Dabar populiaru
15MIN STUDIJOJE
Publikuota: 2019 birželio 6d. 21:00

Po avarijos – net 9 dienas nesibaigianti erekcija: ką apie tai sako gydytojai?

Motociklas
123RF.com nuotr. / Motociklas

Jungtinėje Karalystėje į gydytojus po nedidelės mopedo avarijos kreipėsi 35-erių vyras. Jis beveik nesusižeidė, tačiau jį kamavo net devynias dienas neatsitraukianti erekcija.

Jei erekcija trunka ilgiau nei keturias valandas, reikėtų kreiptis į gydytojus. Ši problema, žinoma kaip priapizmas, dažnai kyla be jokios paaiškinamos priežasties. Sulėtėjusios tėkmės priapizmas prasideda dėl to, kad kemšasi kraujagyslės netoli lytinių organų. Paprastai tariant, kraujas negali palikti organo. Tačiau šį vyrą Jungtinėje Karalystėje kamavo kiek kitokia būklė – padidėjusios tėkmės priapizmas.

Vyras susimušo vietą netoli lytinių organų. Buvo pažeistos kraujagyslės, o kraujas ėmė rinktis ten, kur galėjo – varpoje. Erekcija, kaip teigė pacientas, nebuvo skausminga, bet trukdė vaikščioti. Gydytojai teigė, kad pavojus gyvybei negresia. Tiesa, tokie atvejai yra itin reti, todėl jiems reikėjo gerai pasukti galvas, kad sugalvotų, kaip nelaimingam vyrui padėti.

Jei erekcija trunka ilgiau nei keturias valandas, reikėtų kreiptis į gydytojus. Priapizmas dažnai kyla be jokios paaiškinamos priežasties.

Gydytojai teigė, kad 60 proc. panašių atvejų išsisprendžia patys. Kraujagyslės gyja, tėkmė į varpos sritį sumažėja ir žmogus visiškai pasveiksta. Kadangi kraujas varpą paliko normaliai, grėsmė audiniams buvo minimali. Tačiau pacientas buvo kategoriškas – prašė gydytojų kaip mat išspręsti nekviestos erekcijos klausimą.

Medikai iš pradžių nenorėjo atlikti rizikingų ir greičiausiai nereikalingų procedūrų. Bet kokie chirurginiai veiksmai šioje zonoje yra skausmingi ir pavojingi. Tačiau pacientas nenorėjo pirkti šiek tiek laisvesnių kelnių, todėl gydytojai ėmėsi darbo. Jie iš dalies užblokavo varpą maitinančias kraujagysles – vienoje panaudojo tirpstantį gelį, kitoje – specialią foliją. Tai sumažino kraujo tėkmę ir leido kraujagyslėms greičiau išgyti. Tuo pačiu kaip meilė senam mopedui pranyko ir erekcija.

Vyras kelias dienas skundėsi suprastėjusia varpos veikla, tačiau greitai viskas sugrįžo į savo vietas. Po metų gydytojai susisiekė su vyru ir šis patvirtino, kad viskas veikia kaip ir priklauso. Gydytojai teigia, kad ir patys šio to išmoko. Nors greitos tėkmės priapizmas dažnai išsisprendžia savaime, jis taip pat gali sukelti problemų, jei nebus gydomas.

Dabar jie suvokia, kad kiekvieną atvejį reikia vertinti atskirai – reikia pasverti riziką ir naudą ir sprendimą priimti pagal tai. Net jei chirurginis gydymas yra rizikingas, išgyti paliktas priapizmas taip pat nėra saugi išeitis.

Technologijos.lt
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:50
01:18
00:30

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką