Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 30d. 13:58

„Laikas veikti“ laidoje A.Emeljanovas: „Daugiau nei 50 proc. vaikų net nėra sportavę su savo tėvais“

„Laikas veikti“ – pokalbis su A.Emeljanovu
Luko Balandžio / 15min nuotr. / 15min studijoje – Arūnas Emeljanovas

Sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės vedamoje 15min laidoje „Laikas veikti“ svečiavosi Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros profesorius dr. Arūnas Emeljanovas. Tema aktuali – mokinių judėjimo stoka ir dėl to kylančios sveikatos problemos bei galimi sprendimo būdai.

Dr. Arūnas Emeljanovas tiesiogiai iš 15min studijos kalbėjo apie mokinių fizinį aktyvumą. Ar Lietuvoje mokiniai pakankamai juda? „Pasirodo, netgi daugiau nei 50 proc. vaikų nėra nė karto sportavę su tėvais!.. Esame bene vienintelė Europos šalis, neturinti fizinio aktyvumo skatinimo strategijos“, – laidoje kalbėjo A.Emeljanovas.

Kada reikia pradėti vaikams būti fiziškai aktyviais? Kas turėtų užsiimti vaikų fiziniu aktyvumu? Mokykla ar šeima turi didesnę įtaką vaikų fiziniam aktyvumui?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dalinai pradėjo įgyvendinti Sporto įstatymą, kuriame yra numatytos 3 privalomos kūno kultūros pamokos Lietuvos mokyklose. Ar reikalingos jos?

„Laikas veikti“ – visą pokalbį žiūrėkime žemiau:

Apie laidos svečią

Profesorius dr. Arūnas Emeljanovas jau 20 metų dirba kūno kultūros srityje, pasižymi ekspertine veikla, yra pagrindinių su kūno kultūra susijusių tarptautinių organizacijų narys.

Plati ir profesoriaus mokslinė veikla: iš viso yra paskelbęs daugiau kaip 70 mokslo publikacijų, pusė jų paskelbta Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazės leidiniuose, skaitė daugiau nei 90 pranešimų tarptautinėse konferencijose, su kolegomis yra išleidęs 3 knygas, keletą mokomųjų priemonių. Profesorius žiniomis dalijosi Graikijos, Norvegijos, Italijos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos ir kitų šalių universitetuose.

A.Emeljanovas daug dėmesio skiria ir praktinei veiklai: skaito viešas paskaitas bendruomenėms, tėvams, visuomenės sveikatos specialistams, ugdymo įstaigų vadovams, rengia praktinius seminarus pradinių klasių ir kūno kultūros mokytojams.

Mokslininkas ypač aktyvus projektinėje veikloje – yra laimėjęs daugiau nei 15 Lietuvos ir tarptautinių projektų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką