Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 10d. 10:02

Lietuviai kviečiami į „1000 km Širdies žygį“ dėl vėžiu sergančių vaikų

Lietuviai kviečiami į „1000 km Širdies žygį“ dėl vėžiu sergančių vaikų
„Mamų unijos“ nuotr. / Lietuviai kviečiami į „1000 km Širdies žygį“ dėl vėžiu sergančių vaikų

Onkologinėmis ligomis sergančius vaikus globojantis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ kviečia dalyvauti ilgiausiame pėsčiųjų žygyje Lietuvoje „1000 km Širdies žygis“. Iš viso 1234 kilometrus – tokį atstumą planuojama nukeliauti kiek daugiau nei per vieną mėnesį. Žygio tikslas – surinkti lėšų medicininei įrangai, kuri gyvybiškai būtina vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams, besigydantiems Kauno klinikose.

Žygio startas – rugsėjo 10 dieną, 13 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto.

„1000 km. Širdies žygio“ idėja gimė žinomam Tauragės žygeiviui, organizacijos „Aktyvi Tauragė“ vadovui Sauliui Bagdonui. Jo inicijuoto žygio maršrutas apims net 27 Lietuvos miestus, geografiškai išsidėsčiusius širdies forma. S.Bagdonas bus pagrindinis žygeivis, kuris pradės ir baigs žygį Vilniuje.

Kiekviename mieste prie žygiuojančio S.Bagdono galės prisijungti visi norintys – tiek vaikai, tiek suaugę, ir nesvarbu, kokiam atstumui – 100 žingsnių, 1 ar 10 kilometrų.

„Kasdien susitikdami su sergančiais vaikais ir jų šeimomis, matome, kokią didelę ir sunkią jie turi įveikti kelionę. Ji trunka ilgai – metus, du ar net tris. Ir visa tai yra lydima tūkstančių dūrių, nuolatinių lašelinių, kateterių, „chemijų“, dešimčių narkozių, nuolatinių tyrimų, komplikacijų... Tai yra tos „stotelės“, kurios neišvengiamos kovoje su sunkia liga. Simboliška, bet mes visus Lietuvos žmones taip pat kviečiame į kelionę. Tik ji lengvesnė, turinti kilnų tikslą ir kone kiekvienam įveikiama“, – sakė paramos fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Vienintelė sąlyga, kurios organizatoriai prašo ir kviečia nelikti abejingiems – prisijungus prie žygio ne tik žygiuoti norimą atstumą, bet ir paaukoti vėžiu sergantiems vaikams.

Kiekvienas žygiuojantis žmogus turės pasirūpinti maistu, vandeniu, apranga, nakvyne (jei reikia) ir kt. Vienintelė sąlyga, kurios organizatoriai prašo ir kviečia nelikti abejingiems – prisijungus prie žygio ne tik žygiuoti norimą atstumą, bet ir paaukoti vėžiu sergantiems vaikams.

Tą galima padaryti jau dabar skambinant ar siunčiant žinutę trumpuoju numeriu 1418 (auka – 3 eurai) arba aukojant į „Mamų unijos“ sąskaitą Danske banke, LT 517400032266923810, paskirtyje nurodant „Širdies žygis“.

„Norėjosi įgyvendinti kažką grandiozinio ir reikšmingo, kad surinktume kuo didesnę finansinę paramą ligoniukams. Klinikoms, kuriose gydomi mūsų šalies sergantys vaikai, itin trūksta įvairios brangiai kainuojančios įrangos. Šis tikslas ir yra tai, dėl ko siekiame apjuosti visos Lietuvos gyventojų gerumą ir padėti. Man asmeniškai šis žygis yra ne tik didžiulė privilegija ir atsakomybė, bet ir didelis jėgų pasitikrinimas. Sieksime, kad savo miestų teritorijomis žygiuotų ir aukotų vaikams kuo daugiau žmonių. Rugsėjo ir spalio mėnesiais Lietuva bus apjuosta „Širdies žygio“ jausmu“, – sakė akcijos iniciatorius S.Bagdonas.

Tauragiškis žygiui ruošiasi jau nuo pavasario. Neseniai jam buvo atlikta kelio operacija, kurios metu buvo pašalintos įsisenėjusios sveikatos problemos.

„Labai atsakingai ruošiuosi žygiui, šis iššūkis jau pulsuoja mano venomis. Kiekvieną dieną gyvenu juo ir su didžiuliu nekantrumu laukiu“, – sakė S.Bagdonas.

Sauliaus Bagdono asmeninio „Facebook“ profilio nuotr./Sauliaus Bagdono žygis Tauragė–Kaunas
Sauliaus Bagdono asmeninio „Facebook“ profilio nuotr./Sauliaus Bagdono žygis Tauragė–Kaunas

Už žygio metu surinktą sumą bus perkama būtiniausia medicininė įranga. Pirmiausia – specialios gulimos funkcinės lovos su reguliuojama padėtimi. Tai viena svarbiausių komforto sąlygų sunkiai ir ilgai besigydantiems onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Tokios lovos slopina skausmą, ilgai gulint vienoje padėtyje padeda išvengti pragulų, diskomforto raumenims. Vienos gulimos funkcinės lovos kaina yra apie 4-5 tūkst. eurų.

Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 100 vaikų, iš jų apie 80 proc. pasveiksta. Vilniuje, Santariškėse ir Kauno klinikose vienu metu onkologines ligas gali gydytis apie 40-60 vaikų.

Visa informacija apie žygį, apsilankymus 27-iuose į maršrutą įtrauktuose miestuose skelbiama čia.

Per septynerius veiklos metus „Mamų unija“ onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms suteikė paramos už daugiau kaip 762 000 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką