Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 11 21, 15:48

Lietuvoje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis toliau didėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis Lietuvoje per savaitę padidėjo. Lapkričio 14–20 d. bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis siekė 707,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę (lapkričio 7–13 d.) jis buvo mažesnis – 672,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, rašoma NVSC pranešime spaudai.
Sergantis vyras
Sergantis vyras / 123RF.com nuotr.

Lyginant 45-os ir 46-os šių metų savaitės duomenis, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

NVSC duomenimis, mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę užregistruotas Utenos apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.

NVSC nuotr./Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse
NVSC nuotr./Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Pastarąją savaitę į šalies ligonines dėl gripo buvo paguldyta 18 asmenų, iš kurių 16 priklausė 0–17 metų amžiaus grupei, lapkričio 7–13 d. dėl gripo buvo paguldytas vienas suaugęs žmogus.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 45 sav. ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 216 ėminių, iš kurių penkiuose ėminiuose buvo rastas A tipo gripo virusas (netipuotas), 26-uose – respiracinis sincitinis virusas (RSV).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 45-ą metų savaitę iš 38 410 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 1 179 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 89 proc., B tipo – 11 proc.).

Patikimiausiai apsaugo skiepai

NVSC specialistai primena, kad skiepai nuo gripo padeda išvengti ne tik ligos, bet ir sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo. Nemokamai nuo gripo pasiskiepyti gali rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, tarp jų ir vaikai;
  • asmenys, gyvenantys slaugos ir globos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;
  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios.

Gripo sezonu taip pat labai svarbu dažnai plauti rankas, neplautomis rankomis vengti liesti nosį, burną ar akis, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu plauti patalpas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo higienos.

NVSC specialistai, minėdami Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę, lapkričio 18–24 d., atkreipia dėmesį, kad antibiotikai yra skirti bakterijų sukeltomis infekcijomis gydyti, todėl jie nepadeda kovoti nei su gripu ar su ŪVKTI, nei su COVID-19 liga.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką