Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 6d. 05:50

Naktį gimdyti atvykusi kaunietė į gimdymo namus nepateko: niekas neatidarė durų

 Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ atidarymas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ atidarymas

Į 15min kreipėsi neseniai kūdikio susilaukęs kaunietis Mindaugas. Susižavėjęs atnaujintais Kauno Krikščioniškaisiais gimdymo namais, jis su žmona nusprendė, kad būtent juose jų naujagimis ir ateis į šį pasaulį. Tačiau naktį prasidėjus gimdymui, pora liko už gimdyklos durų – niekas neįsileido ir į skambučius neatsakė. Įstaigos atstovai atsiprašė už šį nesusipratimą – galimai nesuveikė skambutis.

„Įvykis gal ir nėra rimtas. Bet mūsų šeimos atžvilgiu pasielgta nelabai gražiai. Pasiskaitėme neseniai spaudoje, kad atnaujino Krikščioniškuosius gimdymo namus, kad yra privatūs kambariai, skirti visai šeimai, prieš kokias 2-3 savaites nusprendėme, kad norime vaikelio susilaukti ten. Žmona buvo nuvykusi porą kartų apžiūrai. Viskas patiko. Vėlyvą lapkričio 25 dienos vakarą (buvo sekmadienis) prasidėjo sąrėmiai“, – istoriją ėmė pasakoti Mindaugas.

Apie vidurnaktį jie nuvyko į Miško gatvėje veikiančius Krikščioniškuosius gimdymo namus. Pasitiko, kaip teigia skundo autorius, pavargusi akušerė. Ši prasitarė, kad tą dieną priėmė 4 gimdymus.

„Pajuokavom dar, ar yra gimdyklų laisvų, ar galėsim gimdyti. Tuomet atėjo pikta, lyg užsimiegojusi gydytoja. Pasakė, kad be ryto nieko nebus – pati pradžia, kad vyktume į namus laukti. Galim ir likti, bet nėra vietos. Nebent ant taburetės kokios sėdėt. Bus, neva, ryte kita pamaina. Ryte viskas ir spręsis.

Durys buvo užrakintos. Spaudėme, spaudėme skambutį, niekas neatidarė. Kelis kartus skambinau – niekas neatsiliepė.

Kadangi antras vaikas, žmona buvo tai patyrusi, išvykome apie 1 val. nakties į namus. Paryčiais prasidėjo stiprūs sąrėmiai, apie 4-5 val. ryto grįžome į gimdymo namus. Ten, kur buvo nurodyta eiti. Durys buvo užrakintos. Spaudėme, spaudėme skambutį, niekas neatidarė. Liepiau žmonai duoti priimamojo kontaktinį telefono numerį. Kelis kartus skambinau – niekas neatsiliepė. Sėdome į automobilį ir nulėkėme į Kauno klinikas. Ten maloniai priėmė. Apžiūrėjo, sako, jau finišas tuoj bus“, – tęsė Mindaugas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./ Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ atidarymas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./ Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ atidarymas

Apie 10.30 valandą gimė sveikas vaikutis. Mindaugas su žmona liko patenkinti sąlygomis. Ir pirmosios atžalos pora susilaukė Kauno klinikose. Tuomet priekaištų šios gydymo įstaigos darbuotojams taip pat neturėjo.

„Norėjosi moderniau, geriau, bet išėjo, kaip išėjo. Pagal planą tą pirmadienį turėjome vykti į Krikščioniškuosius gimdymo namus. Turėjo kraujo tyrimą padaryti, tačiau tą pirmadienį jau gimė dukra. Paskambino man apie 11 valandą. Paklausė, kur mano žmona dingusi. Papasakojau, kad buvome gražiai išprašyti vidurnaktį, o paryčiais niekas net neįsileido. Patylėjo kelias sekundes. Įvyko kaip įvyko.

Išties buvo šokas. Žmona iš skausmo raitosi, reikia jau gimdyti, o durys užrakintos. Jei susiklostė kokia situacija, kad visi užimti, galėjo informuoti, kad naktį gimdyvių nepriima ir tiek. Nebūtų nuostabos ir pykčio“, – nusivylęs kalbėjo Mindaugas.

15min susisiekė su Respublikine Kauno ligonine, kuriai ir priklauso Krikščioniškieji gimdymo namai. Vyresnioji specialistė ryšiams su visuomene Sandra Preišegalavičienė apgailestavo, kad dėl atsitiktinai susiklosčiusių techninių nesklandumų galėjo įvykti toks nesusipratimas ir šeimai teko patirti nemalonių emocijų.

„Visas būsimas ir esamas gimdyves mūsų personalas visada vertina ir gerbia. Galime patikinti, kad visos jos yra laukiamos, o dabar jau ir atsinaujinusiose gimdymo namų patalpose. Pereinamuoju persikraustymo laikotarpiu, natūralu, nutinka nenumatytų aplinkybių.

Minėtą situaciją išnagrinėjome itin atidžiai, dėl padarytų klaidų atsakomybę prisiimame, dėsime visas pastangas ateityje jų išvengti. Naujasis Gimdyvių priėmimo postas jau šią savaitę pradėjo veikti, tokių nesusipratimų (kaip šį kartą galimai dėl nesuveikusio skambučio) turėtų nebenutikti. Bet kokiu atveju džiaugiamės sėkmingu šeimos pagausėjimu ir šeimą nuoširdžiai su tuo sveikiname“, – teigė Respublikinė Kauno ligoninė Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką