pastebima, kad tokiose įmonėse padidėja darbo efektyvumas ir našumas“, – teigia A.Unikauskas.

Taip pat pastebima, kad įmonėse, kuriose stovėjimas derinamas su sėdėjimu arba keičiamasi darbo vietomis su kolegomis, darbuotojai yra labiau linkę bendrauti gyvai nei susirašinėti elektroniniais laiškais.

„Sėdėjimas – mūsų didžiausias priešas. Jei norite ilgiau išlikti sveiki ir nepakenti savo organizmui, sporto salėje praleistos valandos ar pusantros nepakaks. Aktyvūs privalote būti visą dieną“, – kalba A.Unikauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius