Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Meditacija gali sumažinti nerimą ir depresiją

Meditacija gali padėti kai kuriems pacientams sumažinti nerimą ir depresiją, o kai kuriais atvejais ši praktika gali būti tokia pat veiksminga kaip vaistų nuo depresijos vartojimas, rodo pirmadienį paskelbti tyrimo rezultatai.
Meditacija
Meditacija / Fotolia nuotr.

Tačiau „Journal of the American Medical Association“ (JAMA) paskelbtoje mokslinės literatūros apie dėmesingumo meditaciją apžvalgoje sakoma, kad meditacijos poveikis yra ribotas.

Pavyzdžiui, nerasta įrodymų apie meditacijos poveikį pozityviam nusiteikimui, dėmesingumui, priklausomybėms, mitybos įpročiams, miegui ar kūno svoriui, arba tokių įrodymų rasta labai mažai.

Dėmesingumo meditacija yra budistinio ugdymo forma, kuria dėmesį siekiama sutelkti į esamą momentą

Dėmesingumo meditacija yra budistinio ugdymo forma, kuria dėmesį siekiama sutelkti į esamą momentą, sakoma straipsnyje.

„Įrodymai rodo, kad dėmesingumo meditacijos programos kai kuriems pacientams gali padėti sumažinti nerimą, depresiją ir skausmą“, – sakoma apžvalgoje.

„Taigi gydytojai praktikai turėtų būti pasirengę kalbėtis su savo pacientais apie vaidmenį, kurį kokia nors meditacijos programa galėtų suvaidinti sprendžiant psichologinį stresą“, – sakoma joje.

Dėmesingumo meditacija paprastai praktikuojama po pusvalandį per dieną. Ši praktika akcentuoja jausmų ir minčių pripažinimą jų nevertinant. Jai taip pat reikia kūno ir minčių atsipalaidavimo.

„Daug žmonių įsivaizduoja, kad meditacija reiškia sėdėjimą ir nieko nedarymą“, – sakė pagrindinis studijos autorius Madhavas Goyalas, Johnso Hopkinso universiteto Medicinos mokyklos dėstytojas.

„Tačiau tai netiesa. Meditacija yra aktyvi proto treniruotė supratimui didinti, o skirtingomis meditacijos programomis tai pasiekiama skirtingais būdais“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius