Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 02, 17:03

Paskutinę 2016 metų savaitę – dvigubai daugiau susirgimų gripu nei prieš metus

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje išlieka stabiliai panašus, nors pernai metais tokiu pačiu metu sergančiųjų buvo per pusę mažiau, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC).
Gydytojos konsultacija
Gydytojos konsultacija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Paskutinę 2016 metų savaitę – 52-ąją – bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 72,4 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo 34,3 atv./10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis priešpaskutinę šių metų savaitę registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

ULAC medikai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Praėjusią savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 56 asmenys. Iš jų 8 vaikai iki 2 metų amžiaus, 27 asmenys iki 17 metų amžiaus, kiti suaugusieji. Taip pat vienas asmuo gydytas intensyviosios terapijos skyriuje. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno ir Vilniaus apskrityse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką