Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Klaipėdoje mirė meningokokine infekcija užsikrėtusi Kretingos gimnazistė

Ketvirtadienį apie vidurdienį aštuntokei Kretingos Pranciškonų gimnazijos auklėtinei įtarus meningokokinę infekciją, iš pamokų paleisti visi gimnazijos moksleiviai. Diagnozė pasitvirtino. Klaipėdos universitetinės ligoninės medikams mergaitės išgelbėti nepavyko, ji mirė penktadienio naktį.
Meningokoko infekcija užsikrėtęs vaikas
Meningokoko infekcija užsikrėtęs vaikas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

15min.lt skaitytojas informavo, kad susirgo dar keli mokiniai.

Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Jankuvienė patikino, kad mokykla nebuvo evakuota – vaikai nuo pamokų atleisti, reaguojant į tėvų nerimą ir laukiant žinių dėl diagnozės iš Visuomenės sveikatos centro.

„Ypatingai sunerimo žemesnių klasių moksleivių tėvai. Atsižvelgę į jų nuotaikas ir tai, kad ši diena prieššventinė, nusprendėme vaikus išleisti į namus porą pamokų anksčiau“, – sakė R. Jankuvienė.

Pasak pavaduotojos, visų reikalingų atsargumo priemonių mokykla ėmėsi nedelsiant – pagal higienos reikalavimus buvo dezinfekuotos ir išvėdintos patalpos, gimnazijos mokinių tėvai informuoti stebėti savo vaikus, ypač tuos, kurie galėjo artimai bendrauti su galimai susirgusia mergaite.

„Pagal klinikinius požymius diagnozė yra nustatyta, bet nepatikslinta, – dar prieš sulaukiant konkretesnių žinių sakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuvienė. – Apie tai mes informavome mokyklą, nurodėme profilaktines priemones – vaikai žino, kad jie turi stebėti savo sveikatą, atsiradus tokiems požymiams, kaip pakilusi temperatūra, kosulys, reiktų kreiptis į gydytoją.“

Anot specialistės, pirmadienį Pranciškonų gimnazijoje pamokos galės vykti įprasta tvarka, nesiimant specialių saugumo priemonių.

„Šis virusas labai greitai žūsta aplinkoje, o užsikrėsti juo galima tik per itin artimą kontaktą”, – teigė D. Jociuvienė. 


Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Dažniau sergama šaltuoju metų sezonu. Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, todėl imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Inkubacinis ligos periodas svyruoja nuo 1 iki 10 dienų (vidutiniškai 4 dienas).

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Pavojus susirgti šia infekcija padidėja sergant virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, patiriant nuolatinį stresą.

Visais atvejais ligos pradžioje pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, galimas raumenų skausmas, kaklo raumenų stingimas, vėmimas. Meningokokinės infekcijos gydymui naudojami antibiotikai.

Kaip ir kitų infekcijų atveju, svarbu, kad sergantysis kuo mažiau bendrautų su sveikais asmenimis. Antimikrobinė profilaktika rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius