Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje mirė meningokokine infekcija užsikrėtusi Kretingos gimnazistė

Meningokoko infekcija užsikrėtęs vaikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Meningokoko infekcija užsikrėtęs vaikas
Šaltinis: „Pajūrio naujienos“
0
A A

Ketvirtadienį apie vidurdienį aštuntokei Kretingos Pranciškonų gimnazijos auklėtinei įtarus meningokokinę infekciją, iš pamokų paleisti visi gimnazijos moksleiviai. Diagnozė pasitvirtino. Klaipėdos universitetinės ligoninės medikams mergaitės išgelbėti nepavyko, ji mirė penktadienio naktį.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

15min.lt skaitytojas informavo, kad susirgo dar keli mokiniai.

Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Jankuvienė patikino, kad mokykla nebuvo evakuota – vaikai nuo pamokų atleisti, reaguojant į tėvų nerimą ir laukiant žinių dėl diagnozės iš Visuomenės sveikatos centro.

„Ypatingai sunerimo žemesnių klasių moksleivių tėvai. Atsižvelgę į jų nuotaikas ir tai, kad ši diena prieššventinė, nusprendėme vaikus išleisti į namus porą pamokų anksčiau“, – sakė R. Jankuvienė.

Pasak pavaduotojos, visų reikalingų atsargumo priemonių mokykla ėmėsi nedelsiant – pagal higienos reikalavimus buvo dezinfekuotos ir išvėdintos patalpos, gimnazijos mokinių tėvai informuoti stebėti savo vaikus, ypač tuos, kurie galėjo artimai bendrauti su galimai susirgusia mergaite.

„Pagal klinikinius požymius diagnozė yra nustatyta, bet nepatikslinta, – dar prieš sulaukiant konkretesnių žinių sakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuvienė. – Apie tai mes informavome mokyklą, nurodėme profilaktines priemones – vaikai žino, kad jie turi stebėti savo sveikatą, atsiradus tokiems požymiams, kaip pakilusi temperatūra, kosulys, reiktų kreiptis į gydytoją.“

Anot specialistės, pirmadienį Pranciškonų gimnazijoje pamokos galės vykti įprasta tvarka, nesiimant specialių saugumo priemonių.

„Šis virusas labai greitai žūsta aplinkoje, o užsikrėsti juo galima tik per itin artimą kontaktą”, – teigė D. Jociuvienė. 


Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Dažniau sergama šaltuoju metų sezonu. Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, todėl imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Inkubacinis ligos periodas svyruoja nuo 1 iki 10 dienų (vidutiniškai 4 dienas).

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Pavojus susirgti šia infekcija padidėja sergant virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, patiriant nuolatinį stresą.

Visais atvejais ligos pradžioje pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, galimas raumenų skausmas, kaklo raumenų stingimas, vėmimas. Meningokokinės infekcijos gydymui naudojami antibiotikai.

Kaip ir kitų infekcijų atveju, svarbu, kad sergantysis kuo mažiau bendrautų su sveikais asmenimis. Antimikrobinė profilaktika rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu.

„Pajūrio naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką