Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nanotechnologijos – jau ir lašuose akims

Lašai „Cationorm“ tinka nešiojantiems kontaktinius lęšius, įveikia nemalonius išsausėjimo simptomus: akių skausmą, niežėjimą, deginimą ar svetimkūnio pojūtį akyse.
Lašai „Cationorm“ tinka nešiojantiems kontaktinius lęšius, įveikia nemalonius išsausėjimo simptomus: akių skausmą, niežėjimą, deginimą ar svetimkūnio pojūtį akyse.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Daug laiko prie kompiuterio ar kondicionuojamoje patalpoje praleidžiantis žmogus vis dažniau susiduria su varginančia problema – akių išsausėjimu. Kompanija „Santen Oy“, pasitelkdama naujausias nanotechnologijas, sukūrė lašus akims „Cationorm“. Jie greitai ir veiksmingai pašalina nemalonius simptomus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Cationorm“ lašai skirti vartoti, jei yra jaučiamas duriantis akių skausmas, niežėjimas, deginimas ar svetimkūnio pojūtis akyse. Šie simptomai gali būti susiję su išoriniais veiksniais, pvz., oro kondicionavimu, vėju, tarša, dūmais, dulkėmis, keliavimu lėktuvu arba akių pertempimu dėl ilgo darbo prie kompiuterio. Negydant šių simptomų per ilgą laiką gali būti pažeista ragena ir net prireikti transplantacijos. Paradoksalu, tačiau sausų akių sindromą dažnai lydi akių ašarojimas. Nors akys gamina ašaras, tačiau jų sudėtis būna pakitusi ir nesugeba sudrėkinti ragenos. Dėl šios problemos pasaulyje kenčia apie 100 mln. žmonių. Pastebima, kad nemalonūs pojūčiai 1,5 karto dažniau kamuoja moteris nei vyrus.

Akies apsauga

Naudojant naujausias technologijas sukurti lašai akims yra emulsija – vanduo su mikroskopiniais riebalų lašeliais. Nanotechnologijų dėka ši emulsija yra įkrauta teigiamu krūviu – priešingu akies paviršiui. Dėl krūvių skirtumo emulsija tolygiai padengia akies paviršių ir jį drėkina. Ankstesni preparatai drėkindavo tik du – gleivinį ir vandeninį – ašarų plėvelės sluoksnį. Nanotechnologijomis į mikroskopines dalelytes suskirstyti riebalų lašeliai sugeba įsiskverbti ir atkurti trečiąjį, riebalinį ašarų plėvelės sluoksnį, kuris apsaugo ašaras nuo išgaravimo ir sutepa akies paviršių. Ši emulsija nesukelia pripratimo. „Cationorm“ lašus, kuriuose nėra konservantų, galima vartoti ilgiau nei įprasta – mažiausiai tris mėnesius, nes emulsijos buteliukas turi specialų filtrą ir vožtuvą, kurie apsaugo, kad į emulsiją nepatektų bakterijų. Naujieji lašai tinka naudoti ir nešiojantiems kontaktinius lęšius. Buvo ištirta 60 kontaktinių lęšių rūšių – nepastebėta jokių pakitimų, kuriuos lęšiams galėtų sukelti ši emulsija. Lašų akims „Cationorm“ galima įsigyti visose didžiosiose šalies vaitinėse.    

Daugiau informacijos: www.sausosakys.lt  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką