15min be reklamos
2016 03 25, 19:56

#Pavasario iššūkis: Ilka Rae Adams atsako į 15min skaitytojų klausimus

Ką valgyti pusryčiams? Kokios treniruotės labiausiai skatina riebalų deginimą? Kaip užsiauginti ryškesnius sėdmenų raumenis? Dažni klausimai, kylantys tiems, kurie siekia užsibrėžtų grožio ir sveikatinimosi tikslų. Į 15min skaitytojų klausimus atsako sporto ir mitybos trenerė I.Adams.
Ilka Adams-Pauliukevičė
Ilka Rae Adams / Asmeninio albumo nuotr.

– Vestina: Ką rekomenduojate valgyti pusryčiams be pilno grūdo košių ir kiaušinių?

– I.Adams: Knygoje „Super maistas“ rasite visus mano receptus – ką valgyti sveika su įvairių receptų pavyzdžiais. Tačiau kiaušiniai ir avižos yra vieni geriausių maisto produktų pusryčiams, todėl galite tiesiog rasti būdų, kaip juos paruošti skirtingai. Galiu paminėti kelias variacijas:

  1. Keksai su špinatais (kiaušiniai, špinatai, avižos)

  2. Kokteilis (avižos, bananai, migdolų pienas, linų sėmenys, cinamonas)

  3. Baltyminiai blyneliai (baltyminis kokteilis, kiaušiniai, migdolų pienas, avižų miltai)

– Rasa: Ar sportuojant būtina nuolatinė trenerio priežiūra? Ilgą laiką sportavau su treneriu, rezultatas buvo, tačiau tai labai brangu finansiškai.

– I.Adams: Priežastis, kodėl jūs turėjote trenerį(-ę), – kad išmoktumėte, kaip teisingai sportuoti savarankiškai ateityje. Visada gerai pradėti treniruotes su trenerio pagalba, ypač jei esate pradedantysis.

Toliau tai yra Jūsų pasirinkimas, ar pasilikti pas trenerį, ar tęsti vienai. Jeigu negalite sau leisti asmeninio trenerio nuolat ir manote, kad dabar jau turite pakankamai žinių apie treniruotes, tada pradėkite sportuoti be trenerio.

Kitas pasiūlymas – sumažinti sesijų su treneriu skaičių. Pavyzdžiui, kartu su treneriu sportuoti kartą per savaitę ir dukart pačiai, sunkiausias treniruotes atliekant su trenerio pagalba (tarkime, nugaros arba kojų).

– Aistė: Kokios grupinės treniruotės (pavyzdžiui, Tabata, Pilates, Joga) labiausiai padeda deginti kalorijas?

– I.Adams: Tabata. Efektyviausios treniruotės yra tos, kurių metu jūsų širdies ritmas yra padidėjęs labiausiai. Tabatos treniruočių intensyvumas yra gana didelis, todėl padeda deginti kalorijas.

– Lina: Kokių pratimų reikėtų vengti, norint nepakenkti kojų venoms?

– I.Adams: Greičiausiai jūs turite vengti tokių pratimų kaip bėgiojimas ant kieto paviršiaus ar labai sunkių svorių kėlimas. Taip pat patartina įsigyt kompresines kojines-pėdkelnes.

– Gabrielė: Kaip sumažinti riebalų sankaupas ant apatinio pilvo preso?

– I.Adams: Tą galima padaryti tik tikslingos mitybos dėka.

– Santana: Ar norint užsiauginti užpakaliuką, pakanka daugiau daryti pratimų sėdmenims, ar reikia ir augintis bendrą kūno masę?

– I.Adams: Norint, kad augtų sėdmenų raumenys, Jums reikia kilnoti sunkesnius svorius su mažiau pakartojimų.

Norite užduoti jums rūpimą klausimą apie sportą ar mitybą? O gal galite pasiūlyti įdomią ir visiems aktualią temą? Rašykite mums – issukis@15min.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką