Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 03 15, 10:58

Kova su senėjimu nuo veido krypsta į lytinius organus: prasideda estetinės ginekologijos era

Nuo senų laikų ieškoma būdų, kaip pasipriešinti senėjimui. Jaunystė visada buvo siejama su kūno, ypač veido, grožiu, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais vis garsiau kalbama apie tai, tos pačios atjauninimo procedūros taikytinos ir genitalijoms.
Pora
Pora / Vida Press nuotr.

Vystosi nauja ginekologijos kryptis

Nors estetinė ir rekonstrukcinė ginekologija yra vis dar nauja sritis, mokslinių publikacijų skaičius šia tema pastaraisiais metais sparčiai auga. Be to, daugybėje pasaulio šalių kuriasi estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos asociacijos, rengiami kongresai, kuriuose diskutuojama apie naujų technologijų efektyvumą.

Vilniuje vykusi pirmoji Baltijos šalių estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos konferencija „Estetinė ir rekonstrukcinė ginekologija: dabartis ir perspektyvos“. Į ją pakvietė Lietuvos estetinės ginekologijos asociacija, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Akušerijos ir ginekologijos bei Reumatologijos, ortopedijos traumatologijos ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikomis, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Asmeninio archyvo nuotr./Daiva Bartkevičienė ir Dainius Balčiūnas
Asmeninio archyvo nuotr./Daiva Bartkevičienė ir Dainius Balčiūnas

Kaip estetinė ginekologija susijusi su moters jaunyste

Anot Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentės doc. dr. Daivos Bartkevičienės, nuo alchemijos klestėjimo laikų ieškoma būdų, kaip pasipriešinti senėjimui. Pirmiausia jaunystė buvo siejama su kūno, ypač veido, grožiu.

Pastaraisiais dešimtmečiais, vis labiau populiarėjant neinvazinėms grožio procedūroms, Amerikos plastikos chirurgams, kosmetologams kilo mintis, kad tos pačios procedūros taikytinos ir genitalijoms. Kalbant apie ginekologiją, svarbu pabrėžti, kad gyvenimo kokybę lemia ne tik išoriniai dalykai (t. y. išorinis grožis), bet ir fizinė būsena, psichologinė jausena. Šiuolaikinė ginekologija greitai bus neįsivaizduojama be estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos.

„Tai ne mokslinės fantastikos sritis, o kasdienybė: galbūt rytoj į bet kurio ginekologo ar plastikos chirurgo kabineto duris pasibels pacientė ir pareikalaus pagerinti jos gyvenimo kokybę“, – sakė D.Batkevičienė.

Moterys vis dar apipjaustomos

Dešimtus metus skaičiuojanti estetinė ginekologija, kaip jau minėta, yra gana nauja sritis. Labiausiai joje pažengusios JAV, tad nieko keista, kad šioje šalyje atliekama daugiausia estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos procedūrų. Tarp Europos šalių lyderės vaidmuo tenka Italijai.

Nors pirmoji dokumentuota estetinės ginekologijos operacija buvo atlikta 1984 metais, oficialiai pirmieji šios srities specialistai pradėti rengti tik 2007 m.

Rekonstrukcinės (atkuriamosios) operacijos medicinoje nėra jokia naujiena. Jos atliekamos po radikalių onkoginekologinių operacijų ar esant įgimtoms genitalijų anomalijoms.

Anot D.Bartkevičienės, net ir šiandien, XXI amžiuje, neturime pamiršti šiurpaus mergaičių ir moterų luošinimo, su kuriuo vis dar susiduria Europos akušeriai-ginekologai. Nustatyta, kad daugiau nei 200 milijonų mergaičių ir moterų yra patyrusios lytinių organų apipjaustymą, tobulėja tik šių egzekucijų atlikimo technika, naudojamos priemonės. Todėl šiuolaikiniai gydytojai turi išmanyti, kaip padėti suluošintoms moterims susigrąžinti visavertį gyvenimą.

Organizatorių nuotr./Daiva Barkevičienė
Organizatorių nuotr./Daiva Barkevičienė

Estetinė ginekologija – mada ar būtinybė?

Taigi kas šiandien yra estetinė ginekologija: mada, pacienčių įgeidis ar poreikis, verslas ar gydymas? O gal ateitis? D.Bartkevičienės įsitikinimu, reikia žvelgti kompleksiškai: „Be verslo nebūtų naujų metodų, be mados neatsirastų poreikio, be patologijos nereikėtų gydymo. Tik mes, gydytojai, galime surasti pusiausvyrą tarp visų šių dalykų, nustatyti ribą tarp pacienčių norų ir sveiko proto.“

Nors svarstant apie estetinę ginekologiją dažnai pasigirsta nuomonių, esą tai mada, kuri gali paprasčiausiai praeiti, medikės teigimu, iš tiesų tai yra būdas pagerinti moterų gyvenimo kokybę. Mat moteriai senstant keičiasi jos lytinių organų išvaizda, mažėja jų funkcionalumas. Ši problema taip pat dažna tarp natūraliai gimdžiusių moterų.

Kai moteris jaučiasi patenkinta savo kūnu, jai kur kas lengviau patirti seksualinį pasitenkinimą. Todėl moterys, kurios negeba patirti malonumo arba patiria jį labai silpnai, gali pasinaudoti gydymo metodais, padedančiais spręsti šias specifines problemas.

Pasaulyje daugėja moterų, peržengusių menopauzę, o daugiau nei pusė jų skundžiasi makšties sausumu, dėl to 40 proc. seksualiai aktyvių moterų lytiniai santykiai yra skausmingi.

Pagrindinės priežastys, kodėl moterys renkasi makšties siaurinimo procedūras, yra susilpnėjęs jautrumas, plati makštis, sumažėjęs libido.

Organizatorių nuotr./Konferencijos akimirka
Organizatorių nuotr./Konferencijos akimirka

Gydytojais ragina moteris nesigėdyti

Anot Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentės, ne visada geriausias sprendimo būdas yra skalpelis. Šiuo metu jau galima pasiūlyti daug naujų neinvazinių procedūrų, kurias atlikus pacientės puikiai jaučiasi jau po kelių valandų.

Šiandien sparčiai tobulėja nechirurginės procedūros, tokios kaip HR (hialurono rūgšties), R (riebalų), PRP (trombocitais papildytos plazmos) injekcijos, lazerinė, radiodažnuminė, smūginė bangų terapija.

Kadangi estetinė ginekologija yra daugiadisciplinė sritis, apimanti tiek ginekologiją, tiek chirurgiją, tiek dermatologiją, tiek urologiją, kyla klausimas, kas turėtų atlikti šias procedūras. Visgi geriausiai apie genitalijas išmano ginekologai, todėl, manoma, jie ir turėtų padėti moterims apsispręsti, kokios procedūros būtinos.

„Daugybė moterų metų metus, o gal net dešimtmečius kenčia dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo, taip ir nesuvokdamos, jog atsivėrusios gydytojui ginekologui, galėtų išspręsti daugelį slaptų savo problemų“, – tikino D.Bartkevičienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką