-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šarminio vandens nauda žmogaus organizmui ir pasirinkimo galimybės

Džiugu, kad vis dažniau Lietuvos gyventojai pradeda domėtis sveika gyvensena. Dažnas iš mūsų stengiasi subalansuoti darbo ir poilsio režimą, mitybos įpročius ir išvengti veiksnių, kurie neigiamai veikia mūsų organizmą. Manoma, jog gyventojų dėmesys sveikai gyvensenai pradėjo augti, kai pagerėjo ekonominiai šalies rodikliai. Pagerėjus gyvenimo kokybei, žmonės pajautė optimizmo bangą, ne veltui 2013m. Lietuvoje buvo paskelbti sveikatingumo metais.
Testo juosteles ph nustatymui
Testo juosteles ph nustatymui

Maisto produktų gamintojai Lietuvoje nuolatos stebi  vartotojų elgseną ir visuomet stengiasi pasiūlyti tai, kas tuo metu būna aktualiausia pirkėjams. Didžioji dauguma pasiūlymų būna vertingi, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie skambiomis frazėmis bando suvilioti vartotoją. Prekybos skyriuose vis dažniau galima sutikti produktų, kurie afišuoja savo išskirtinę biologinę kokybę, ekologiją ir naudą žmogaus organizmui. Pirkėjams tampa vis sunkiau suprasti, kas yra tikra ir kur prasideda marketingo gudrybės.

Lietuvoje veikiantys natūralaus mineralinio vandens gamintojai visomis išgalėmis mėgina prisitaikyti prie žmonių poreikių bei pasiūlyti patį patraukliausią produktą. Pastaruoju metu  ypač daug informacijos apie šarminį vandenį  ir  jo naudą žmogaus organizmui, apie jį kalba nemaža dalis gydytojų ir mokslininkų. Sutinkami teiginiai, jog šarminis vanduo turi ir gydomųjų savybių. Japonų manymu, daugumos ligų priežastis yra organizmo rūgštėjimas, kurį  įmanoma sustabdyti  vartojant šarminį vandenį. Ne veltui yra sakoma, jog ką tik gimusio kūdikio organizmas yra pats sveikiausias, jo kraujyje yra didžiausia šarminių medžiagų koncentracija (Ph 7,45). Suaugusio žmgaus organizme šių medžiagų koncentracija mažėja ir organizmas rūgštėja, rūgštėjimo procesas intensyvėja. Manoma, kad vis didesnis rūgštinių medžiagų kiekis  kaupiasi žmogaus organizme ir jį galima neutralizuoti vartojant maistą, turintį daug šarminių medžiagų, bei reguliariai geriant šarminį vandenį.

Atlikti išsamūs populiariausių Lietuvoje parduodamų vandenų pH analizės tyrimai parodė, jog didžioji dauguma negazuoto vandens, parduodamo didžiuosiuose prekybos tinkluose, yra šarminiai.

Pagausėjus informacijos srautui  apie šarminio vandens naudą, vartotojams kilo natūralus klausimas, kuris vanduo yra labiausiai šarminis. Šie klausimai keliami komentarų skiltyse informaciniuose straipsniuose, kuriuose bent minimaliai rašoma apie vandenį.  Verta paminėti, jog  vandenį šarminiu galima vadinti tuo atveju, jei jo pH viršija 7. Kadangi klausimai kartojasi, buvo atlikti išsamūs populiariausių Lietuvoje parduodamų vandenų pH analizės tyrimai. Jie parodė, jog didžioji dauguma negazuoto vandens, parduodamo didžiuosiuose prekybos tinkluose, yra šarminiai. Susisteminta lentelė pateikiama su mineralinių medžiagų kiekiu, kurį deklaruoja gamintojai savo gaminių etketėse. Iš tyrimų duomenų matome, jog žmonės, norintys įsigyti šarminio vandens, kurio pH didesnis už 7, turėtų rinktis negazuotą vandenį, kadangi vanduo, prisotintas angliarūgšte, tampa neutralaus arba rūgštinio pH. Tyrimams pirmiausia buvo renkami negazuoti produktai, kuriuos pavyko rasti didžiuosiuose prekybos centruose, tačiau yra ir tokių prekinių ženklų, kurių asortimente yra tik gazuoti produktai, tad teko ištirti ir juos. Gazuotų produktų pH yra pakankamai mažas, todėl reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį. Norint nusipirkti šarminį vandenį, rasti jį tarp angliarūgšte prisotintų produktų yra praktiškai neįmanoma. To pačio prekinio ženklo gazuotame ir negazuotame produkte bus skirtingas pH, tad nesuklyskite.

Iš  tyrimų duomenų matoma tendencija, kad natūralūs mineraliniai vandenys, kurie savo sudėtyje turi didelį mineralinių medžiagų kiekį (daugiau kaip 1500 mg/l), dažniau būna tik gazuoti, su mažu pH. Teigiama, jog tai lemia specifinis vandens skonis, nes produktai, turintys didelį mineralinių medžiagų kiekį, dažnai būna sūresni. Įterpus angliarūgštės į šiuos produktus, jų skonis  pagerėja, jį maloniau gerti. Šarminio vandens pasirinkimas  labai menkas. Mūsų duomenimis, Lietuvoje šarminį negazuotą natūralų mineralinį vandenį su dideliu mineralinių medžiagų kiekiu siūlo tiktai vienas Lietuvoje veikiantis natūralaus mineralinio vandens gamintojas.

Negazuoto vandens su mažesne mineralinių medžiagų koncentracija (mažiau kaip 1500 mg/l) galima rasti nesunkiai. Visi šie vandenys dažniausiai yra šarminiai. Vartotojams nereikėtų susivilioti skambiomis reklamomis, kurios reklamuoja tas vandens savybes, kuriomis pasižymi didžioji dalis prekyboje esančių produktų. Šarminio vandens nauda žmogui yra plačiai žinoma. Toks vanduo padeda organizmui pašalinti šlakus, normalizuoti kūno pH, dėl to palengvėja kai kurie negalavimai: artritras, podagra, inkstų ligos, diabetas. Šarminis vanduo taip pat padeda normalizuoti kraujospūdį, mažina cholesterolio ir trigliceridų kiekį. Vartotojai neturėtų baimintis vandens, kurio pH yra mažensis už 7. Tokie vandenys turi savo privalumų, tokių kaip virškinimo gerinimas, priimtinesnis skonis bei ilgiau išsilaikantis šviežumas, kadangi angliarūgštė veikia kaip koncervantas. Reikia nepamiršti, jog vandens pH yra tik vienas iš indikatorių: didelę reikšmę vandeniui turi  ištirpusių mineralinių medžiagų kiekis, jų sudėtis ir šių medžiagų poreikis kiekvienam iš mūsų individualiai. Pasak japonų mokslininkų, žmogaus organizmas mineralines medžiagas lengviausiai pasisavina iš vandens, o sunkiau iš maisto produktų bei cheminių preparatų.

 Rūpintis savo sveikata turime kiekvienas, tad pradėkime tai daryti nuo paprastų dalykų – tinkamas poilsis, sveikas maistas ir kokybiškas kiekvieno poreikius atitinkantis vanduo.   

Miniralines_medziagos_680x525
 

                            

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius