Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 30d. 21:02

Pamatęs, kaip ligoninėje sutvirtintas lūžęs kaulas, vyras nustėro ir puolė save gelbėti

Paciento rentgenas
15min. koliažas / Paciento rentgenas

Mažeikiškis Albinas Uikis praėjusių metų spalį patyrė traumą, dėl kurios lūžo šlaunikaulis. Vyras buvo atvežtas į Mažeikių ligoninę, kur jam buvo paskirta skubi operacija. Tikėjęsis greitos ir profesionalios pagalbos, 15min pašnekovas tikina susidūręs su košmaru, kurio nelinkėtų niekam, ir bijo pagalvoti apie pasekmes, kas būtų, jeigu nebūtų gelbėjęsis pats. Ligoninė teigia viską padariusi gerai, tačiau Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba mano kitaip.

Pagalbos išsireikalavo tik po dviejų parų

„Problemos prasidėjo dar prieš operaciją, kai skyriaus seselė su kolege man į šlapimo takus įvedė kateterį. Po kurio laiko pajaučiau, kad šlapimas kaupiasi, bet per kateterį nepasišalina. Vėliau jis pradėjo tekėti šalia kateterio, tačiau seselių atsakymas buvo, kad viskas čia gerai. Po operacijos besisunkiančio šlapimo spalva nusidažė raudonai. Seselės vėl ramino – truputį pakraujuos ir praeis.

Tačiau taip nenutiko. Kraujavimas sustiprėdavo naktimis. Sanitarėms tvarkant patalynę matydavau dideles kraujo dėmes. Mažeikių ligoninės išraše ši mano būklė apibūdinta kaip nežymus sutrikimas. Kyla klausimas, kiek žmogus turi kraujuoti, kad būtų nedelsiant imtasi priemonių“, – pasakojo pašnekovas.

Vyras, dvi dienas nesulaukęs medikų reakcijos, neapsikentė ir, parodęs kraujuotą patalynę, pareikalavo jį operavusio gydytojo ką nors daryti. Tik tuomet iškviestas urologas pakeitė kateterį nauju. Kraujavimas liovėsi, tačiau, kai gydytojai nusprendė jį visai išimti, krauju nusidažė pats šlapimas, o netrukus pakilo aukšta temperatūra. Vėliau būklė susitvarkė, tačiau, pasak vyro, jį išrašant iš ligoninės, tyrimai, ar nėra šlapimo takų infekcijos, jam atlikti nebuvo.

15min nuotr./Mažeikių ligoninė
15min nuotr./Mažeikių ligoninė

Pamatęs kojos nuotrauką nustėro

Tuomet Albinui pradėjo kelti nerimą atsiradę skausmai dubens srityje, nors operuotas šlaunikaulis.

„Gydytojas minėjo, kad operacija buvo sudėtinga, jos metu skeveldromis lūžusiems kaulams sutvirtinti panaudota daug varžtų ir plokštelė. Paprašiau parodyti nuotrauką. Gydytojas sutiko ne iš karto. Kai ją galiausiai pamačiau, iš siaubo pasidarė silpna. Tą pačią dieną rentgeno kabinete paprašiau nuotraukas įrašyti į laikmeną. Dar kartą jas peržiūrėjus kompiuteryje, teko griebtis raminamųjų.

Labiausiai mane išgąsdino pirmasis ir didžiausias varžtas, kuris buvo pergręžtas per kojos kaulą.

Labiausiai mane išgąsdino pirmasis ir didžiausias varžtas, kuris buvo pergręžtas kiaurai per kojos kaulą. Jo sraigto briauna trynėsi į dubens kaulą ir galimai dėl to, kai tik gulėdamas lovoje ar vaikščiodamas su vaikštyne pakreipdavau koją, pajusdavau aštrų skausmą dubens srityje. Tai labai apsunkino judėjimą.

Apie galimybę atsigulti ant kairiojo šono ir nors taip pakeisti jau varginti pradėjusią gulėjimo pozą nebuvo nė minties. Taip pat nuotraukoje buvo akivaizdžiai matyti, kad 3-oji šlaunikaulio skeveldra netinkamai „sudėta“, – toliau dėstė pašnekovas.

Antra nuomonė: kaulus teks surinkti iš naujo

Ligoninės medikams tokie būgštavimai nepasirodė rimti, ir vyras buvo išsiųstas į sanatoriją Palangoje, tačiau Albinas nenurimo ir savo kojos nuotraukas su prašymu įvertinti būklę išsiuntė Kauno klinikų Ortopedijos-traumatologijos klinikos vadovui prof. A.Smailiui.

„Profesorius, susisiekęs su manimi telefonu, patvirtino mano abejones ir rekomendavo kuo greičiau atvykti pakartotinai operacijai, nes kaulus reikia perrinkti iš naujo. Jis patarė nutraukti reabilitaciją, kadangi šiuo atveju ji visiškai nenaudinga. Taigi po pokalbio su sanatorijos gydytoja savo sąskaita buvau saugiai ir patogiai nugabentas į Kauno klinikų Traumų ir greitosios pagalbos centrą“, – teigė pašnekovas.

Albino spėjimai pasitvirtino: pirmasis viršuje įsuktas į šlaunies kaulą varžtas akivaizdžiai per didelis ir per ilgas, o 3-ioji šlaunikaulio skeveldra bet kada gali išsijudinti iš vietos ir atitrūkusi pažeisti kraujagysles bei sukelti vidinį ar net pavojingą kaulų čiulpų kraujavimą, todėl sėkmingas kojos kaulo sugijimas neįmanomas. Toks buvo Kauno klinikų verdiktas.

Asmeninio albumo nuotr./Paciento kojos rentgenas
Asmeninio albumo nuotr./Paciento kojos rentgenas

Operaciją teko atidėti dėl infekcijos

„Pakartotinės operacijos laukiau su didele baime bei viltimi, kankino nežinia, kaip pavyks operacija, ar aš atlaikysiu dar vieną narkozę ir kaip gydytojams pavyks perdaryti visą kaulų ir varžtų konstrukciją. Tą pačią dieną profesoriaus kolega pranešė, kad šlapime rasta šlapimo takų infekcija, ir todėl negalės, kaip profesorius planavo, operuoti artimiausiu metu. Buvo baiminamasi, kad po operacijos infekcija nepersimestų į operuotą vietą, kas galėjo sukelti papildomas pooperacines komplikacijas bei pavojų mano sveikatai, operaciją teko atidėti 4 dienoms, kurių metu buvau intensyviai gydomas“, – pasakojo Albinas.

Galiausiai operacija įvyko. Ji truko 4,5 val. Pooperacinį periodą vyras prisimena kaip košmarą, tačiau ištvėrė ir atsigavo. Taip pat nedavė ramybės mintys dėl ateities – kaip pavyks prisitaikyti po antrosios operacijos ir kokių pasekmių ji turės gebėjimui judėti.

Po visos šios istorijos vyro darbingumas gerokai sumažėjo. Nors jau praėjo metai, jis vis dar jaučia buvusios traumos ir jos gydymo pasekmes, todėl nusprendė iš ligoninės pareikalauti kompensacijos už patirtą žalą savo psichinei ir fizinei sveikatai.

Asmeninio albumo nuotr./Paciento kojos rentgenas
Asmeninio albumo nuotr./Paciento kojos rentgenas

Gydytojo nekompetencija ar atsainumas?

„Atvyksti į ligoninę tikėdamasis, kad tau padės, tačiau ten patyriau tik didžiulį stresą ir nerimą. Tuo tarpu ligoninė dar ir suklastojo ligos istoriją – joje įrašyta, kad kateteris man buvo pakeistas iš karto, kai pradėjau skųstis, nors iš tiesų niekas nereagavo dvi paras.

Antras šokas – kai pamačius tokią baisią nuotrauką man pačiam teko ieškotis pagalbos, o gydytojas ramia sąžine pasiėmė mano parašą, kad sutinku su gydymo nutraukimu, nors aš juk nesu kompetentingas atsakyti į tokį klausimą. O kai sužinojau apie šlapimo takų infekciją, dėl kurios man nebuvo galima atlikti suplanuotos operacijos, buvo visiška katastrofa.

Keliu viską į viešumą ne todėl, kad neturiu ką veikti, bet šioje ligoninėje susidūriau su tokiu apsileidimu, kad toleruoti jo negalima. Visa laimė, kad aš viską fotografavau, todėl turiu visus mano žodžius patvirtinančius įrodymus. O jeigu jų neturėčiau, kas tada?

Aš tikrai nesuprantu, kaip galėjo gydytojas, dirbantis ne pirmus metus, išleisti mane į reabilitaciją matydamas tokią nuotrauką. Jau nekalbant apie tai, kas galėjo įvykti, jeigu nebūčiau savęs gelbėjęs. Esu be galo dėkingas prof. A.Smailiui, kuris, nepaisydamas savo užimtumo, rado laiko peržiūrėti mano elektroniniu paštu atsiųstas nuotraukas ir iš karto sureagavo“, – teigė 15min pašnekovas.

Mažeikių ligoninė: operacija buvo atlikta tinkamai

Teisybės paieškas Albinas pradėjo nuo Mažeikių ligoninės, tačiau į savo pretenziją gavo neigiamą atsaką:

„Mažeikių ligoninės direktoriaus įsakymu buvo atliktas neplaninis vidaus medicininis auditas. Remdamiesi audito metu surinktais duomenimis, paaiškiname, kad Jums buvo atlikta šlaunikaulio osteosintezė plokštele ir sraigtais pagal mokslines rekomendacijas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lašelinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lašelinė

Panaudota rekomenduojama osteosintezės metodika ir implantai, kurie yra sertifikuoti Lietuvoje. Operacijos metu darytose rentgeno nuotraukose implantų ir lūžgalių padėtis priimtina, kaulinė skeveldra idealiai neatstatyta į savo vietą saugant kraujotaką, bet fiksuota sraigtais ir laikėsi tvirtai, kas matėsi operacijos metu.

Medicininiuose dokumentuose atžymėta, kad jums diagnozuotas šlaplės sužalojimas. Duomenų, kad sirgote sepsiu ar šlapimo takų infekcija, nėra. Viena dažniausių komplikacijų, susijusių su šlapimo pūslės kateterizavimu, – šlapimo takų infekcija. Su šia komplikacija jūs buvote supažindintas pasirašant Operacijos ir nejautros sutartį. Šlapimo takų infekcija galėjo išsivystyti jums išvykus iš Mažeikių ligoninės.

Išsami medicinos dokumentų analizė sąlygojo pagrįstą vidaus medicininio audito išvadą, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugos jums buvo suteiktos tinkamai. Objektyvių duomenų, kurių pagrindu būtų galima teigti, kad jūsų sveikatos būklės pablogėjimas sietinas su neteisingais, tyčiniais ar netyčiniais ligoninės darbuotojų veiksmais ar neveikimu, audito metu nenustatyta.“

Nepriklausomo eksperto išvada

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, Albino skundo pagrindu taip pat atlikusi auditą, rado aibę pažeidimų.

Be formalių dalykų, tokių, kaip paciento parašo nebuvimas, netvarkinga ligos istorija, per visą gydymo laikotarpį neatliktas šlapimo tyrimas ir pan. ir reikšmingesnių pažeidimų, tokių kaip prie ligos istorijos nepridėta rentgeno nuotrauka, rodanti neteisingą varžtų padėtį, esminis pažeidimas susijęs su pačios operacijos kokybe.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Teismas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Teismas

Tarnybos konsultantas gydytojas traumatologas ortopedas, įvertinęs šį klinikinį atvejį, konstatavo, kad šiuo metu ilgųjų kaulų sutvirtinimui naudojamos dvi metodikos – senesnė ir naujesnė. Abiem atvejais naudojamos tik konkrečiam metodui skirtos, tam tikro storio ir ilgio plokštelės bei tam tikro skersmens sraigtai.

„Konkrečiu atveju dešinio šlaunikaulio osteosintezė neatitinka nė vieno aprašyto metodo. Bet blogiausia, jog dinaminis sraigtas pravestas ne paraleliai šlaunikaulio kaklo ašiai, o 30 laipsnių kampu į priekį ir prominuoja į dešinį klubo sąnarį. Dėl to bet koks kojos judesys sukelia skausmą dešinio klubo ir dešinio kelio sąnariuose. Todėl pacientui operacija atlikta netinkamai“, – teigiama tarnybos audito išvadoje.

Ekspertas taip pat pažymėjo, kad viso gydymo metu pacientui nebuvo atliktas šlapimo tyrimas, o siuntimas į reabilitacija, esant tokiai kaulų būklei, buvo negalimas.

Šiuo metu visi su šiuo atveju susiję dokumentai išsiųsti į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją, kuri ir priims galutinį sprendimą, ar tenkinti Albino prašymą dėl žalos atlyginimo.

Ligoninė laukia galutinio sprendimo

15min susisiekus su Mažeikių ligoninės direktoriumi Albinu Lidžiumi, pastarasis nuo platesnio komentaro susilaikė – esą atitinkamos institucijos priims sprendimus, o ligoninei reikės juos vykdyti.

„Operaciją daręs traumatologas dirba 30 metų, yra padaręs šimtus operacijų. Mūsų ligoninė teikia ir protezavimo paslaugą – šimtais protezų įdedama. Tačiau įvyko, kaip įvyko.

Šioje situacijoje labai sunku ką nors teisti, medicinoje niekas nėra apdraustas nuo tokių dalykų, o medikai irgi yra žmonės. Šio atvejo nagrinėjimo procesas dar nesibaigė. Greičiausiai pacientas kreipsis į teismą ir tada mūsų daktarai turės aiškintis, kodėl taip įvyko, teisme. Jeigu ligoninei bus priteista atlyginti žalą, ligoninė mokės“, – teigė pašnekovas.

Komentarai: 27

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Trapus“ susitarimas: mokytojai trečiadienį paliks ministeriją, stabdomas streikas, pradedamas auditas

Aktualu

VRK balsavimą dėl R.Karbauskio tautinių kostiumų dalybų atidėjo

15min eksperimentas Gazas

Nežymėtas Kalėdų Senelio „Porsche“ tikrina kelininkų darbą ir „matuoja greitį“

Verslas

Seimas palaimino „Independence“ pirkimą

Aktualu

Už smurtą prieš sūnų teisiama 7 vaikų mama E.Geležiūnienė: „Žaidžia, susižeidžia – nefiksuoji tų mėlynių“

Aktualu

Vilniaus verslininkai pasisavino milijoną: neegzistuojantis 30 ha sklypas ir „verslo partneris“ medkirtys

Sportas

„Man Utd“ vadovų kantrybė baigėsi: Jose Mourinho – atleistas

Vardai

Natalijos Bunkės mylimasis Edgaras Eidėjus prabilo, kodėl buvo priverstas mesti kriminalisto darbą

Bet ko nusipirksi, tačiau bet ko neparduosi: Rudaminos turgus

24sek

Lemiamu metu – absurdiški žingsniai: Jameso Hardeno epizodas sukėlė pašaipas

Aktualu

Į Klaipėdos merus pretenduoja kazino savininkas Kazys Paulikas

Maistas

Išskirtinis leidinys: R.Daskevičius pristatė maisto ir fotografijos idėjų knygą „52 kartai“

24sek

Apie latvio viliones prakalbęs Dainius Adomaitis įvertino situaciją rinkoje

Mokslas.IT

NASA inžinierius sukūrė karmos ranką ir pamokė siuntinių vagis

Aktualu

Ramunės Mikliušienės dingimas: Kauno pareigūnai toliau ieško žinomos 51-erių metų antstolės

Vardai

Atlikėja Berneen: „Iš dainavimo Katare, kuriame manęs niekas nežino, uždirbu daugiau“

Vardai

55-ąjį gimtadienį švenčiančio Brado Pitto virsmas: ar vis dar galima vadinti svajonių jaunikiu?

Aktualu

Prie Britanijos krantų ant seklumos užplaukė Rusijos prekinis laivas

Sveiko gyvenimo iššūkis. Bėgimo iššūkis, vertas medalio?

Mokslas.IT

Santechniko Mario nuotykiai su draugais

Naujienos

Aktualu

Vilniaus rajone policija skubėjo į pagalbą ir nulėkė nuo kelio, sužalotas vežtas asmuo

Sportas

„Sūduva“ susigrąžino perspektyvų futbolininką

Gyvenimas

I.Pileckienė: „Pirmąjį šunų reabilitacijos centrą galime įkurti tik visi susitelkę“

Pasaulis kišenėje

Kelionė Vietname: kai jau atrodo, kad ši šalis nebeturi kuo nustebinti...

Aktualu

Per langus sulipę mokytojai užėmė ministeriją – premjeras nesikiš, tik ragina laikytis tvarkos

Vardai

„Eurovizijos“ stebuklas S.Sobralis koncertavo Vilniuje: įvertino cepelinus ir pakvietė į Užupį

Aktualu

Aliaskai smogęs galingas žemės drebėjimas apgadino pastatų, sugriovė kelius

Aktualu

Nauji Vilniaus aplinkos tvarkytojai žada aprūpinti kiemsargius traktoriais

Vardai

Šiaulių dramos teatro vadovas Aurimas Žvinys tapo tėvu: aktorė Eglė Stanišauskaitė pagimdė dukrą

Aktualu

Grasinimai panevėžiečiui: padegtos buto durys ir subadytos automobilio padangos

Aktualu

Lyg filme „Terminalas“: kaip siras septynis mėnesius gyveno oro uoste

Aktualu

Lietuvoje gyvenanti Rusijos opozicionierė: abejingumas ir tyla yra mirtini

Verslas

Antstoliai galės mažiau lėšų išskaičiuoti iš skolininkų

Aktualu

Medikų sąjūdis: švietimo darbuotojai suteikė mums neįkainojamą demokratijos pamoką

Aktualu

Sostinėje šeštadienį – dvi kalėdinės labdaros mugės

Aktualu

Aplinkosaugininkai ir ugniagesiai įspėja – ant ledo reikia elgtis atsargiai

Vardai

Nijolė Pareigytė – atvirai, kaip išsigelbėjo iš alkoholio liūno: „Daug kam mano istorija buvo pavyzdys“

N-18 Aktualu

Lietuvės nužudymas Anglijoje: teta perspėjo 14-metę apie „keistuolius“ parke, kuriame ji nužudyta

Aktualu

Tymų protrūkis Visagine: siuvėjos galėjo būti nepaskiepytos

Aktualu

Nuteistas žudikas pribloškė Ameriką: „Nužudžiau 90 moterų“

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką