Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Skaityti apie sportą - taip pat sportas.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
03 30

Laiko persukimas: koks poveikis sveikatai, kaip pasiruošti?

Naktį iš kovo 30 d. į 31 d. (iš šeštadienio į sekmadienį) 3 val. ryto suksime laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Nors valandos pokytis atrodo nedidelis, miego ekspertai sako, kad ypač pavasarinis laiko persukimas gali paveikti miegą ir savijautą. Tačiau šį poveikį galime sumažinti iš anksto ruošdamiesi laiko persukimui.
Nemiga
Nemiga / 123rf.com nuotr.

Lietuvoje laikrodžiai persukami du kartus per metus: kovą ir spalį. Kovą laikrodžiai sukami valanda į priekį, spalį – valanda atgal. Taigi pavasarį, kai pereiname prie vasaros laiko, „prarandame“ valandą miego.

Biologinio laikrodžio nesutapimas su naujuoju laiku yra stresas organizmui. Būtent pavasarį žmonės jautriausiai reaguoja į miego trūkumą, kai iš žiemos laiko pereinama į vasaros laiką. Vienas tyrimas parodė, kad tą naktį miegama vidutiniškai 40 min. mažiau.

Persukus laiką dėl pasikeitusio ritmo ir miego trūkumo gali paūmėti širdies ir kraujagyslių ligos, atsirasti nuotaikų kaita, padidėja avaringumas dėl vairuotojų dėmesio koncentracijos stokos. Perėjimas prie vasaros laiko gali sukelti miego problemų. Kai kuriems žmonėms per pavasarinio laiko sukimą pasireiškia nemiga.

Laiko persukimas – kaip pasiruošti?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Didžiausiame Bukčių miško parke Vilniuje pasivaikščioti kviečia trys nauji maršrutai
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje