Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 24d. 10:00 , Atnaujinta: 2019 liepos 24d. 13:57

Lietuvoje gimė antrasis A.Sabonis – rekordinio dydžio kūdikis. Gydytojos komentaras

Naujagimis
123RF.com nuotr. / Naujagimis

Kaip savo „Facebook'o“ paskyroje rašo Krikščioniškų gimdymo namų atstovai, savaitgalį šioje įstaigoje gimė berniukas, kurio svoris – 6060 g, ūgis – 56 cm.

Kūdikis pavadintas Tauro vardu. Prieš ketverius metus šiuose gimdymo namuose gimė ir jo sesutė. Abu vaikai gimė atlikus Cezario pjūvį.

Žinutėje rašoma, kad net kelis dešimtmečius čia dirbantys medikai neprisimena tokio augaloto naujagimio, todėl tarpusavyje juokauja – gal tai naujasis Arvydas Sabonis?

Abu tėvai yra jauni fotografai. Mama Aistė kaip tik specializuojasi kūdikių fotografijoje.

Kaip teigė Respublikinės Kauno ligoninės atstovė, kūdikis jaučiasi gerai, yra sveikas ir labai stiprus: „Visi gydytojai labai džiaugiasi ir grožisi šiuo vaiku. Gimdymas praėjo be jokių komplikacijų, vaikas sveikas, gerai valgo. Šiandien jis yra tikras ligoninės deimančiukas. Tėvai taip pat labai laimingi“.

Pasak jos, visos mamos, pamačiusios kūdikio svorį, turbūt iš karto lygina su savo naujagimiu ir stebisi, kad šis turėtų būti didesnis net dvigubai.

Gydytoja: kodėl naujagimiai gimsta didesni

Kaip pasakojo Krikščioniškų gimdymo namų Akušerijos skyriaus vedėja Rasa Babiliūtė, nors statistikos apie dabartines naujagimių svorio tendencijas nėra, intuityviai gydytojai jaučia, kad kūdikiai šiuo metu gimsta didesni. Jei mūsų mamos sakydavo, kad normalus kūdikio svoris 3,2–3,5 kg, dabar vidutinis naujagimių svoris – apie 3,7 kg.

„Šios tendencijos priežastys gali būti kelios. Atmetant patologijas, pavyzdžiui, diabetą, didelę įtaką naujagimių svoriui turi pakitęs mūsų maistas. Anksčiau viščiukas būdavo auginamas natūraliai, šiuo metu, naudojant augimą skatinančius stimuliatorius, jis užauginamas per kelis mėnesius. Kita priežastis – kad mūsų mitybos racione yra labai daug angliavandenių, ypač paprastųjų, t. y. cukraus. O angliavandeniai sudaro puikias sąlygas augti vaisiui.

Trečia priežastis – jau medicininė. Anksčiau būdavo laikomasi nuostatos, kad atėjus gimdymo datai, būtina gimdyti. Jeigu sąrėmiai neprasidėjo, gimdymas skatinamas. Dabar leidžiama net savaitę ar dvi palaukti, kol kūdikis pats pradės belstis į šį pasaulį, tačiau per tą laiką labai sparčiai auga būsimo kūdikio svoris. Kalbant apie šį konkretų atvejų, iš tiesų nebuvo jokių patologijų, tačiau cezario operacija pasirinkta dėl didelio vaisiaus svorio. Gydytojai nenorėjo rizikuoti“, – teigė medikė.

Ji taip pat pabrėžė, kad kūdikis yra pavydėtinai sveikas. Beje, jo sesė taip pat gimė 4,5 kg, o dabar yra labai šauni mergytė. Visi mano, kad ir berniukas bus labai nuostabus, nes ir dabar yra labai mielas kūdikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką