Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 30

Laiko persukimas: koks poveikis sveikatai, kaip pasiruošti?

Naktį iš kovo 30 d. į 31 d. (iš šeštadienio į sekmadienį) 3 val. ryto suksime laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Nors valandos pokytis atrodo nedidelis, miego ekspertai sako, kad ypač pavasarinis laiko persukimas gali paveikti miegą ir savijautą. Tačiau šį poveikį galime sumažinti iš anksto ruošdamiesi laiko persukimui.
Nemiga
Nemiga / 123rf.com nuotr.

Lietuvoje laikrodžiai persukami du kartus per metus: kovą ir spalį. Kovą laikrodžiai sukami valanda į priekį, spalį – valanda atgal. Taigi pavasarį, kai pereiname prie vasaros laiko, „prarandame“ valandą miego.

Biologinio laikrodžio nesutapimas su naujuoju laiku yra stresas organizmui. Būtent pavasarį žmonės jautriausiai reaguoja į miego trūkumą, kai iš žiemos laiko pereinama į vasaros laiką. Vienas tyrimas parodė, kad tą naktį miegama vidutiniškai 40 min. mažiau.

Persukus laiką dėl pasikeitusio ritmo ir miego trūkumo gali paūmėti širdies ir kraujagyslių ligos, atsirasti nuotaikų kaita, padidėja avaringumas dėl vairuotojų dėmesio koncentracijos stokos. Perėjimas prie vasaros laiko gali sukelti miego problemų. Kai kuriems žmonėms per pavasarinio laiko sukimą pasireiškia nemiga.

Laiko persukimas – kaip pasiruošti?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius