Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva pagal fizinį aktyvumą atsidūrė 9-oje vietoje tarp visų ES šalių

Mankšta po atviru dangumi
Mankšta po atviru dangumi
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gyventojai pagal fizinį aktyvumą yra pirmajame dešimtuke tarp 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių. Užimdama 9 vietą, Lietuva nusileidžia Šiaurės Europos valstybėms, tačiau lenkia pietinių ir rytinių kraštų gyventojus. Tai parodė praėjusių metų pabaigoje Europos komisijos užsakymu „Eurobarometro“ atlikta apklausa apie ES gyventojų fizinį aktyvumą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apklausa parodė, kad 59 proc. ES piliečių niekada nesimankština ir nesportuoja arba tai daro labai retai, o 41 proc. mankštinasi arba sportuoja bent kartą per savaitę.

Šiaurės Europoje gyvenantys žmonės yra fiziškai aktyvesni nei pietinių ar rytinių Europos šalių gyventojai. 70 proc. respondentų Švedijoje teigė, kad jie mankštinasi ar sportuoja bent kartą per savaitę, Danijoje – 68 proc., Suomijoje – 66 proc., Olandijoje – 58 proc. ir Liuksemburge 54 proc. 

Prasčiausi rezultatai yra Bulgarijoje, kur 78 proc. respondentų teigia, kad niekada nesimankština ir nesportuoja, Maltoje – 75 proc., Portugalijoje – 64 proc., Rumunijoje ir Italijoje – 60 proc. 

Lietuvoje niekada nesportuoja ir nesimankština 46 proc. žmonių ir tai yra 9 vieta tarp visų ES valstybių narių. 

„Eurobarometras“ išskiria šalis, kuriose daugiau nei ketvirtis respondentų užsiima didelio intensyvumo fizine veikla dvi ir daugiau valandų. Tokių žmonių Latvijoje yra 28 proc. Lietuvoje, Prancūzijoje ir Estijoje – 27 proc. 

Labiau linkę sportuoti Europos vyrai nei moterys. 45 proc. vyrų sportuoja mažiausiai kartą per savaitę, o moterų tik 37 proc. Be to, tik 37 proc. vyrų niekada neužsiima sportine veikla, o niekada nesimankštinančių moterų yra 47 proc. 

Lyginant atskiras šalis, daugiausiai žmonių, kurie užsiima didelio intensyvumo fizine veikla (daugiau negu 1 valandą) yra Estijoje – 58 proc., Prancūzijoje – 56 proc. 

Be to, „Eurobarometras“ išskiria šalis, kuriose daugiau nei ketvirtis respondentų užsiima didelio intensyvumo fizine veikla dvi ir daugiau valandų. Tokių žmonių Latvijoje yra 28 proc. Lietuvoje, Prancūzijoje ir Estijoje – 27 proc. 

Daugiausiai – 40 proc. ES šalių gyventojų sportuoja parkuose ar lauke, 36 proc. namie, 25 proc. pakeliui iš namų į darbą, mokyklą ar parduotuvę, 15 proc. – sveikatingumo centruose ir tik 5 proc. mokyklose ar universitetuose. 

Lietuvoje parkuose ar lauke sportuoja 28 proc. gyventojų, 63 proc. namie, 29 proc. fiziškai pajuda pakeliui iš namų į darbą, mokyklą ar parduotuvę, 12 proc. Lietuvos gyventojų lanko sporto klubus ir 8 proc. gyventojų sportuoja mokyklose ar universitetuose.

„Eurobarometras“ taip pat domėjosi priežastimis, dėl kurių žmonės nesportuoja.

Apklausos duomenimis, 43 proc. žmonių neturi tam laiko, 20 proc. nemato prasmės, 13 proc. dėl negalios ar ligų. 10 proc. nurodė, kad jiems tai per brangu.

Lietuvos rodikliai šiuo požiūriu yra artimi ES vidurkiui, išskyrus tai, kad 17 proc. gyventojų nurodė, kad sportuoti jiems brangu.

„Eurobarometro“ apklausoje dalyvavo apie 28 tūkstančius ES valstybių respondentų iš skirtingų socialinių visuomenės grupių. 

Europos Komisija, atsižvelgdama į gautus duomenis, planuoja toliau formuoti ir tobulinti sporto ir fizinio aktyvumo politiką ES. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką