Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Noriu būti sveikas! Ieškome informacijos – naudingos knygos, filmai, programėlės

Net labiausiai įkvepiantis filmas ar knyga ir net tobuliausia mobilioji programėlė neprivers jūsų sportuoti ar atsisakyti blogų mitybos įpročių, jei patys nenorėsite keistis. Tačiau visos šios ir panašios priemonės gali tapti stimulu atrasti motyvacijos ir imtis pokyčių. Tad kurgi ieškoti?
Gera savijauta
Gera savijauta / „Fotolia“ nuotr.

Knygos

William Davis. „Kviečių pilvas“. Knygos apie kviečius autorius Williamas Davisas dalijasi įžvalgomis teigdamas, kad daugelis sveikatos problemų, tokių kaip nuovargis, virškinimo sistemos sutrikimai ir net nutukimas, yra susijusios su nekaltai atrodančiu keksiuku ar riestainiu su cinamonu ir razinomis, kuriuos kasdien suvalgome užsigerdami kava. Knyga privers susimąstyti, ar pamėgti skanėstai tikrai mus daro laimingesnius.

Hans Diehl, Aileen Ludington, Valdonė ValienėSusigrąžinkite sveikatą“. Daugelis žmonių vis dar mano, kad visas mūsų sveikatos problemas gali išspręsti gydytojai, vaistai ir naujausios sveikatos priežiūros technologijos. Ši knyga atskleidžia, kad tikroji tiesa yra visai kitokia – sveikatą daugiausia lemia mūsų gyvenimo būdas.

Žmogaus organizmas – tai tobulai sureguliuota biochemijos laboratorija, sistema, kuri geba pati išsigydyti daugelį ligų, tačiau blogi mitybos įpročiai, nuolatinė įtampa, prastos aplinkos sąlygos, nejudrus gyvenimo būdas, žalingi įpročiai bei nenoras įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus sudaro jai nuolatines kliūtis.

Ligos simptomus nuslopinę vaistais, bėgame toliau, kol sunkesnė liga pagaliau priverčia sustoti ar net ilgam laikui atgulti į ligos patalą. O juk to sėkmingai ir gana paprastai būtų galima išvengti...

Dr. Jean-Christophe Charrié, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre Jūsų sveikatai: natūralios priemonės ištisus metus“. Šioje knygoje atrasite daugybę praktiškų patarimų, kaip kiekvienu konkrečiu metų laiku gydyti įvairius negalavimus.

Knygos tikslas – paaiškinti, kodėl mus užklumpa kokia nors liga, ir pasiūlyti visiems prieinamus sveikatos gerinimo būdus. „Kelkitės kiek galima anksčiau ir visada tuo pačiu laiku, vaikštinėkite nuo pat ryto, žiemą gaudykite kiekvieną saulės spindulėlį, išsimiegokite, vakare nesiimkite aktyvios veiklos, nemiegokite karštai prikūrentame kambaryje, valgykite sezoninius produktus... Tokių paprastų principų laikėsi mūsų senoliai. Jų veiksmingumą patvirtina ir naujausi moksliniai tyrimai“, – tvirtina knygos autoriai.

Davina McCall „Virtuvė be cukraus“. Ne veltui cukrus vadinamas legaliu narkotiku. Visi taip esame prie jo pripratę, kad negalime išgyventi nė dienos. Saldinami ne tik vaisvandeniai ar saldūs kepiniai, bet ir daugelis kitų produktų, netgi duona ir kūdikių maistelis. O diabetu (ypač antrojo tipo) sergančių asmenų skaičius auga lyg ant mielių.

Šios knygos autorė teigia, kad atsisakyti cukraus kur kas lengviau, nei daugelis mano. Įveikti saldėsių priklausomybę, pajusti grįžtančią energiją ir sveikatą galima išbandžius Davinos McCall receptus, kuriuose visiškai nėra cukraus.

Ryuho OkawaStebuklingi būdai įveikti ligas“. Populiaraus, dvasingomis temomis rašančio autoriaus Ryuho Okawos knyga atskleidžia, kas skatina mūsų protą sukurti įvairias ligas ir kaip galime patys jas įveikti. Perskaitę knygą sužinosite tikrąją vėžio prigimtį, kokios mintys mus sargdina, o kurios padeda sveikti. Ar mūsų organai turi atskirą sąmonę ir kaip pažadinti vidines gydomąsias galias.

„Yra tik viena tiesa. Nors ir lėtai, žmogaus kūnas be paliovos keičiasi lyg tekanti upė. Kūnas negali likti tos pačios formos. Minties jėga galima pagerinti kūno sveikatą. Susigrąžinkite tikėjimą. Patikėkite, kad galite regeneruoti savo kūną, nes tikėjimas yra stipresnis už ligą“, – sako knygos autorius.

Filmai

Storas, ligotas ir beveik miręs“ (angl. „Fat, Sick & Nearly Dead“). Tai įkvepianti istorija apie antsvorio ir ligų kamuojamą australą, kuris pasiėmęs sulčiaspaudę išvyksta į kelionę po Ameriką. Vyro tikslas – atsisakyti nesveiko gyvenimo būdo ir 60 dienų gerti vien daržovių bei žalumynų sultis. Rezultatas: jis ne tik neatpažįstamai sulieknėja ir pasveiksta, bet ir kitus įkvepia imtis pokyčių.

VIDEO: Filmo „Storas, ligotas ir beveik miręs“ anonsas

Šakutės vietoj peilių“ (angl. „Forks Over Knives“). „Tai filmas, kuris pakeičia gyvenimą“, – taip šią dokumentinę juostą įvertino kritikai. Joje dalijamasi veiksmingais patarimais, kaip pakeisti mitybą, kad nereikėtų kentėti nuo ligų ir saujomis gerti vaistų.

VIDEO: Filmo „Šakutės vietoj peilių“ anonsas

„Maisto reikalai“ (angl. „Food Matters“). Filme išsakyta taikli mintis, kad „vienas ketvirtadalis to, ką valgote, palaiko jūsų gyvybę, o likusieji trys ketvirtadaliai išlaiko jūsų gydytojus“ puikiai nusako šios dokumentinės juostos esmę. Gydytojai ir mokslininkai dalijasi nuomone apie farmacijos, mėsos pramonę ir panašius dalykus, atskleidžiama daugybė sukrečiančių faktų, priverčiančių rimtai susimąstyti.

VIDEO: Filmo „Maisto reikalai“ anonsas

„Cukraus paslaptys“ (angl. „The secrets of Sugar“). Šiandien vargu ar rasite daug produktų, į kuriuos nededama cukraus. Jis – tarsi narkotikas, nuo kurio yra priklausoma beveik visa žmonija. Ir tai anaiptol nėra nekaltas saldėsis, nes dėl jo kyla daugybė sveikatos negalavimų. Šis filmas paskatins į cukrų pažvelgti kiek kitu kampu, o gal net išvis jo atsisakyti...

VIDEO: Dokumentinis filmas „Cukraus paslaptys“

„Dviračiai prieš automobilius“ (angl. „Bikes vs Cars“). Pasaulio didmiesčių gatvėmis kasdien rieda milijardai automobilių, ir tai yra didžiulė ekologinė problema. Mokslas jau seniai įrodė, kad jų skleidžiama tarša daro didžiulę neigiamą įtaką tiek Žemės, tiek visos gyvybės sveikatai. Filmo autorius Frederikas Gerttenas yra įsitikinęs, kad šią problemą gali gerokai sumažinti dviračiai. Filme įvardijami įkvepiantys argumentai, kodėl verta rinktis būtent šią transporto priemonę.

VIDEO: Filmo „Dviračiai prieš automobilius“ anonsas

Tinklaraščiai, interneto svetainės

Pasaulyje

Skaitantiems angliškai: www.mercola.com. Tai žinomo amerikiečių natūropato, populiarių knygų apie sveiką gyvenseną autoriaus dr. Josepho Mercolos interneto svetainė. Joje autorius paliečia daugybę nepatogių temų, apie kurias oficialioji medicina dažniausiai yra linkusi nutylėti. Svetainėje pateikiama įvairiausių mokslinių tyrimų, patarimų, sveikatinimo būdų, kaip susikurti sveikesnę gyvenseną.

Skaitantiems rusiškai: www.econet.ru. Ši interneto svetainė – ne tik sveikos gyvensenos šalininkams, bet ir visiems, kurie trokšta mąstyti plačiau. Joje populiariai pateikiamas gana platus temų spektras: nuo sveikos mitybos ir gyvensenos patarimų iki ekologijos problemų, asmenybės ir dvasinio tobulėjimo būdų.

Lietuvoje

www.sveikatossodas.lt. „Kuo arčiau gamtos, tuo daugiau sveikatos!“ – toks sveiko gyvenimo būdo ir medicinos portalo „Sveikatos sodas“ požiūris. Svetainėje teigiama, kad „žmogus gali būti sveikas, jei jo mintys ir darbai atitinka gamtos dėsnius, jei žmogus sugeba laiku pasirūpinti savimi“. Dėl to „Sveikatos sodas“ siekia pateikti informaciją, kuri ne tik padėtų žmonėms pasirūpinti savo sveikata ir patiems tapti už ją atsakingiems, bet ir paskatintų skirti jėgas harmoningam ir laisvam pasauliui kurti.

www.homosanitus.lt. Tai nepriklausomas informacinis portalas apie mokslą ir sveiką protą, jei toks, kaip teigiama svetainėje, šiais laikais išvis yra įmanomas. Taip pat ir apie gebėjimą suprasti ir analizuoti tai, kas vyksta aplinkui, nebijoti kelti opių klausimų, ar tikrai pasirinktas gyvenimo būdas yra tinkamas, ir ieškoti atsakymų, kokios priežastys verčia negaluoti ne tik mus, bet ir mūsų artimuosius, kaimynus, kolegas ir visą pasaulį.

Mobiliosios programėlės

Calm

Daugybės mokslinių studijų rezultatai rodo, kad reguliariai medituodami galime pagerinti tiek savo sveikatą, tiek viso gyvenimo kokybę. Tačiau ne kiekvienam aišku, nuo ko pradėti medituoti, kad aplankytų teigiami pokyčiai. Ši mobiliesiems telefonams skirta programėlė padės perprasti meditacijos subtilybes, išmokti tinkamai kvėpuoti ir atsipalaiduoti.

„Sleep Better“

Turbūt teko girdėti, kad mūsų miego procesas vyksta tam tikrais ciklais. Jei atsibundame tinkamu laiku, jaučiamės energingi ir žvalūs, bet jei užmiegame per anksti ar per vėlai, greičiausiai visą dieną jausimės išlipę iš lovos ne ta koja.

Ši mobilioji programėlė sukurta remiantis atliktais miego analizės tyrimais ir yra skirta tam, kad sektų mūsų poilsio būklę ir registruotų miego režimo statistiką. Ji analizuoja organizmo poilsio ritmą ir padeda pabusti pačiu tinkamiausiu momentu, kai miego fazė nėra tokia gili. Taip pat padeda sužinoti, kiek kokybiškas buvo poilsis.

„Couch to 5K“

Norisi pakilti nuo sofos ir pajudėti? Puiku! Tačiau ar žinote, kad netinkamai pasirinktas fizinis krūvis gali būti toks pats žalingas kaip ir visiškai pasyvus gyvenimo būdas. Kaip suprasti, koks krūvis yra tinkamiausias? Vienas paprasčiausių būdų – parsisiųsti specialią mobiliąją programėlę, pavyzdžiui, „Couch to 5K“. Ji skirta pradedantiems sportininkams.

Programėlė pateikia bėgimo režimo rekomendacijas net aštuonioms savaitėms! Pradedantiesiems programėlė siunčia įspėjimus, kada bėgti, kada eiti, o kada laikas pailsėti.

„Water Drink Reminder“

Sveikos gyvensenos specialistai pastebi, kad daugybė žmonių geria per mažai vandens (ne gėrimų apskritai, bet būtent gryno vandens). Kaip rodo apklausos, daugelis išvis nė nežino, kiek vandens išgeria per dieną. Būtent tam ir sukurta ši mobilioji programėlė. Ji apskaičiuoja individualų skysčių poreikį, nustato, kiek jau išgurkšnojote, primena, kada metas atsigerti ir skatina tai daryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius