Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 21d. 15:19 , atnaujinta: 2013 sausio 21d. 19:21

Gripo žemėlapis plečiasi: epidemija paskelbta Prienuose ir Rokiškyje, antradienį ji bus paskelbta ir Kaune

Liga
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Liga

Prienų, Rokiškio rajonų ir Kauno miestų savivaldybės skelbia gripo epidemijos pradžią. Kaune gripo epidemija skelbiama nuo antradienio. Ja bus siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą, pranešė miesto savivaldybė.

Sergamumas peršalimo ligomis praėjusią savaitę padidėjo ketvirtadaliu, Prienų rajone paskelbta gripo epidemija, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. 

Įvertinus iš Kauno mieste esančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautą informaciją, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę pasiekė epideminį lygį – 122,5 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų.

Daugiau kaip pusė visų sergančiųjų yra vaikai, iš sergančiųjų gripu vaikai sudaro 23 procentus.

Pirmadienį gripo epidemiją paskelbė Prienai.

Sergamumas peršalimo ligomis praėjusią savaitę padidėjo ketvirtadaliu, Prienų rajone paskelbta gripo epidemija, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Jo duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) praėjusią savaitę išaugo 25 proc.: susirgo 89,6 iš 10 tūkst. gyventojų, pernai tuo pačiu metu rodiklis buvo perpus mažesnis.

Šiemet ankstesnę savaitę sergamumo rodiklis siekė 67,2 atv. iš 10 tūkst. gyventojų.

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas gripu ir ŪVKTI siekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. visų atvejų.

Ši riba peržengta Prienų rajone, čia pirmadienį paskelbta gripo epidemija.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Tauragės administracinėje teritorijoje (37,94 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų), didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje (108,8 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų, tarp jų 577 gripo atvejai).

Papildyta 18 val. 57 min.

Prienų ir Rokiškio rajonuose epidemija paskelbta nuo pirmadienio. Prienuose užfiksuota 159,9 susirgimo 10 tūkst. gyventojų, Rokiškyje – 126,2.

Rokiško rajono savivaldybėje esančių pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams rekomenduota organizuoti įstaigų darbą savaitgaliais ir švenčių dienomis. Prienuose siūloma atšaukti visus masinius renginius.

Kaune gripo epidemija skelbiama nuo antradienio, pranešė miesto savivaldybė. Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis praėjusią savaitę mieste pasiekė epideminį lygį – 122,5 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę užregistruoti 307 gripo atvejai. Ankstesnę savaitę jų buvo 66.

Daugiau kaip pusė visų sergančiųjų yra vaikai, iš sergančiųjų gripu vaikai sudaro 23 procentus.

Per trečiąją savaitę Kauno mieste dėl gripo hospitalizuota dvigubai daugiau nei antrąją savaitę – 28 asmenys, iš jų 4 vaikai iki 2 metų amžiaus, 8 vyresni vaikai, ir 4 nėščiosios.

Intensyviosios terapijos skyriuje gydomas vienas vaikas.

Paskutinį kartą gripo epidemija Kauno mieste buvo paskelbta nuo 2011 metų sausio 17 dienos iki vasario 22 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką