Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 9d. 23:24

Kiek miego iš tiesų mums gana?

Šuo miega lovoje
123RF.com nuotr. / Šuo miega lovoje

Kiek miego mums pakanka iš tiesų? – kelia klausimą portalas theguardian.com.

Dažniausiai kalbama apie aštuonias valandas, tačiau optimalus miego laikas priklauso nuo žmonių ir skirtingo jų gyvenimo būdo.

Remdamasis išsamia apžvalga, kuri apima 18 ekspertų 320 mokslinius straipsnius, JAV nacionalinis miego fondas priėjo išvados, kad idealiu atveju miego trukmė svyruoja nuo septynių iki devynių valandų suaugusiems ir nuo aštuonių iki dešimties valandų paaugliams. Vaikams reikia daugiau miego. Pavyzdžiui, naujagimiai kasdien turėtų išmiegoti iki 17 valandų (ir jų miego ciklas tikrai ne visada sutaps su tėvų).

Vis dėlto ekspertai neatsižvelgė į miego kokybę – į tai, kokios trukmės miegas buvo (ne)ramus? Kai kurie žmonės gali puikiai jaustis miegodami ir mažiau, nes miega gerai, be trikdžių, tačiau miegantiems mažiau nei septynias valandas dėl to kilo sveikatos problemų. Pasak ekspertų, per ilgas miegas taip pat yra blogai, tačiau, panašu, kad su šia problema susiduria mažai žmonių. Portalas pastebi, kad vidutiniškai Jungtinės Karalystės gyventojai miega apie 6,8 valandas per parą.

Temos: 2 Para Miegas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką