Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 31d. 12:18

Norite šaltuoju metų laiku išvengti traumų? Būkite fiziškai aktyvūs

Bėgimas Kaune
„Tarptautinio maratono“ nuotr. / Bėgimas Kaune

Atšalus orams tampame vangesni, stokojame fizinio aktyvumo. Užuot buvę lauke, liekame namuose, o pasivaikščioti išeiname vis rečiau. Tačiau nesusimąstome, kad sumažėjęs fizinis aktyvumas silpnina mūsų organizmą bei padidina traumų riziką.

Lietuvos sveikatos universiteto (LSU) Sporto biomedicinos fakulteto dekanas doc. dr. Nerijus Masiulis sako, kad svarbu sportuoti ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir atšalus orui.

„Atšalus orams ir šaligatviams pasidengus plikledžiu, padaugėja susižalojančių, ypatingai vyresnio amžiaus žmonių. Tyrimai rodo, kad maždaug nuo 60 metų žmonės griūna 1–2 kartus per metus, tačiau žiemą šis skaičius padidėja. Dėl senėjimo sumažėjusi raumenų masė ir jėga (sarkopenija), atsiradę pusiausvyros sutrikimai bei eisenos nestabilumas yra pagrindiniai rizikos veiksniai. Senstant išretėja kaulinis audinys (osteoporozė), todėl griuvimus dažnai lydi kaulų lūžiai. Svarbu suprasti, kad tinkamai suplanuotas fizinis krūvis gali ne tik sumažinti kritimo galimybę, bet ir pagerinti žmogaus fizinį pajėgumą, kognityvinę funkciją, gyvenimo kokybę, o tai gali sumažinti išlaidas sveikatos priežiūros sistemoje“,– sakė doc. dr. N.Masiulis.

LSU kartu su partneriais planuoja ne vieną projektą visuomenei, kurio metu žmonės bus kviečiami laisvalaikį praleisti kuo aktyviau, pagerinti sveikatą ir išvengti traumų.

Svarbu suprasti, kad tinkamai suplanuotas fizinis krūvis gali ne tik sumažinti kritimo galimybę, bet ir pagerinti žmogaus fizinį pajėgumą, gyvenimo kokybę.

LSU projektų vadovas Mindaugas Jozėnas sako, kad artimiausiu metu prasidės pirmasis projektas „Judėk sveikai", kurio metu žmonės bus kviečiami ne tik aktyviai praleisti laisvalaikį, tačiau gaus nemokamų patarimų iš universiteto specialistų. Kauniečiams rengiamos bėgimo ir šiaurietiško ėjimo, o pasnigus ir atšalus – slidinėjimo ir čiuožimo ant ledo treniruotės.

„Judėk sveikai“ renginių programa:

Pirmadienis (lapkričio 4 diena), 20:00–21:30 val. – bėgimo treniruotės LSU manieže (Aušros 42 g.);

Antradienis (lapkričio 5 diena), 18:00–19:30 val. – šiaurietiško ėjimo treniruotės (prie LSU centrinių rūmų, Sporto g.6);

Ketvirtadienis (lapkričio 7 diena), 19:00–20:30 val. – bėgimo treniruotės LSU manieže (Aušros 42 g.);

Šeštadienis (lapkričio 9 diena), 11:00–12:30 val. – bėgimo treniruotės LSU manieže (Aušros 42 g.).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką