TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Medikai ragina vaikus labiau saugoti nuo traumų, tačiau kartu nurodo judėti

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, medikai pabrėžia, kad Lietuvoje vaikai nėra pakankamai apsaugoti nuo nelaimių.
Kelionės su vaikais
Kelionės su vaikais / 123rf.com nuotr.

„Jeigu pažiūrėsime, nuo ko miršta vaikai Lietuvoje, tai tikrai ne nuo ligų dažniausiai. Dažniausios mirties priežastys – netoli 50 proc. visų mirčių priežasčių – yra traumos ir nelaimingi atsitikimai (...). Iš visų šitų nuo traumų ir nelaimingų atsitikimų mirusiųjų vaikų tik mažiau nei 20 proc. miršta ligoninėje. Visi kiti miršta įvykio vietose“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Vilniaus Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Vaikų skubios medicinos, intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centro vadovė Virginija Žilinskaitė.

Vaikų sveikatos klausimams skirtoje spaudos konferencijoje V.Žilinskienė dėstė, jog pagal vaikų mirtingumą nuo traumų ir nelaimingų atsitikimų Lietuva atrodo blogiausiai Europoje, ir pabrėžė, kad dėl tokių mirčių turi sunerimti ne tik medikai.

„Mums tikrai yra ką veikti ir čia tikrai yra labiau visuomenės problema – ne tik vien medikų problema“, – sakė ji.

Anot medikės, dažniausiai ne su ligomis susijusios vaikų mirtys būna nulemtos eismų įvykių, tyčinių savižudybių ir paskendimų.

„Tos vaikų nepriežiūros, aš manyčiau, yra pakankamai daug. Tai nėra gal didžiuliai skaičiai, bet kiekviena vaiko mirtis yra didžiulis skaičius“, – teigė ji.

Vaikų ligoninės vadovas Juozas Raistenskis svartė, kad vaikams nereikėtų drausti judėti ir dūkti, tačiau labai svarbu sukurti tam saugią aplinką.

„Mes kalbame apie pavojus šiandien, bet norėčiau nemažiau svarbią temą paliesti, kad yra priešepideminė būklė – fizinio aktyvumo stoka nutukimo kontekste. Daug kur galima matyti, kad tėtis ir mama visai nieko, tai vaikis šalia jų eina turintis viršsvorį. Taigi fizinį aktyvumą aš, kaip reabilitologas, sveikinu, vaikas turi judėti, turi išsidūkti (...). Sakau tai, kad nenuvilnytų, jog čia mes sakome nejudėkite, sėdėkite“, – sakė J.Raistenskis.

Savo ruožtu vaikų ir paauglių psichiatrai ragino tiek tėvus, tiek mokytojus neignoruoti pasikeitusio vaikų elgesio – tai gali būti ženklas, kad vaikas turi minčių apie savižudybę arba pradėjo vartoti narkotikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius