Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 12d. 14:47

Kauno apskrityje rizikos grupių žmonės vis aktyviau skiepijasi nuo gripo

Skiepytis nuo gripo ateina tik vienas kitas klaipėdietis.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Daugėja besiskiepijančių nuo gripo

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai pastebi, kad rizikos grupių asmenys kasmet vis aktyviau skiepijasi nuo sezoninio gripo. Iki 2015 m. sausio 1 d. jau yra pasiskiepiję 23 164 asmenys, tai yra 4 proc. daugiau nei praėjusį sezoną tuo pačiu metu.

Kaip praneša KVSC, valstybės lėšomis įsigyta sezoninio gripo vakcina, kuri skirta gripo rizikos grupių asmenims skiepyti, kasmet vis populiaresnė. Džiugu, kad vis daugiau asmenų apsisprendžia pasinaudoti šia pigesne ir efektyvesne priemone, apsaugančia nuo sezoninio gripo, jo sukeliamų komplikacijų, o kartais – net ir mirties.

Kaip ir kasmet, daugiausiai šios vakcinos yra įskiepyta asmenims, vyresniems, nei 65 metų amžiaus – beveik 60 proc. visos panaudotos vakcinos. Daugiau kaip 40 proc. vakcinos skirta lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims, kurie yra jaunesni nei 65 metų amžiaus, iš jų vos 5 proc. vaikų iki 18 metų amžiaus. Iš viso 10 proc. vakcinos skirta sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, siekiant apsaugoti juos nuo ligos, kuri gali atimti galimybę pacientams laiku gauti reikiamas paslaugas. O taip pat, siekiant kad pacientai, varginami kitų problemų bent jau gydymo įstaigose neužsikrėstų gripu nuo juos aptarnaujančio personalo.

Kaip ir kasmet, daugiausiai šios vakcinos yra įskiepyta asmenims, vyresniems, nei 65 metų amžiaus – beveik 60 proc. visos panaudotos vakcinos. 

Labai netikėtai Kauno apskrityje padaugėjo nuo gripo besiskiepijančių nėščiųjų. Nors tie skaičiai nėra dideli – iki 2015 m. sausio 1 d. paskiepyta 21 nėščioji, tačiau lyginant su ankstesniais metais, tai yra dvigubai daugiau. Džiugu, kad nėščiųjų apsauga rūpinasi vis daugiau medikų ir pačių nėščiųjų. Nėščiosios moterys, susirgusios gripu, dažniau gydomos ligoninėje, galimas persileidimas ar priešlaikinis gimdymas. Paskiepijus nėščiąją, galima apsaugoti nuo susirgimo gripu ir sunkios ligos formos, o taip pat, nuo gripo apsaugomas būsimas naujagimis iki 5-6 pirmųjų gyvenimo mėnesių amžiaus, kol jis pats galės būti skiepijamas nuo sezoninio gripo.

Kauno apskrityje asmens sveikatos priežiūros įstaigose dar yra likę sezoninio gripo vakcinos, skirtos rizikos grupių asmenims skiepyti. Nors peršalimo ligų sezonas ir įpusėjęs, dominuoja ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos, tačiau pasiskiepyti dar galima suspėti, kol gripo virusas neatkeliavo į Kauno apskritį.

Kaip ir kiekvienu atveju, taip ir dėl sezoninio gripo skiepų, prašoma kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką