Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 sausio 5d. 12:04

PSD fonde atsirado lėšų – bus kompensuojamas vaistas aspergiliozei gydyti

Vaistinė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vaistinė
Nuo sausio 11-osios vaistas Voriconazolum, skirtas aspergiliozei gydyti, bus 100 proc. kompensuojamas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė tai įteisinantį įsakymą.

Anot ministro, galimybė kompensuoti šiuos vaistus atsirado po to, kai buvo sumažintos kompensuojamųjų vaistų kainos ir Privalomojo sveikatos draudimo fonde atsirado papildomų lėšų naujiems vaistams kompensuoti.

Planuojama, kad už šiuos vaistus per metus bus sumokama apie 300 tūkst. eurų ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Planuojama, kad už šiuos vaistus per metus bus sumokama apie 300 tūkst. eurų ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

„Veiklioji medžiaga Voriconazolum yra skirta grybelinei infekcijai gydyti, kuria dažniausiai suserga pacientai, kurių imunitetas yra labai nusilpęs – sergantys leukemija, limfoma, patyrę organų transplantacijas ar sergantys kitomis sunkiomis kraujo ligomis, – pranešime žiniasklaidai rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). – Būtent šiems žmonėms, patyrusiems sunkias operacijas ar sergantiems kraujo ligomis, bet kokios kitos infekcijos yra itin pavojingos. Iki šiol, išėję iš gydymo įstaigos gydytis namuose, žmonės turėjo šiuos vaistus pirkti savo lėšomis, o šiuo metu jau atsirado galimybė palengvinti jų gyvenimą ir pradėti kompensuoti gyvybiškai svarbų vaistą.“

Naujus vaistus pacientams galės paskirti gydytojas hematologas arba vaikų hematologas ne ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui.

SAM tikinimu, artimiausiu metu planuojama pradėti kompensuoti dar vieną veikliąją medžiagą aspergiliozei gydyti.

„Vaistas Posaconazolum bus kompensuojamas iš karto, kai bus pasirašyta sutartis su šio vaisto gamintoju“, – rašoma pranešime.

SAM informuoja, kad keičiama vaisto anti-D imunoglobulino, skirto rezus nesuderinamumui gydyti, kompensavimo tvarka: „Iki šiol šis vaistas buvo perkamas centralizuotai, o pacientams jis galėjo būti išduodamas tik gydymo įstaigoje. Tai sudarydavo nepatogumų tiek patiems pacientams, tiek juos gydantiems gydytojams. Nuo šiol šis vaistas bus skiriamas kaip ir visi kiti kompensuojamieji vaistai, išrašant jam receptą. Vaistas, kaip yra įprasta, bus išduodamas vaistinėse“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką