Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 6d. 10:26

Kur Lietuvoje gyvena daugiausia žmonių, kuriems rizika susirgti sunkia COVID-19 ligos forma yra didesnė?

Apsaugos priemonės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Apsaugos priemonės

Pasauliui kovojant su naująja COVID-19 liga, turėtų būti dedamos visos pastangos siekiant užkardyti viruso plitimą visuomenėje. Imantis prevencinių veiksmų būtina numatyti, kokie pagrindiniai rizikos veiksniai yra paplitę tam tikrose teritorijose, – teigia Higienos institutas.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos informacija*, didesnę riziką susirgti sunkesne COVID-19 forma turi vyresnio amžiaus (daugiau kaip 60 metų) gyventojai bei asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis ir piktybiniais navikais). Pažymima, kad rizika susirgti sunkesnėmis ligomis reikšmingai padidėja nuo 40 metų.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“, išskiriamos šios sunkios lėtinės ligos, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas:

 • žmogaus imunodeficito viruso liga;
 • piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai);
 • cukrinis diabetas;
 • širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu (2–4 laipsnio);
 • lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu;
 • lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu;
 • būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos;
 • ligos, šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar radioterapija, ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai;
 • ligos, šiuo metu gydomos imunosupresija, atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai;
 • įgimtas imunodeficitas;
 • kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas.

O apskritai užsikrėsti SARS-CoV-2 virusu gali bet kurio amžiaus asmuo, tad kiekvienas turime saugotis tam, kad apsaugotume ir kitus.

Lietuvos statistikos departamentas/Demografijos rodikliai 2020 m. pradžioje
Lietuvos statistikos departamentas/Demografijos rodikliai 2020 m. pradžioje

Atsižvelgdamas į užsienio šalių praktiką ir patirtį, Higienos institutas pateikia aktualius išankstinius 2019 m. statistinius duomenis apie rizikos grupės asmenų skaičių bei sveikatos priežiūros išteklius savivaldybėse (paspaudus aktyvias nuorodas, rasite informaciją):


* Coronavirus disease 2019 (COVID-19). Situation Report – 51, WHO (https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/331475/nCoVsitrep11Mar2020-eng.pdf)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką